Boğalar Temel Destek Seviyesini Korurken Bu İndikatör Bitcoin’in Dipte Olduğunu Gösteriyor

Boğalar Temel Destek Seviyesini Korurken Bu İndikatör Bitcoin’in Dipte Olduğunu Gösteriyor

Paylaş
Boğalar Temel Destek Seviyesini Korurken Bu İndikatör Bitcoin’in Dipte Olduğunu Gösteriyor

Kriptokoin – Bitcoin (BTC), ayılar boğalara karşı üstünlük kazandıkça, yavaş yavaş fiyat düşüş işlemine devam etti ve satıcılar şimdi kripto para birimini, savunulması gereken önemli bir destek seviyesine indirdi.

Analistler artık teknik göstergelerin Bitcoin’in dipten çıkarma sürecinde olabileceğine işaret ettiğine dikkat çekiyor, ancak BTC’nin 8 bin dolardan güçlü bir sıçrama gösterememesi kripto alıcıları arasında temel bir zayıflığa işaret ediyor olabilir.

Bitcoin 8 Bin Dolarlık Kilit Destek Seviyesine Düştü

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, bugün 8 bin 160 dolar olan şu anki fiyatı ile yüzde 5 düşüş yönlü işlem görüyor.

Bugün, 8 bin dolar seviyesinden en düşük seviyelere gerilemesi, BTC’nin 9 bin doların altına düştüğünde gerçekleşen satışların bir uzantısı olduğunu ve bunun da daha önce kripto para birimi için güçlü bir destek seviyesi olduğunu kanıtladı.

BTC bugün 8 bin dolara doğru hafif bir sıçrama yaptı ve bunun kripto para biriminin yakın vadeli fiyat hareketini destekleyebilecek bir destek seviyesi olduğuna işaret etti.

Bitcoin’in yakın vadeli fiyat hareketine etki edebilecek ilginç bir faktör kaldıraçlı fonlamanın şu anda olumlu olması, long pozisyonlara girmenin prim maliyeti olduğu ve short pozisyonları şu anda daha iyi bir değer önerisi yaptığı anlamına geliyor.

Twitter’daki popüler bir kripto para analisti olan Big Chonis, son bir tweet’te bunu tartışırken, şu an devam eden düşüş trendinin değişmeye başlayana kadar kısa pozisyonları kullanarak karşı ticaretin daha iyi bir değer olduğunu açıkladı.

Teknik Gösterge BTC’nin Dipte Olabileceğini Gösteriyor

Bitcoin’in geçtiğimiz birkaç hafta boyunca yükselen fiyat hareketine rağmen, teknik bir gösterge şu anda uzun vadeli bir dip yaratma olasılığına işaret ediyor olabilir.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Cryptomist, son bir tweet’te şu ifadelere yer veriyor:

“BTC: Çeşitli zaman dilimlerindeki RSI dip seviyelere odaklandığı için kısa vadede boğalara kontrolü ellerine alıncaya kadar bu sürenin çok da uzun süreceğini sanmıyorum. Kama desteğinin son dokunuşuna daha fazla inmeden önce bunun kısa vadeli olacağını düşünüyorum. ”

Bitcoin’in 8 bin dolarlık bölgedeki desteğine verdiği tepki, mevcut piyasa yapısına derinlemesine bir bakış açısı getirecek. Çünkü bu seviyenin altında bir kırılma, önemli ölçüde daha fazla zararın yaklaşabileceği anlamına gelen düşüşün altını çizecek.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap