Boğa İşareti: En Çok Geliştirilen Altcoinler Hangileri?

Boğa İşareti: En Çok Geliştirilen Altcoinler Hangileri?

Paylaş
BTC Piyasası: Boğa İşareti: En Çok Geliştirilen Altcoinler Hangileri?

Kripto para piyasası günden güne daha büyük adımlar atarken, artan geliştirici faaliyetleri birçok uzmanın dikkatini çekiyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Geliştirme faaliyeti, bir kripto para projesinin potansiyel muvaffakiyetini ve büyümesini belirlemede çok kıymetli bir rol oynuyor. Pekala, son periyotlarda en çok geliştirici faaliyeti gören altcoinler hangileri? İşte detaylar…

Uzmanlar en çok geliştirici faaliyeti gösteren altcoinler için açıklamalarda bulunarak boğa piyasasına işaret etti!

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası günden güne gelişiyor ve büyüyor. Bilhassa kripto para ünitelerine yönelik geliştirici faaliyetlerinin artmasıyla bir arada birçok altcoin projesi için yükseliş sinyalleri şimdiden ortaya çıkıyor. Altcoinler için artan geliştirici faaliyetleri, projenin başarısına duyulan itimadı artırır, yeni özellikler gönderme taahhüdünü sağlar ve bir exit-scam ihtimalini azaltır. Bu yüzden uzmanlar, geliştirici faaliyetlerinin kıymetini sıkça vurguluyor.

BTC Piyasası: Boğa İşareti: En Çok Geliştirilen Altcoinler Hangileri? 1

Geçtiğimiz 30 günlük süreç içerisinde önde gelen kripto para tahlil platformu Santiment, geliştirici faaliyeti açısından büyük aktivite gören altcoinler için açıklamalarda bulundu. Bu altcoinler ortasında birinci 20’de yer alan 17 proje tıpkı vakitte birinci 100 piyasa bedeli ortasında da yer alıyor ve bu da geliştirme faaliyeti ile piyasa performansı ortasında güçlü bir korelasyon olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte geliştirici aktiviteleri son devirlerde artan altcoinlerin fiyat düzeyleri de günden güne artıyor ama bütün altcoinler buna dahil değil. Birinci 20 ortasındaki projelerin son altı aydaki fiyat getirileri ise şu halde:

  • Kusama (KSM) ve Polkadot (DOT) sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 8’lik değişimlerle fiyat düşüşü yaşadı.
  • Ethereum (ETH) yüzde 26’lık değerli bir fiyat artışı kaydetti.
  • Cardano (ADA) ve Hedera (HBAR) sırasıyla yüzde 2 ve yüzde 1’lik değişikliklerle küçük karlara şahit oldu.
  • Decentraland (MANA) ve Vega Protocol (VEGA) sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 17’lik fiyat düşüşleri yaşadı.

Bir başka yandan en gelişmiş 10 projenin 6 aylık ortalama fiyat değişimi yüzde 3 olurken, 11-20. sıradaki projelerin ortalama fiyat değişimi yüzde 14’lük düşüş ile daha besbelli oldu.

BTC Piyasası: Boğa İşareti: En Çok Geliştirilen Altcoinler Hangileri? 2

Uzmanlar, Polkadot, Cardano, Ethereum için geliştirici faaliyetlerine işaret ediyor!

Uzmanlara nazaran artan faaliyet düzeylerine sahip projeler çoklukla azalan faaliyet düzeylerine sahip olanlardan daha umut verici olduğundan, geliştirme faaliyetlerindeki eğilimleri izlemek hayli kıymetlidir. Buna örnek olarak uzmanlar, şu kritik noktalara dikkat çekiyor:

  • Paylaşılan Kusama ve Polkadot GitHub (kırmızı çizgi) gelişimde kayda kıymet bir artış gördü. Ağdaki daima gelişmeler onları birinci sıraya yerleştiriyor.
  • Cardano (sarı çizgi) kıymetli bir gelişme yaşamaya devam ediyor. Tekrar de fiyatı son üç yılda başka projelerle birebir oranda artmadı.
  • Filecoin (şeftali çizgisi) yılın başından bu yana geliştirme faaliyetlerinde bir düşüş gözlemledi.
BTC Piyasası: Boğa İşareti: En Çok Geliştirilen Altcoinler Hangileri? 3

Uzmanlara nazaran altcoinler için geliştirici aktiviteleri hayati ehemmiyet taşıyor!

Daha evvel uzmanların aktardığı üzere geliştirme faaliyeti, bir kripto para projesinin muvaffakiyet ve büyüme potansiyelini kıymetlendirmek için çok değerli bir ölçüttür. Uzmanlara nazaran yatırımcılar portföylerini optimize etmek için geliştirme faaliyeti yüksek olan projeleri takip etmeliler. Öte yandan uzmanlara nazaran Polkadot, Cardano ve Ethereum üzere güçlü geliştirme faaliyetlerine sahip blockchainlerin ani düşüşler yaşama mümkünlüğü daha düşük ve bu da uzun vadeli beklentilerine itimat aşılıyor. Bu yüzden uzmanlar, altcoinler için geliştirme faaliyetlerinin yakından takip edilmesini öneriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap