BRC-20 Coinleri Çılgınlığı: 270x Yapan Altcoin de Var!

BRC-20 Coinleri Çılgınlığı: 270x Yapan Altcoin de Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BRC-20 Coinleri Çılgınlığı: 270x Yapan Altcoin de Var!

Kripto para dünyası asla sıkıcı değil. DeFi araştırmacısı DefiIgnas’ın yakın vakitte yaptığı bir paylaşım, işlerin ne kadar tuhaflaşabileceğini vurguluyor. Araştırmacı, BRC-20 coinleri alım satım durumunu ve bununla birlikte gelen zorlukları ortaya koyuyor.

BRC-20 coinleri trade’inin tuhaf dünyası!

İlk olarak, tüm Bitcoin Ordinals için toplam süreç hacminin 60 milyon dolar olduğunu ve UniSat Marketplace’in %75+ pazar hissesi ile hakim olduğunu belirtiyor. Lakin asıl dikkat çeken ikinci olan, BRC-20 coinleri pazarına erişmek için, evvel 20 yazıt basmanız, yani öteki bir meme-coin satın almak için bir BRC-20 shitcoin yaratmanız gerekiyor. Bu da aslında hiç de komik olmayan komik bir durum yaratıyor.

Üçüncüsü, bu süreçlerin Blockchain’leri nasıl tıkadığını, grafiklerdeki sıra yüzdesini nasıl artırdığını ve süreç fiyatlarının nasıl yükselmesine neden olduğunu açıklıyor. Şu anda 450 bin onaylanmamış Bitcoin süreci var. Dördüncü olarak, UniSat’ta 20 dakika geçirmenin 430 USD’ye mal olduğunu ve bunun da erken benimseyen olmanın bedeli olduğunu ortaya koyuyor.

Beşinci paylaşımda, zorluklara karşın insanların fiyatlar yükseldiği için bunu yaptığına işaret ediyor. Toplam BRC-20 coinleri piyasa pahası halihazırda 542 milyon dolar. Bu da piyasada gezineneler için kazanılacak para olduğunu kanıtlıyor. Altıncı paylaşımda, bir BRC-20 coin’i olan ve 27ox yapan ORDI’nin artık Gate’te listelendiğini söylüyor. Böylelikle, kumar oynamayı çok daha kolay hale getirdiğini belirtiyor! Ayrıyeten, öteki merkezi borsaların da bunu takip edip etmeyeceğini soruyor. Son olarak, yeni bir şey denemenin ve öğrenmenin heyecan verici olduğunu söyleyerek son buluyor. Ayrıyeten Bitcoin madencileri tarafından kazanılan fiyatları artırarak Bitcoin Blockchain’i daha inançlı hale getiriyor. Fakat Bitcoin topluluğu bu mevzuda bölünmüş durumda.

BRC-20 coinleri ortasında 270x yapan bile var!

Son haftalarda PEPE, AIDOGE ve WOJAK üzere meme-coinler giderek daha tanınan hale geldi. Artık Bitcoin ağını etkileyen yeni BRC-20 coinleri ile Ethereum ağında trafik sıkışıklığına neden oluyor. Meme-coinleri kripto dünyasını kasıp kavurdu ve bu yeni coinler BRC-20 standardı kullanılarak basılıyor. Bununla birlikte, Dune’un datalarına nazaran BRC-20 standardındaki günlük basım fiyatları 7 Mayıs’ta 247 BTC ile rekor düzeye ulaştı.

Bu Bitcoin siparişleri için toplam fiyat 641 BTC idi. Bu ortada, farklı bir perspektiften bakıldığında, Bitcoin üzerindeki süreç fiyatları 7 Mayıs’ta 400 BTC’yi aşarak bir evvelki aya kıyasla 18 kat arttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: BRC-20 Coinleri Çılgınlığı: 270x Yapan Altcoin de Var! 1Kaynak: Dune Analytics

BRC-20 coinleri, bugüne kadar 541 milyon dolarlık piyasa kıymetiyle Bitcoin ağını ele geçirdi. Birçok meme-coin de dahil olmak üzere toplam 14.079 BRC-20 token bulunuyor. Örneğin bunlardan birisi olan ORDI, 270 kat yükselerek 27 dolar düzeyine çıktı. Buradaki temel far ise ORDI’yi borsadan almanıza gerek yok. Zira, yalnızca fiyat ödeyerek basımını yapma imkanınız var. Lakin, bunun da kimi kısıtları var.

Ulaş Utku Bozdoğan: BRC-20 Coinleri Çılgınlığı: 270x Yapan Altcoin de Var! 2BRC-20 coinleri

Meme coin’lerin popülerliği ve BRC-20’nin yükselişi

Uzmanlara nazaran, meme coin’lerin BRC-20’ye kaymasının bir nedeni, meme-coinlerin Ethereum ağında tıkanıklığa neden olması olabilir. Tanınan bir meme token olan PEPE, bu tıkanıklığa kıymetli ölçüde katkı yaptı. Son vakitlerde, meme-coin topluluğu ele geçirdi ve yaklaşık %40.000 oranında artış gösterdi.

Meme coin’lerin popülaritesindeki bu artış, genel kripto piyasası üzerindeki potansiyel olumsuz tesirden telaş duyan kimi kripto meraklıları ortasında kaygıya neden oldu. Lakin öbürleri, bu tokenlerin büyümesinin yeni ve heyecan verici kripto varlık biçimlerine yönelik artan talebi yansıttığını savunuyor. Bu eğilimin önümüzdeki aylarda nasıl gelişeceği şimdi muhakkak değil. Lakin kesin olan bir şey var! O da meme-coinlerin ve BRC-20 tokenlarının yükselişi kripto dünyasında silinmez bir iz bıraktı.

Muhtemelen kripto para dünyası garip ve baş karıştırıcı. Lakin bunu çözebilenler için kazanılacak para olduğu açık. Piyasa gelişmeye devam ettikçe, muhtemelen daha da tuhaf alım satım uygulamalarının ortaya çıktığını göreceğiz. Şimdilik, yatırımcıların BRC-20 coinleri’nin getirdiği zorlukları aşması ve mükafatların maliyetlerden daha ağır basmasını umması gerekecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap