BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor!

BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor!

Coinshares’in geçen haftayı baz alan kurumsal fon akışı raporuna nazaran, SEC’in ETF kararlarının piyasa üzerinde olumsuz tesirleri oldu. BTC, ETH ve LTC satan kurumsal yatırımcılar, tek bir altcoin projesine fon akıtıyor.

BTC ve ETH’den fon çıkışları sürüyor

Coinshares, en son haftalık fon akışı raporunda kripto para yatırım eserlerinin 55 milyon dolar kaybettiğini bildirdi. Analistler, kaybın büyük ölçekte SEC’in ertelenen ETF kararlarına bağlı olduğunu öne sürüyor. Bilhassa, Bitcoin, evvelki hafta görülen girişleri aksine çevirerek toplam 42 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Short Bitcoin eserleri de arka arda neredeyse 17. hafta çıkışlar gördü.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor! 1

Rapora nazaran, piyasa hacimleri bilhassa mevsimsel tesirler nedeniyle ortalamanın epeyce altında seyrediyor. Bu da fiyatları büyük alım satımlara karşı savunmasız bırakıyor. Geçen haftaki panik, yönetilen toplam varlıklarda (AuM) %10’luk bir düşüşe yol açtı. AuM geçen hafta sonunda 32,3 milyarı gördü.

Bu altcoin kurumsal fon toplamaya devam ediyor

Bu hafta akışlar, çıkışları gören geniş bir altcoin yelpazesi ile yalnızca Bitcoin’e odaklanmadı. Ethereum, Polygon, Litecoin ve Polkadot çıkış kaydeden altcoin projeleri ortasındaydı. Dikkat alımlı bir formda, geçen hafta yalnızca XRP olumlu fon akışı çekmeyi başardı. Rapora nazaran, son bir haftada XRP’ye olan fon girişi 1.2 milyon doları gördü. Bunu 0.1 milyon dolar ile Cardano (ADA) takip etti.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor! 2

Bölgelere nazaran fon akışı

Çıkışlar, bölgesel olarak sırasıyla 36 milyon ve 11 milyon dolar meblağında çıkış gören Kanada ve Almanya’ya odaklandı. Bu karşın, eser sağlayıcılarının listesi genişti. İsviçre, toplam 3,5 milyon dolara ulaşan küçük girişler görerek bu trende karşı çıktı.

Bu ortada, Blockchain pay senetleri, geçen hafta 6 milyon dolarlık çıkış görerek olumsuz histen kaçmadı.

Fon toplayan XRP, altcoin balinalarının da ilgisini çekiyor

CoinMarketCap datalarına nazaran XRP, yeni haftaya 0,55 dolar üzerinde başlangıç yaptı. Bununla birlikte, kısa vadeli boğaların tasfiyesi nedeniyle fiyatlar düştü. XRP şu anda 0,51 dolar bölgesinde geziniyor.

Bununla birlikte, süreksiz artış, ödeme odaklı kripto para ünitesi etrafındaki toplumsal vızıltıyı artırmak için kafiydi. Toplumsal tahlil firması LunarCrush’a nazaran, XRP’nin toplumsal etkileşimleri son 24 saatte değerli ölçüde arttı.

Geçen haftaki piyasa çöküşünden gelen fiyat toparlanması, büyük XRP balinalarının birikim faaliyetinden kaynaklandı. Blockchain analitik firması Santiment’ten alınan bilgiler, 10 milyon ila 1 milyar altcoin biriktiren kümenin son 24 saat içinde durumlarına agresif bir halde eklendiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor! 3

Bu büyük altcoin balinaları, şu anda toplam 16 milyardan fazla XRP tutuyor. Bu da şu andaki piyasa fiyatı üzerinden 8,32 milyar dolar pahasında. Pazar günkü balina faaliyetindeki telaş, 1 milyon doları aşan balina süreçlerinin toplam sayısındaki kıymetli artışa da yansıdı.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Alıyor! 4

Bununla birlikte, balinaların gösterdiği ilgiye karşın, yüklü hassaslık indikatörü negatif bölgede kaldığı için altcoin projesini çevreleyen kısa vadeli his sertliğini korudu. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, XRP olumsuz tesirlere karşın dün %8’lik değerli bir ralliyi tamamladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap