BNB Chain, opBNB Ağının Mainnet Lansmanını Yaptı!

BNB Chain, opBNB Ağının Mainnet Lansmanını Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: BNB Chain, opBNB Ağının Mainnet Lansmanını Yaptı!

Binance borsası kontaklı blockchain ağı BNB Chain’de yeni bir gelişme yaşandı. BNB Chain geliştiricileri, uygulama ölçekleme meselesini çözmek için üzerinde çalıştıkları layer-2 ağı opBNB’nin mainnet lansmanını gerçekleştirdi.

Uzun süren test çalışmalarının akabinde halka açık olarak gerçekleşen mainnet, kripto para dalında yenilikçi atakların önünü açacak. BNB Chain geliştiricileri, opBNB ağının güvenliği için kapsamlı denemeler yaptıklarını belirtti.

İsminden de anlaşılabileceği üzere katman-2 ağı opBNB’nin Optimism ile teması bulunuyor. Ölçeklendirme sıkıntıları üzerine çalışılan kripto para ağı, Optimism’e ilişkin OP Stack paketi sayesinde geliştirildi. Projenin lakin gayesi ETH tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) öteki zincirlerde faaliyet göstermesidir. Geliştiriciler, dAapp fiyatlarını düşürürken süreç suratlarının artması için çalıştı.

Haziran ayında kapalı teste başlayan opBNB ağı, Ağustos devrinde ise sonlu iştirak ile faaliyet gösterdi. Layer-2 teşebbüsü bugün ise bütün herkese açık olarak çalışmaya başladı.

BNB Chain yetkilisi Arno Bauer, proje ile ilgili şu kelamları söyledi:

“Ölçeklenebilirlik ve güvenlik şartları opBNB için en büyük önceliğimiz oldu. Halka açık mainnet lansmanından evvel bu bahisler üzerinde ağır çalıştık.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap