Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak

Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak

Bitcoin ve altcoin dünyasında 25 binin üzerine çıkan coin olunca tercih yapmak da elbette zorlaşıyor. Lakin önde gelen iki kripto para ünitesi için artık bir alım  fırsatı ortaya çıkmış durumda. Bakalım ayrıntılara.

Altcoin Litecoin’in dayanak ve fiyat analizi

Altcoin Litecoin (LTC), 75 dolara ulaşma potansiyeli 63,22 dolar ile 65,19 dolar ortasındaki kıymetli takviye aralığına bağlı olduğu için yatırımcıların dikkatini çekti. Kripto para topluluğu, son fiyat dalgalanmalarına karşın LTC beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak 1

Kripto para analisti Ali_Charts bahisle ilgili kıymetlendirme yapıyor. Litecoin’in fiyat yörüngesi için 63,22 ila 65,19 dolar ortasındaki takviye aralığının kıymetini vurguladı. Bu aralık, fiyat düşüşünün akabinde değerli sayıda adresin altcoin LTC biriktirdiği alanları temsil ediyor. Ali_Charts, LTC’nin 75 dolara hakikat tekrar ivme kazanması için bu dayanak duvarı içindeki pozisyonunu müdafaası gerektiğini belirtiyor.

Adres birikimi ve fiyat görünümü

Ali_Charts, 215 milyon adreste 3,81 milyon altcoin LTC birikmesi dikkat cazibeli olsa da, salt birikimin LTC’nin fiyatını yükseltmek için kâfi olmayabileceğinin altını çiziyor. Kritik faktör, LTC’nin dayanak düzeylerini tutma kabiliyetinde yatıyor. Artan birikime karşın bunun yapılamaması, bedelin düşmesine ve potansiyel olarak 50 dolara düşmesine neden olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak 2

Bir varlıktaki uzun vadeli yatırımcıların aylık konum değişimini yansıtan bir metrik olan Hodler Net Konum Değişimi, sahiplerin Litecoin’e ait algıları hakkında fikir veriyor. Glassnode’un dataları, yakın vakitte 362.378’lik bir Hodler Net Durum Değişikliği gösterdi. Bu, yaygın nakit çıkışlarından yeni konumlardan birikime gerçek bir kayma olduğunu gösteriyor. Datalar, uzun vadeli sahiplerin altcoin LTC’nin fiyat hareketine olan itimatlarının arttığını gösteriyor. Ayrıyeten kısa vadede yeni bir fiyat doruğu potansiyelini öngördüklerini ima ediyor.

Duyarlılık ve borsa faaliyetleri

Yatırımcıların da bu optimist havayı paylaştığı görülüyor. Trader hassaslığının kıymetli bir göstergesi olan Litecoin’in fonlama oranı %0,007 olarak gerçekleşti. Bu olumlu oran, long dürümlü traderların daima kontratları açık tutmak için short durumlara ödeme yaptığını gösteriyor. Bu durum birebir vakitte, tradelar ortasındaki yükseliş hissiyatına işaret ediyor. Buna ek olarak, altcoin LTC’nin borsalardaki günlük süreç hacmi 218,55 milyona düştü. Buna nazaran bu durum LTC varlıklarını satmaya yönelik ilginin azaldığını gösteriyor. Bu azalan satış baskısı, trendin devam etmesi halinde Litecoin’in fiyatının 60 doların altına düşmeyebileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak 3

Altcoin Ethereum süreksiz bir mahzurla karşı karşıya

Altcoin Ethereum (ETH) bu yıl 1063 dolardan kayda bedel bir yükselişe şahit oldu. Bu üst taraflı hareket beş farklı dalgaya ayrılıyor. Buna nazaran bu da daha fazla çıkar potansiyeline işaret ediyor. Başka taraftan, 1600 doların altına inen son gün içi düşüş bir geri çekilme başlatarak daha derin ve daha karmaşık bir düzeltme etabına yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak 4

Altcoin ETH son zamanlardaki en yüksek düzeylerinden bir geri çekilme yaşıyor. Buna nazaran şu anda daha derin ve daha karmaşık bir aşağı taraflı düzeltmede seyrediyor. Bu kademe, ülkü olarak düz bir düzeltmeye benzeyen karmaşık bir formasyonla karakterize ediliyor. Devam eden düzeltmeye karşın, bilhassa %61,8 Fibonacci düzeltmesi ile yakından uyumlu olan 1500 dolar düzeyindeki kısa vadeli dayanak civarından bir toparlanma mümkünlüğünü çevreleyen optimistlik var.

Düzeltme dalgalarının tahlili ve kısa vadeli görünüm

ETH’nin fiyat hareketindeki mevcut düzeltme, (C) dalgası olarak isimlendirilen bir model olan beş dalgalı bir düşüşü takip ediyor. Buna nazaran 1500 dolar dayanak bölgesi kıymetli. Bu dalga formasyonunun potansiyel olarak tamamlanması için değerli bir alan olarak ortaya çıkıyor. Sonuç olarak, dördüncü alt dalganın akabinde kısa vadeli piyasa zayıflığı devam edebilir. Toparlanmaya giden yolda bir düzey dikkat çekiyor. Devam eden gün içi düşüş dürtüsünü geçersiz kılmak için 1800 doların üzerine çıkılmasını gerektirecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Boğa Sinyali! Bu 2 Altcoin Seçiminizi Zorlayacak 5

Altcoin Ethereum’un dalgalı fiyat dinamikleri dikkat çekiyor. Ayrıyeten hem düşüş hem de yükseliş senaryolarının istikrarlı bir halde değerlendirilmesini gerektiriyor. 1800 dolar düzeyinin üzerine çıkılması, mevcut gün içi düşüş eğilimini ortadan kaldıracak. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda potansiyel olarak yenilenmiş bir yükseliş eğilimine işaret edecek. Bilakis, fiyatın düşük kalması halinde, (C) dalgasının 1500 dolarlık kritik bölgede tamamlanması süreksiz kısa vadeli zayıflığa yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap