Borsalarda Bulunan ETH Ölçüsü Tabanı Boyladı! Ethereum Tahlili

Borsalarda Bulunan ETH Ölçüsü Tabanı Boyladı! Ethereum Tahlili

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalarda Bulunan ETH Ölçüsü Tabanı Boyladı! Ethereum Tahlili

Kripto para piyasası orta ara hareketlense de genel olarak sakin bir yaz ayı geçirdi. Dalda yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle yatırımcıların Ethereum ve oburlarının yerine Bitcoin tercihi, altcoin ünitelerinin güç kaybetmesine yol açtı. Kriptoseverlerin daha muhafazakar tercihlerinin sonucunda yıl başında %40 olan Bitcoin dominansı günümüzde %50’ye yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalarda Bulunan ETH Ölçüsü Tabanı Boyladı! Ethereum Tahlili 1

Bitcoin’in piyasadan aldığı hissenin artış nedeniyle yıl başından itibaren yükselen piyasadan altcoin üniteleri gereğince hisse almadı. BTC, 1 Ocak’tan günümüzde %65 yükselirken ETH için bu oran %35 ile hudutlu kaldı.

Uzun Vadeli Ethereum Yatırımı Artıyor!

En büyük altcoin ünitesi Ethereum (ETH) için on-chain datalar ise farklı bir kıssa anlatıyor. Bitcoin’in en büyük rakibinin düşük performansına karşın merkezi borsalardan büyük ölçüde ETH çıkışı gerçekleşiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalarda Bulunan ETH Ölçüsü Tabanı Boyladı! Ethereum Tahlili 2

Cryptoquant’ın paylaştığı tabloya nazaran 2020 yılının sonlarında 30 milyon adetin üzerinde olan Ethereum borsa arzı son günlerde 15 milyonun altına geriledi. Bu durum, yatırımcıların ETH tokenleri soğuk cüzdanlara taşıyarak daha uzun vadeli yatırımlar yaptığını ortaya koyuyor.

ETH Fiyatı

Bitcoin’in en büyük rakibi olan kripto para ünitesi son düşüşün akabinde bir ölçü yükseldi. Ethereum, 12 Eylül gecesinde 1.530 dolara kadar düşerken günümüzde 1.626$ düzeyinde süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalarda Bulunan ETH Ölçüsü Tabanı Boyladı! Ethereum Tahlili 3

Ethereum fiyatının son periyottaki dalgalı seyri, analistleri net bir takviye ve direnç noktası belirleme konusunda zorluyor. Borsalardan ETH çeken yatırımcılar likiditenin azalmasına neden oluyor. Bunun sonucunda ise düşük hacimlerde daha büyük iğneler ile karşı karşıya kalıyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap