BitGo, Bitcoin SV’ye Karşı Kullanıcılarını Uyardı

BitGo, Bitcoin SV’ye Karşı Kullanıcılarını Uyardı

Paylaş
BitGo, Bitcoin SV’ye Karşı Kullanıcılarını Uyardı

Cointelegraph’ın haberine göre, dijital para yönetim şirketi BitGo, kullanıcılarına yaptığı son açıklamalarda uyumluluk sorunu nedeniyle altcoin Bitcoin SV (BSV) ‘de tuttukları fonları taşımalarını ya da farklı bir para birimine dönüştürmelerini dile getirdi.

18 Aralık tarihli bir blog yazısında BitGo, BSV’nin Genesis olarak bilinen ve yaklaşmakta olan hard fork’unun, cüzdanların işlem yapmasının önün geçecek bir protokol değişikliği içerdiğini ifade etti.

BitGo’nun Uyarıları

Yapılan açıklamalara göre hard fork Şubat 2020’de gerçekleşecek şekilde ayarlandı. Bu tarihten sonra BitGo kullanıcıları, gelen işlemleri kabul edemeyecek ve sadece hesaplarında bulunan BSV token’larını kullanabilecek.

Olayı bir “karşı koyma” olarak nitelendiren şirket, kullanıcılarına BSV‘lerini başka bir cüzdana taşımalarını, tamamen satmalarını ya da Bitcoin‘e (BTC) dönüştürmelerini tavsiye etti. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda BitGO şu ifadeleri kullandı:

Müşterilerin 4 Şubat’tan önce iki eylemden birini yapması gerekecek:

BSV yatırımlarınızı Bitcoin’e çevirmek için [email protected] adresinden BitGo ile iletişime geçebilirsiniz.BSV fonlarınızı harici bir cüzdana taşıyabilirsiniz.

BSV’yi 4 Şubat’tan sonra BitGo cüzdanınızda tutmaya devam ederseniz, yalnızca cüzdandaki parayı harcayabileceksiniz ve çoğu işlev devre dışı kalacak.

Bitcoin SV ve BitGo

BSV ile ilgili sorun, Genesis’te Pay-to-Script-Hash (P2SH) olarak bilinen belirli bir protokolü kullanan cüzdanlar için ub desteğin kaldırılmasından kaynaklanıyor. BitGo, P2SH tabanlı çoklu imza veya MultiSig adreslerini kullanır. Dolayısıyla bu durum, yükseltme işleminin tüm müşteri tabanını anında felç edeceği anlamına geliyor.

Bunun yanında BSV, fiyatı düştüğü ve önde gelen savunucusu Craig Wright’ın sürmekte olan milyarlarca dolarlık yasal bir savaşla karşı karşıya kaldığı için tartışmalara konu olmaya da devam ediyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap