Borsalar Bu Altcoin İçin Uyardı: Süreçler Askıya Alındı!

Borsalar Bu Altcoin İçin Uyardı: Süreçler Askıya Alındı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalar Bu Altcoin İçin Uyardı: Süreçler Askıya Alındı!

Kripto para borsaları bir altcoin için ihtar yayınladı. Pekala bu ihtar neden yapıldı? Gelişmeleri nasıl etkileyecek? Öteki taraftan sorunun uzaması daha fazla alacak mı? Detaylara daima birlikte bakalım.

Upbit altcoin CRV süreçlerini askıya aldı

Upbit’in CRV yatırma ve çekme süreçlerini ihtiyaten askıya alması gündem oldu. Buna nazaran altcoin Curve Finance ekosistemindeki bir yine giriş (reentracy) saldırısının akabinde geldi. Binance, CEX fiyat akışının ek güvenlik sağlaması nedeniyle kullanıcılarının etkilenmediğini vurguladı. Öbür taraftan OKX, token açılış sayfasında kullanıcıları potansiyel kayıplar konusunda uyaran bir açıklama yayınladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalar Bu Altcoin İçin Uyardı: Süreçler Askıya Alındı! 1

Altcoin Curve Finance CRV’yi etkileyen yakın tarihli bir güvenlik açığının akabinde, Güney Koreli kripto borsası Upbit para yatırma ve çekme süreçlerini askıya aldı. OKX üzere öbür borsalar da taarruza karşılık olarak bir dalgalanma uyarısı yayınladı. Güvenlik açığı hafta sonu DeFi ekosisteminde keşfedildi. Ayrıyeten kıymetli ölçüde fon kaybına neden oldu.

Upbit volatilitenin ortasında altcoin çekme süreçlerini durdurdu

Söz konusu açık reentrancy (yeniden giriş) akınlarını içeriyordu. Öteki taraftan 30 Temmuz’da yaklaşık 50 milyon doların çalınması gündem oldu. Buna karşılık olarak Upbit yaptığı açıklamada tüm kullanıcılarından altcoin CRV’nin artan fiyat oynaklığına karşı dikkatli olmalarını istedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalar Bu Altcoin İçin Uyardı: Süreçler Askıya Alındı! 2

Bir öbür kripto platformu olan OKX, token açılış sayfasında bir ikaz yayınladı. Buna nazaran “OKX, rastgele bir altcoin CRV alım satım kaybından sorumlu tutulmayacaktır.” vurgusu kelam konusu oldu.

Binance kullanıcıların etkilenmediğini söyledi

Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter’da Binance kullanıcılarının altcoin CRV hackinden etkilenmediğini belirtti. Zhao “CEX fiyat akışı DeFi’yi kurtarıyor. Binance kullanıcıları etkilenmez. Grubumuz Vyper Reentrant Güvenlik Açığını denetim etti. Sırf 0.3.7 yahut üzeri sürümleri kullanıyoruz.” dedi. Binance CEO’sunun açıklamaları sonrasında borsa kullanıcılarının rahat bir nefes aldıklarını görüyoruz.

Binance CEO’su borsanın DeFi tokenleri için merkezi bir fiyat beslemesi kullanmasının ek bir güvenlik katmanı sağladığını ima ediyor. Zhao ayrıyeten kod kütüphanelerinin, uygulamaların ve işletim sistemlerinin güncellenmesi konusunda ısrar etti. Olaya cevap olarak altcoin Curve Finance, atağın Vyper 0.2.15 kullanan alETH, msETH ve pETH dahil olmak üzere belli stablecoin havuzları etkilediğini belirtti. CRV/USD stablecoin havuzları etkilenmedi. Lakin hackin daha geniş tesiri kullanıcıları endişelendirdi. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin CRV hack sonrası keskin bir düşüş yaşadı. Fiyat %12’in üzerinde geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Borsalar Bu Altcoin İçin Uyardı: Süreçler Askıya Alındı! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap