Bitcoin’le Birlikte Artık Bu 4 Altcoin de HashKey’in Listesinde!

Bitcoin’le Birlikte Artık Bu 4 Altcoin de HashKey’in Listesinde!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’le Birlikte Artık Bu 4 Altcoin de HashKey’in Listesinde!

Hong Kong, HashKey kripto borsasının lisanslı lansmanı ile bir kripto güç merkezi olarak ortaya çıktı. Borsa birinci olarak önder kripto Bitcoin ve önder altcoin Erhereum’a listesinde yer verdi. Bundan kısa mühlet sonra 3 altcoin için de muştuyu verdi.

HashKey’den bu 3 altcoin için müjde!

Küresel bir finans merkezi olan Hong Kong, kripto pozisyonunu güçlendirmek için kıymetli bir adım attı. Kentin Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komitesi (SFC) HashKey’e kripto analında birinci lisansı verdi. Bunun akabinde HashKey, Pazartesi günü sanal kapılarını ferdî yatırımcılara açtı. Kripto para borsası birinci olarak listesinde Bitcoin ve Ethereum’u listesine dahil etti. Ayrıyeten, stablecoin olarak da USDT’ye listesinde yer verdi. Bu haberden kısa mühlet sonra HashKey Polygon (MATIC) ve Avalanche (AVAX) üzere önde gelen iki altcoin için de muştuyu verdi. Kripto muhabiri Wu Blockchain, gelişmeyi şu biçimde duyurdu:

Hong Kong uyumlu borsa Hashkey, MATIC/USD ve AVAX/USD süreç paritelerini profesyonellere açacak. Sıradan kişisel yatırımcılar BTC ETH USDT ve USDC ticareti yapabilir. Daha evvel ABD SEC, MATIC, AVAX, SOL üzere çok sayıda L1 tokenini menkul değer olarak listelemişti.

Fintech evriminin ortasında tezli hedefler

Hong Kong’un Hashkey atılımı, geniş çaplı bir stratejik hamleyi takip ediyor. Yetkililer, kentin gelişen dijital varlık cihanında merkezi bir düğüm haline gelmesi için çalışıyor. Bu karar, ferdi yatırımcılar için acil sonuçlarının yanı sıra, kentin fintech ortamı için daha derin sonuçlara sahiptir. HashKey Group COO’su Livio Weng’e nazaran, HashKey’in açılışı sırf yatırımcıların direkt ABD doları kullanarak Bitcoin ve önder altcoin Ethereum ticareti yapmasına müsaade vermekle kalmıyor, birebir vakitte Hong Kong doları cinsinden süreçler için bir sunum da ufukta. Bu doğrultuda, “bir yahut iki hafta içinde” faaliyete geçmeyi planlıyor.

Dahası, HashKey’in maksatları de epeyce açık. Çünkü yıl sonuna kadar 500.000 ila 1 milyon ortasında global ferdî kullanıcıyı bünyelerine katmayı hedefliyorlar. Ayrıyeten, 2025 yılına kadar 10 milyona ulaşma maksatları var. Buna ilaveten, SFC’nin belirlediği ve varlık saklama, siber güvenlik ve kurumsal idare üzere konuları kapsayan sıkı lisanslama gereklilikleri, yeni ve tecrübeli yatırımcılar için inançlı bir ticaret ortamı sağlama taahhüdünün altını çiziyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’le Birlikte Artık Bu 4 Altcoin de HashKey’in Listesinde! 1

Hong Kong’un önündeki zorluklar

Bununla birlikte, her finansal ihtilalde olduğu üzere, zorluklar da var. SFC yakın vakitte temelsiz uyumluluk tezlerinde bulunan platformlara karşı ikazlar yaptı. Sonuç olarak, yatırımcıların dikkatli olmaları ve sırf lisanslı platformlarla çalıştıklarından emin olmaları gerekiyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere yatırımcılar, altcoin hack’lerine yahut varlıkların berbata kullanılması üzere güvenlik açıkları nedeniyle düzenlenmemiş borsalardan kaynaklanan potansiyel kayıp riski altında. Hasebiyle, dünya Hong Kong’un kripto teşebbüslerini izlerken, bölgenin inovasyonu güvenlikle birleştirme konusundaki kararlılığı da kendini gösteriyor. HashKey Borsası’nın faaliyete geçmesi, kentin finansın dijital geleceğine ahenk sağlama kabiliyetini ve öngörüsünü gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap