BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var?

BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere bugün tüm piyasa hafif bir toparlanma gördü. Çıkarlar %2 ile sonlu kalırken, orta hacimli bu 3 altcoin piyasa ivmesine öncülük ediyor.

Durgun piyasa şartları, bu 3 altcoin için yeni fırsatlar sunuyor

Immutable (IMX), Render (RNDR) ve Frax Share (FXS), 24 Ağustos’un yükselen sayılı isimleri ortasında yer alıyor. Bu esnada, kripto para piyasasının toplam pahası de bir ölçü toparlanma sağladı. CMC bilgilerine nazaran TOTAL, son 24 saat içinde %1,5 artışla 1,07 trilyon dolara ulaştı. Altcoin piyasası düzgünleşme periyodunda oldukça emek gösterdi.

Piyasa genelinde toparlanmaya karşın, son vakitlerde teknik açıdan birkaç kırmızı bayrak ortaya çıkıyor. Bu periyotta 50 günlük EMA çizgisi 100 günlük EMA çizgisinin altında düşüş eğilimi gösterdi. Bu teknik bayrak doğrulanırsa TOTAL, bir sonraki temel takviye düzeyi olan 1,022 trilyon dolara yönelecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var? 1

Yazının devamında, IMX, RNDR ve FXS fiyatlarında son duruma göz atalım. Yükseliş hangi gelişmelerden kaynaklanıyor inceleyelim.

Immutable (IMX)

Son piyasa çöküşünün akabinde IMX olumlu güzelleşme işaretleri gösteriyor. Altcoin fiyatı, son 24 saatte %7’nin üzerinde yükselerek 0,6071 dolara ulaştı. Bu güzelleşmeye karşın IMX’in hafta genelindeki performansı hala %4,93’lük bir düşüş yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var? 2

Render (RNDR)

IMX üzere RNDR de benzeri bir durum yaşadı. Gün içinde %7’nin üzerinde fiyat artışı kaydetti. Bu artış, RNDR’nin bedelini yaklaşık 1,51 dolara yükselterek günün yeni doruğuna işaret etti. Üstelik RNDR’nin süreç hacmi birebir 24 saatlik devirde %72’den fazla büyüme gösterdi. Böylelikle toplam 37.008.147 dolara ulaştı. Altcoin daha sonra bir ölçü düzeltme ile çıkış düzeylerine yaklaştı. Yeniden de günlük kazanımlarının bir kısmını muhafazaya devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere RNDR, bu hafta ünlü analistlerin listesinde yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var? 3

Frax Share (FXS)

Son olarak, %4,95 yükselerek 6,10 dolara ulaşan FXS için de başarılı bir gün geçiyor. Bununla birlikte, altcoin fiyatı geçen hafta %6’dan fazla bir düşüş yaşadı. Bu da son piyasa çalkantısından büsbütün kurtulmak için hâlâ yapması gereken kimi işler olduğu manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var? 4

Polygon (MATIC) de yakın takip gerektiriyor

Haftalık vakit diliminde MATIC, aşağı taraflı keskin bir düşüş eğilimi gösteriyor. Son çöküşün akabinde MATIC 0,80 dolarlık alanın altına düştü. Daha sonra Temmuz ayında bunu direnç olarak doğruladı (kırmızı simge) ve uzun bir üst fitil oluşturdu.

Altcoin şu anda hala direnç çizgisinden başarısız bir kırılma nedeniyle düşüş eğiliminde. MATIC, 0,90 dolarlık en yüksek düzeye (kırmızı daire) ulaştıktan sonra değerli ölçüde düştü. Bu esnada, 0,60 dolarlık yatay dayanak alanından çıktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC Sakinken Bu 3 Altcoin Pik Yaptı! Sırada Ne Var? 5

Elliott Wave teorisini kullanan analistlere nazaran, dalganın sona ermesi için en beklenen düzeyler 0,40 ve 0,28 dolar. Bunlar sırasıyla dördüncü dalganın 1,27 ve 1,61 dış Fib geri çekilmeleriyle ortaya çıkıyor. Bu düşüş istikametli MATIC fiyat iddiasına karşın, 0,60 dolarlık takviye alanını geri kazanacak güçlü bir sıçrama, bir sonraki direnç olan 0,80 dolara %40 artışla yol açacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap