BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor

BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor

Bitcoin ve altcoin yatırım ortamı, son haftalarda kayda bedel bir eğilime şahit oldu. Buna nazaran son dokuz haftada yaklaşık 500 milyon dolar çıkış yaşandı. En son haftada, bu yatırım eserleri 54 milyon dolar fiyatında çıkış kaydetti. Başka taraftan net sermayenin piyasadan çıktığı arka arda beşinci haftaya işaret etti. Bu ısrarcı eğilim, dokuz haftalık devirde toplam 455 milyon dolarlık bir çıkışa yol açtı. Yılbaşından bugüne net girişler ise 51 milyon dolara geriledi.

Bölgesel odaklanma ve hacim artışı

Bu senaryoda hakim olan olumsuz havaya daha yakından bakıldığında farklı bir durum ortaya çıkıyor. Buna nazaran çıkışların kıymetli bir kısmının, yaklaşık %77’sinin ABD’den kaynaklandığı görülüyor. Bunun yanı sıra Almanya, Kanada ve İsveç üzere bölgeler de çıkışlardan hissesini almış durumda. Çıkışlara karşın, Bitcoin ve altcoin piyasa süreç hacimlerinde mütevazı bir artış var. Buna nazaran bir evvelki haftaya kıyasla %42’lik bir artışla haftalık 1 milyar dolara yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor 1

Önde gelen dijital varlık olan Bitcoin, geçen hafta piyasadan çıkan 45 milyon dolarla çıkışların kıymetli bir kısmını oluşturdu. Farklı bir biçimde, bir evvelki hafta kısa müddetli bir short odaklı Bitcoin girişi olmuştu. Lakin bir sonraki hafta yaşanan 3,8 milyon dolarlık çıkıştan da anlaşılacağı üzere bu girişler kısa ömürlü. Bununla birlikte Bitcoin, aybaşından bugüne toplam 12 milyon dolarlık girişle tercih edilen bir yatırım eseri olmaya devam ediyor.

Güçlü temellere karşın altcoin Ethereum çıkışları

Cazip yatırım temelleri ve yüksek staking getirisi talebiyle bilinen altcoin Ethereum, geçtiğimiz hafta toplam 4,8 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Bu sezgisel eğilim, piyasa hassaslığı ve yatırımcı davranışı hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor 2

Birçok dijital varlık çıkışlarla karşı karşıya kalıyor. Fakat kimi altcoin projeleri hakim eğilime meydan okumayı başardı. Altcoin Solana, Cardano ve XRP’de kıymetli ataklar oldu. Sırasıyla 0,7 milyon dolar, 0,43 milyon dolar ve 0,13 milyon dolarlık girişler yaşadı. Bu istisnalar kripto para piyasasının çeşitlilik arz eden yapısını ortaya koyuyor. Ayrıyeten yatırımcıların makul projelere olan ilgisini vurguluyor.

Blockchain pay senetleri çıkışlarını sürdürüyor

Blockchain pay senetleri de geçtiğimiz hafta toplam 9,6 milyon dolar ile arka arda altıncı hafta çıkışlarına tanıklık etti. Bu nedenle çıkış eğilimi dijital varlıkların ötesine geçti. Bu durum, blockchain ve kripto ile ilgili kesimlerdeki yatırımcı tercihlerinde daha geniş bir ihtiyat hissine ve potansiyel bir değişime işaret ediyor. Bitcoin ve altcoin piyasası gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor 3

Diğer taraftan dijital varlık yatırım eserleri ve blockchain pay senetlerindeki bu eğilimler dikkat çekiyor. Ayrıyeten yatırımcı hassaslığı ve piyasa dinamikleri açısından pahalı göstergeler olarak hizmet ediyor. Çıkışlar ve muhakkak varlık girişleri ortasındaki etkileşim kelam konusu. Öteki taraftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto alanının incelikli ve gelişen tabiatını gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap