Bloomberg’den Bitcoin, Ripple, Ethereum ve 2 Altcoin’e Yönelik Korkutan Tahmin

Bloomberg’den Bitcoin, Ripple, Ethereum ve 2 Altcoin’e Yönelik Korkutan Tahmin

Paylaş
Bloomberg’den Bitcoin, Ripple, Ethereum ve 2 Altcoin’e Yönelik Korkutan Tahmin

Kriptokoin.com – “Bloomberg Crypto Outlook” adlı aylık kripto para birimi raporunun arkasındaki araştırmacılar, Ethereum, Ripple (XRP) ve BGCI’da bulunan diğer dijital varlıkların, Bitcoin rekor seviyeye ulaşana kadar Haziran 2019 seviyelerine çıkma ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

Bloomberg: Bitcoin ATH’ye ulaşana kadar, Ethereum, Ripple, Monero ve Zcash Haziran zirvesinin üzerine çıkamaz

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu, Bloomberg’in raporuna gönderme yaparak Twitter’da raporun şu önemli kısmını paylaştı:

Bitcoin’in BGCI’nın Haziran zirvesinin üzerine çıkması için tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması gerektiğini düşünüyoruz… Bloomberg Galaxy Crypto Index’e göre daha geniş pazarın Bitcoin fiyatının yokluğunda daha fazla ilerleme şansının çok az olacağını umuyoruz.

Raporda belirtilen, Bloomberg Galaxy Crypto Index’in kısaltması olan BGCI, başlıca ABD doları cinsinden işlem gören alternatif kripto para birimlerinin performansını ölçen Bitcoin, Ethereum, Monero, XRP ve Zcash’ı içeriyor. Halen, teknik analistler genellikle Bitcoin’in kısa vadeli eğilimi ve kripto para birimi piyasasının geri kalanına karşı temkinli bir şekilde iyimser kalıyor.

Bloomberg: Bitcoin, Ethereum, Ripple ve altcoin’ler için daha fazla düşüşe neden olarak çöküyor

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, Bitcoin’in ani bir şekilde 26 Ekim’de 10.600 dolara yükselmesinden bu yana, Bitcoin fiyatı, kilit direnç veya destek seviyelerini kıramayan veya aşamayan dar bir aralıkta 9.100 ila 9.500 dolar arasında değişti. Kripto para pazarının toplam piyasa değeri, Haziran 2019’dan bu yana, Ethereum, XRP ve diğer varlıkların düşmesiyle  azaldı (Kaynak: Coinmarketcap.com). Kripto para analist ve yatırımcısı Josh Rager konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Finansman oranı, bir gecede önemli ölçüde arttı, yani yatırımcılar uzun bir süre kripto parada devam ediyor. Düşüşe rağmen çoğu hala büyümeye meyilli ve  9.200 doların üzerinde olmayı bekliyor ama temkinli davranıyor. Ancak yine de güçlü bir aşağı doğru hareketi dışlamam.

Bitcoin dalgalanması ve satış baskısı, büyük borsalar için artan limit emirlerine bağlı olarak arttığından, analistler tarafından baskın kripto para biriminin, Ethereum ve XRP gibi alternatif kripto para birimleri için zorlu bir ortam oluşturarak, aşağıda konsolide olmaya veya çökmeye devam etmesi bekleniyor. Bloomberg araştırmacıları şöyle dedi:

Zincirdeki ana göstergelerimiz -Coinmetrics’den gelen işlemler ve aktif adresler- ürün yelpazesinde sıkışmış taraflı bir piyasaya işaret ediyor.

Ethereum ve Ripple gibi alternatif kripto paraların etrafındaki kasvetli duygunun ardında ne var?

Son zamanlarda, Ethereum merkezi olmayan finansmanın (DeFi) artan popülaritesinin bir sonucu olarak Ethereum ağının artan kullanımı sayesinde güçlü temeller ortaya koydu ve XRP ile ilgili ruh halleri, Swell konferansının beklentisiyle düzeldi. Bununla birlikte, belirsizlik zamanlarında yatırımcılar, alternatif kripto para birimlerinden -Ethereum, XRP ve diğer alternatif kripto para birimlerinin Haziran ayına ulaşmalarını zorlaştıracak şekilde-Tether ve Bitcoin gibi daha istikrarlı seçeneklere geçme eğilimindedir.

Haziran 2019’da Bitcoin fiyatı 14.000 dolara yükseldiğinde, Ethereum fiyatı 310 dolara ve XRP ise 0,43 dolara yükseldi. Alternatif kripto para birimleri rekor seviyelerinden yüzde 80-90’lık bir düşüşe rağmen düşmeye devam ederken,  Bitcoin’deki minimum 8.000 dolarlık bir seviyeye düşüş, Bloomberg araştırmacılarına göre Ethereum ve XRP için daha derin bir düşüşe yol açabilir. En güncel kripto para tahminleri için “İşte 16 Usta Analistten 16 Nokta Atışı Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap