“Boğa Sinyalleri Geldi” Diyen Analist Ripple, Ethereum ve Litecoin’in Göreceği Seviyeleri Belirledi

“Boğa Sinyalleri Geldi” Diyen Analist Ripple, Ethereum ve Litecoin’in Göreceği Seviyeleri Belirledi

Paylaş
“Boğa Sinyalleri Geldi” Diyen Analist Ripple, Ethereum ve Litecoin’in Göreceği Seviyeleri Belirledi

Kriptokoin.com – Ethereum, Litecoin ve Ripple (XRP) Kasım ayının sonunda bir durgunluk aşamasına girdi. Şimdiye kadar, bu varlıkların arkasındaki alım satım emirleri kripto paralara volatilite getirecek kadar önemli değildi. Aşağıdaki teknik analiz, popüler analist Ali Martinez’in görüşleri ışığında hacim toplanırsa kripto paraların bir sonraki adımının ne olacağını araştırıyor.

Piyasadaki düşük oynaklık seviyeleri – Kaynak: TradingView

Ünlü analist: Ethereum 181 dolara yükselebilir, ancak model bozulursa 108 dolar görülebilir

Eylül ve Ekim ayları arasında iki kez yüzde 75 Fibonacci geri çekilme seviyesi tarafından verilen desteği test ettikten sonra, Ali Martinez’e göre Ethereum 25 Kasım’da 133,6 dolara düşerek dip seviyesini kırdı. Ve, ETH bu bölgede işlem yapmaya devam etti. Şimdi analiste göre, TD sıralı göstergesi ETH’nin 3 günlük grafiğinde agresif bir 13 şeklinde bir alım sinyali sunuyor. Bu yükseliş sinyali analiste göre, devam eden yeşil iki şamdanın, mevcut yeşil şamdanın üzerinde işlem gördüğü anda doğrulanabilir.

ETH/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Bununla birlikte analiste göre, 12 saatlik grafik gibi daha düşük bir zaman diliminde, Ethereum’un fiyat hareketi üst ve alt Bollinger bandı içinde görünüyor. Ve şu anda Ali Martinez’e göre bu ETH’nin konsolidasyon aşamasına girdiğini gösteriyor. Sıkıştırmaları tipik olarak yüksek uçuculuk dönemleri izler. Ali Martinez’e göre, sıkıştırma ne kadar uzun olursa, güçlü bir kopma olasılığı da o kadar yüksek olur.

ETH/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Bu nedenle analiste göre, üst ve alt Bollinger bandı arasındaki aralık makul bir ticaret bölgesi değil. Bu alan 144 ile 157 dolar arasında oturuyor. Analiste göre, 157 doların üzerindeki bir kırılma, 181 dolarda 65 Fib’e  yükselişe yol açabilir. Bu arada 144 doların altında bir kırılma ise ETH’yi 129 dolardan 83,6 Fib’e düşürebilir. Bu destek seviyesi başarısız olursa analiste göre, Ethereum 108 dolara düşebilir.

ETH/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Ali Martinez: Ripple, Adem ve Havva çift dip modelini oluturuyor! 0,26 dolar masada

Ripple, 0,24 dolarlık destek ve 0,30 dolarlık direnç seviyesinde yaklaşık 100 gün işlem yaptı. Ancak 18 Kasım haftasında destek kırıldı ve bu kripto bir sonraki destek seviyesine 0,20 dolara düştü. Son dönemdeki gerilemeye rağmen analiste göre, XRP’nin 1 günlük grafiğinde bir Adem ve Havva çift dip modeli gelişiyor. Bu teknik oluşum bir boğa dönüş şekli olarak kabul edilir. XRP’nin fiyatı, bu modeli 25 Kasım’da V şeklinde bir vadi kurarak 0,20 dolara düştükten sonra oluşturdu. Sonra, bu kripto 29 Kasım’da 0,23 dolara yükseldi. Sonuç olarak analiste göre, 4 ve 5 Aralık arasında kripto para daha geniş ve daha yuvarlak bir vadi oluşturmak için tekrar geri çekildi.

XRP/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Analiste göre, XRP’nin arkasındaki alım baskısı, Adem ve Havva modelinin ortalama zirvesinin üzerine çıkmasına izin vererek, kripto paradaki başka bir yükseliş momentumuna işaret edecek. Bu teknik modele göre, kripto para birimi 0,26 dolara ulaşabilir. Bu da kripto parada %13,4’lük bir artış anlamına gelir. 12 saatlik XRP grafiğindeki Bollinger Bantları, bu kriptonun bir yükseliş momentumuna yönelip yönelmediğini belirlemek için kullanılabilir.

XRP/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Aralık ayının başından bu yana, üst ve alt Bollinger bandı sıkılıyor. Analiste göre, sıkıştırmalar genellikle güçlü bir kopuşa neden olur. Sonuç olarak, mevcut işlem aralığı, 0,21 dolar ile 0,23 dolar arasında değişen makul bir ticaret dışı bölgedir. Analiste göre, direnç üzerindeki kırılma, 1 günlük grafikte görülen Adem ve Havva çift dip modelini doğrulayabilir. Ancak, 0,21 dolarlık destek seviyesinin altına düşmek XRP’nin yeni bir düşük seviyeye düşmesine neden olabilir. Aşağı yönde analiste göre, bir sonraki destek seviyesi 0,17 dolar ve 0,15 dolardır.

XRP/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Teknik analist: Litecoin 48,5 doların üzerinde kapanabilirse 58 dolara fırlar!

Temmuz ayından bu yana, Litecoin’in fiyat hareketi 1 haftalık grafikte gelişen bir dizi bayrakla karakterize ediliyor. Bu teknik oluşum bir devamlılık örneği olarak kabul edilir. Bayrak direğini oluşturan önemli bir düzeltmeden sonra gelişir. Ardından fiyat, bayrağını oluşturan konsolidasyon süresinden geçer. Ve, başlangıç ​​hareketi ile aynı yönde bir kopma ile sonuçlanır. Analiste göre, LTC’nin 18 Kasım’da geçirdiği yüzde 26’lık düşüş, Eylül ortasında oluşan bir ayı bayrağının sonucudur. Şimdi, bu geri çekilme yeni bir bayrak direği olabilir. Analiste göre, bir başka ayı bayrağı gerçekten LTC’nin 1 haftalık grafiğinde gelişiyorsa, bu kripto parayı yakında daha düşük fiyatlar için zorlayabilir.

LTC/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Bayrak direği yüksekliğinin hedefinin yüzde 26’sı eğilimin aşağı doğru olduğu tahmin ediliyor. Onaylanırsa analiste göre, Litecoin 32,5 dolara düşebilir. Bir düşüş senaryosunda Litecoin aşağıdaki destek seviyeleri etrafında destek bulabilir: 41 dolar, 37 dolar ve 34 dolar. Tüm bu destek seviyelerinin kırılması, bu kripto paranın, 1 haftalık grafikte düşüş bayrağıyla temsil edilen hedefe ulaşmasını gerektirecek.  Bununla birlikte analiste göre, eğer LTC 48,5 doların üzerinde kapanabilirse, düşüş görünümünü geçersiz kılabilir ve bir sonraki direnç seviyesini 53 dolarda test etmeye çalışabilir. Analiste göre, eğer LTC’nin arkasındaki hacim yeterince güçlüyse kripto para 58 dolarda bir sonraki direnç seviyesine ilerlemeye çalışabilir.

LTC/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Sonuç ve uyarı

Son iki haftadır Ethereum, XRP ve Litecoin dar işlem aralıkları içinde işlem görüyor. Bu varlıklar üzerinde farklı yükseliş  sinyalleri oluşmasına rağmen, hacim eksikliği, bir sonraki hamlede kripto paraların nereye gideceklerini belirlemeyi zorlaştırıyor. Sonuç olarak analiste göre, bir kripto paranın ticaretine girmeden önce desteğin altında veya direncin üstünde bir kırılma beklenmesi akıllıca bir karar olacaktır. Onay beklemek, riske maruz kalmamak için en iyi yoldur. Kripto paralarla ilgili kritik haberler için “Bitcoin, Ripple ve Ethereum Şahlandı! Bu İki Neden Fiyatları Pump’lıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap