Bitstamp, ABD’de Ethereum (ETH) Staking Hizmetine Son Veriyor

Bitstamp, ABD’de Ethereum (ETH) Staking Hizmetine Son Veriyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitstamp, ABD’de Ethereum (ETH) Staking Hizmetine Son Veriyor

Kripto para borsası Bitstamp, ABD kaynaklı belirsizlikler nedeniyle yeni kararını açıkladı. Borsa ABD kullanıcıları için Ethereum (ETH) staking hizmetine son vereceğini duyurdu. Bitstamp, yatırımcıların pasif gelir elde etmelerini sağlayan bu hizmeti 25 Eylül tarihinde kapatacak. Stake edilen tokenlar ise geri çekilerek müşteri cüzdanlarına iade olacak.

Bitstamp, ABD’deki regülasyon meçhullüğü nedeniyle bu adımı attığını belirtti. Borsa, durumla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“ABD’deki mevcut düzenleyici dinamikleri göz önüne alarak, ülkede ikamet eden müşteriler için staking hizmetini durdurma kararı aldık.”

Bitstamp daha evvel Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) üzere altcoinleri de delist etmek zorunda kaldı. SEC, daha evvel kelam konusu altcoin ünitelerinin resmi olarak “kayıtsız menkul kıymet” olduğunu açıkladı. Ethereum (ETH) hakkında ise kesin bir karar bulunmuyor.

SEC’in Kripto İle Sıkıntısı Ne?

SEC’in kripto para üniteleriyle ilgili yaklaşımı kesimin büyük reaksiyonunu çekiyor. Devlet kurumu yıllardan bu yana keyfi kararlar alırken net bir regülasyon uğraşı göstermedi. Bu belirsizlik, hem yatırımcı hem de bölüm bileşenleri ortasında telaşa yol açıyor.

SEC, yakın tarihte Binance ve Coinbase üzere büyük kripto borsalarını menkul değer maddelerini ihlal etmekle suçlayarak yasal süreçler başlattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap