Boğa Sinyali Geldi! Altcoinler İçin Fırsat Dalgası

Boğa Sinyali Geldi! Altcoinler İçin Fırsat Dalgası

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali Geldi! Altcoinler İçin Fırsat Dalgası

Bitcoin ve altcoinler için  son periyotta yaşanan ve kıymetli bir gerilemeye işaret eden çalkantılar kelam konusu oldu. Buna nazaran birçok yatırımcı artık düşüş sonrasına bakıyor. Buna nazaran altcoinler için bir geri dönüş olup olmayacağı merak konusu. Piyasa istihbarat firması Santiment’in yeni dataları, bu alternatif kripto para ünitelerinin bir toparlanma için hazır olabileceğini gösteriyor.

Altcoinler düşük değerleme bölgesine girdi

Santiment’in piyasa bedelinden gerçekleşen bedele (MVRV) metriğine dayanan tahlili ilgi alımlı bir tablo çiziyor. Altcoinler, geçen haftaki kan banyosunun akabinde şu anda ezici bir çoğunlukla kıymet düşüklüğüne işaret ediyor. Yatırımcılar ortasında piyasanın toparlanma potansiyeline ait bu görüş ayrılığı eşsiz bir fırsat yaratıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali Geldi! Altcoinler İçin Fırsat Dalgası 1

MVRV metriği, bir kripto varlığının çok pahalı mi yoksa düşük bedelli mi olduğunu kıymetlendiriyor. Bu nedenle kıymetli bir gösterge. Metrik şu anda altcoinler için düşük alım bölgesinde süreç gördüğüne işaret ediyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan kıymetli piyasa bedeli kayıplarına karşın, yatırımcılar bölünmüş durumda. Kimileri süratli bir toparlanma bekliyor. Başka taraftan kimi yatırımcılar ise bunun uzun periyodik bir gerilemenin başlangıcı olabileceğinden korkuyor. Bununla birlikte Santiment, ortalama kripto getirilerinin şu anda tarihi olarak elverişli bir bölgede olduğuna inanıyor.

Bitcoin balinaları etkin kalmaya devam ediyor

Santiment yalnızca altcoinler için kıymetlendirme yapmadı. Ayrıyeten piyasadaki düzensizliğin ortasında Bitcoin (BTC) balinalarının değerli faaliyetler sergilemeye devam ettiğini kaydetti. 2023’teki en keskin fiyat düşüşlerinden birine karşın, Bitcoin içeren 1 milyon doları aşan kıymetli sayıda süreç gerçekleşti. Bu durum, büyük sahiplerin ya da “balinaların” mevcut piyasa ortamında etkin bir biçimde hareket ettiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali Geldi! Altcoinler İçin Fırsat Dalgası 2

Bitcoin şu anda 26.130 dolar düzeyinden süreç görüyor. Başka taraftan son 24 saat içinde hafif bir artış göstermiş durumda. Fakat, yedi günün en yüksek düzeyi olan 29.652 dolardan %13’lük kayda kıymet bir düşüş yaşamış vaziyette. Artık herkes bundan sonraki atağın ne tarafta gerçek olacağına bakıyor.

Beklentiler devam ediyor

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin ve altcoinlerde bir istikrar göstergelerine şahit oluyoruz. Öbür taraftan, dikkatler Santiment’in metriklerine odaklanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali Geldi! Altcoinler İçin Fırsat Dalgası 3

Santimentin metriği artık bedelinin altında olduğu düşünülen altcoinler üzerinde. Yatırımcılar ortasındaki farklı görüşler, piyasanın gelecekteki istikametine bir belirsizlik ögesi ekliyor. Öteki taraftan olayların nasıl gelişeceğini izlerken bizi de bir beklenti içinde bırakıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap