BNB ve Bu 2 Altcoin Krizin Eşiğinde! Bu İse Rekor Kırıyor…

BNB ve Bu 2 Altcoin Krizin Eşiğinde! Bu İse Rekor Kırıyor…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BNB ve Bu 2 Altcoin Krizin Eşiğinde! Bu İse Rekor Kırıyor…

BNB Coin, Dogecoin ve Shiba Inu, son düşüşle birlikte kritik dayanak düzeylerini tutmakta zorlanıyor. Bu esnada, Bitcoin Ordinal’leri yeni bir kilometre taşını geride bıraktı.

BNB, DOGE ve SHIB, kaosun ortasında çift haneli eridi

BNB Coin (BNB)

Binance dayanaklı BNB, yaklaşık bir yılın en düşük düzeylerinde süreç görüyor. Bu esnada, piyasa gözlemcileri, Binance’in BNB fiyatını belli bir eşiğin altına düşmesini engellediğini iddia ediyor.

Bitcoin’in 17 Ağustos’taki ani çöküşünden evvel BNB, Binance’in çeşitli yetki alanlarındaki yasal çabasına karşın 240 dolar aralığının üzerinde süreç gördü. Bununla birlikte, piyasa şartları, BNB fiyatını 19 Ağustos’ta yılın en düşük düzeyi olan 215 dolara gönderdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: BNB ve Bu 2 Altcoin Krizin Eşiğinde! Bu İse Rekor Kırıyor… 1

Geçtiğimiz yıl BNB, Binance’in karşı karşıya olduğu meselelere atfedilen değerli aksi rüzgarlarla karşı karşıya kaldı. Haziran ayında, ABD’li düzenleyici SEC, kripto şirketine karşı açtığı davada, BNB Coin’i Binance USD (BUSD) ile birlikte menkul değer olarak sınıflandırdı. Bu gelişme BNB Coin’e yönelik talebi önemli ölçüde baltaladı.

BSC hacimleri de eriyor

BNB fiyat düşüşü, Binance Smart Chain’deki on-chain aktivitenin azalmasıyla da bağlantılıydı. DeFi faaliyetleri, DeFillama bilgilerine nazaran haftalık değişim hacminin 24,70 milyar dolarlık tepeden 2,34 milyar dolara düşmesiyle büyük ölçüde düştü. Ek olarak, DeFillama’ya nazaran ağdaki varlıkların toplam kıymeti %87 düşerek 2,84 milyar dolara geriledi.

Bu da BSC’deki azalan ağ aktifliğinin, BNB’ye olan talebin azalmasına neden olduğu manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BNB ve Bu 2 Altcoin Krizin Eşiğinde! Bu İse Rekor Kırıyor… 2

Bu ortada, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, 19 Ağustos’ta, BNB’nin fiyatını piyasa güçlerinin belirlediğini söyledi. CZ, borsasının BNB fiyatının 212 doların altına düşmesini şiddetle savunduğuna dair spekülasyon yapan piyasa gözlemcilerine karşılık verdi. Lakin, “BNB fiyatının piyasa tarafından belirlendiğini” belirterek gerekçeyi sorguladı.

Bu ortada Binance, BNB’nin fiyatını desteklemekle birinci sefer suçlanmıyor. Haziran ayında CZ, borsasının kripto para ünitesini korumak için Bitcoin sattığı savlarını yalanlamıştı. Btcpiyasasi.com olarak ayrıntılara

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap