BNB fiyat varsayımı: 225 dolar direnci kıracak mı?

BNB fiyat varsayımı: 225 dolar direnci kıracak mı?

Paylaş
BTC Piyasası: BNB fiyat varsayımı: 225 dolar direnci kıracak mı?

BNB fiyat hareketleri çalkantılı bir piyasayla boğuşurken, son periyottaki gayretleri ağ aktivitesindeki düşüşü vurgulayarak alım baskısı eksikliğini körükledi. Kuvvetli 225 dolarlık direnç düzeyindeki son barikat, altcoin’in uzun vadeli düşüş eğilimini artırarak piyasanın beklentilerine gölge düşürdü.

BNB’nin son periyottaki performansına daha yakından bakıldığında, altcoin’in Ağustos ortasında bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldığı görülüyor. 225 dolarlık kilit dayanak düzeyinin büyük bir dirence dönüştüğü kritik bir an. Bu değişim, daha yüksek vakit dilimlerinde düşüş hakimiyetini sağlam bir biçimde tesis ederek yatırımcıların BNB’nin toparlanma kabiliyetine olan inancını sarstı.

Bununla birlikte, boğaların 205 doların çabucak üzerindeki yakın dayanak düzeyinden toparlanmasıyla tüm umutlar kaybolmadı ve hakim olan düşüş hissiyatının ortasında bir umut ışığı sağladı.

BTC Piyasası: BNB fiyat varsayımı: 225 dolar direnci kıracak mı? 1

BNB fiyatı ve ağ içi metrikleri

CoinGecko’ya nazaran şu anda 213 dolar düzeyinde seyreden BNB’nin fiyatı, süregelen oynaklığı yansıtıyor. Geçtiğimiz 24 saat içinde BNB yüzde 4,5’lik bir düşüş yaşarken, yedi günlük performansı yüzde 0,4’lük mütevazı bir çıkar gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), nötr 50’nin üzerine çıkaran son dalgalanmanın akabinde, 60 işaretinden keskin bir düşüş yaşadı, bu da kararsız talep ve dalgalanan yatırımcı hassaslığına işaret ediyor.

BNB’nin ağ üzerindeki metriklerini incelediğimizde, piyasa spekülatörleri ortasında değişik gelişmeler olduğunu görüyoruz. Coinalyze bilgileri, vadeli süreçler piyasasının 29 Ağustos’taki kısa vadeli yükselişe güçlü bir reaksiyon verdiğini ve Açık Faizde (OI) keskin bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum, yatırımcıların BNB piyasasının öngörülemeyen sularında gezinirken temkinli davranmaya başlamış olabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: BNB fiyat varsayımı: 225 dolar direnci kıracak mı? 2

BNB Geleceği

BNB’nin gidişatı haftalık vakit dilimine ve grafiklerinin kapanış fiyatına bağlı görünüyor. Hafta 230 doların üzerinde güçlü bir kapanışla sonuçlanırsa, alıcılar inisiyatifi ele geçirebilir.

Bu potansiyel canlanma, 240 dolar bölgesine yanlışsız daha fazla tırmanışın önünü açarak BNB meraklıları için bir umut ışığı olabilir. Lakin diğer bir rapor, bu türlü bir senaryonun sırf Eylül ortasına kadar geçerli olduğunu ve piyasanın ruh halinin süratle değişebileceğini vurguluyor.

BNB, azalan ağ aktivitesi ve daima bir alım baskısı eksikliği ile boğuşurken kıymetli zorluklarla karşı karşıya. Yakın vakitte 225 dolar direnç düzeyinde yaşanan gerileme, yüksek vakit dilimlerinde düşüş eğilimini pekiştirdi ve yatırımcıların BNB’nin fiyat hareketlerini ve ağ içi ölçümlerini potansiyel bir geri dönüşe dair işaretler için yakından takip etmesine neden oldu.

Öte yandan bu belirsizliğin ortasında, kripto para piyasası süratli dalgalanmaları ve daima değişen dinamikleriyle bilindiğinden, piyasa iştirakçileri tetikte ve uyumlu kalmalıdır.

(Bu içerik yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Yatırım yapmak risk içerir. Münasebetiyle yatırım yaptığınızda sermayeniz riske maruz kalır).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap