Bitcoin’de Ralli Bekleyen Analistler: Bu Altcoin Sert Düşebilir

Bitcoin’de Ralli Bekleyen Analistler: Bu Altcoin Sert Düşebilir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’de Ralli Bekleyen Analistler: Bu Altcoin Sert Düşebilir

Kripto kesiminin tanınan analistleri, Bitcoin fiyatında sert hareketler beklerken, kimi altcoin’lerde düzeltmelere karşı uyarıyor. Ağustos ortasından bu yana %300 yükselen bir altcoin, uzmanlara nazaran sert düşüşle karşı karşıya.

Altcoin Sherpa, yatırımcıları boğa tuzağına karşı uyardı

Ethereum tabanlı Chainlink rakibi Tellor Tributes (TRB) hakkında yatırımcıları uyanık olmaya davet eden Altcoin Sherpa, yeni tahlillerinde değişik tespitlerini paylaştı. TRB’nin son periyottaki performansı analistin dikkatinden kaçmadı. Sherpa bu noktada, “TRB bu çılgın rallilerin sonlanacağını unutmayın,” diye yazı.

Tellor’un yakın vakitte düzeltme hareketine gireceğini belirten analist, “Piyasa yapıcısının tesiriyle büyük bir sıçrama yaptı. Lakin 40-45 dolar aralığında short konumlar açmayı düşünüyorum,” dedi. Sherpa, Tellor Tributes’ün öncelikle bu ayın başlarında ulaştığı tepeye yanlışsız bir hareket yapabileceğini söylüyor. Fakat bu seviyeyi takiben kıymetli bir düşüş yaşanabileceğini öne sürüyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, TRB fiyatı bu hafta ralli hareketleriyle öne çıktı. Ancak,Tellor Tributes (TRB) fiyatı bugün 33,45 dolara geriledi. Bu durum gün içinde -%10,04 ve son 7 günde fiyatta -2,12 düşüş manasına geliyor. Düşüşte ralliyi kıymetlendiren altcoin balinalarının satışları tesirli oldu.

Analistler Bitcoin’de boğa hareketleri gözlüyor

Altcoin Sherpa’nın yorumları yalnızca TRB ile hudutlu değil. Bitcoin (BTC) konusundaki fikirleri de hayli dikkat çekiyor. Analist, Bitcoin’in değerli bir direnç düzeyini kırma potansiyelinde olduğunu belirtiyor.

Başka bir yerde, kripto analisti Ali Martinez de Altcoin Sherpa ile benzeri bir hassaslığı paylaşıyor. Martinez’e nazaran, BTC’nin mevcut on-chain hareketleri, bir boğa koşusunun erken evrelerini işaret ediyor. Bilhassa yeni cüzdan oluşumunun artışına dikkat çeken Martinez, BTC’nin yakında yine boğa koşusuna girebileceğini öne sürüyor.

Martinez, yeni tahlillerinde Bitcoin fiyatının boğa hareketlerine ait şunları yazdı:

Bitcoin – Bir boğa koşusu çoklukla artan zincir içi aktiviteyle karakterize edilir! Yeni cüzdanların aylık ortalaması (kırmızı) yıllık ortalamayı (mavi) aştığında bu durum fark edilebilir; bu da ağ temellerinin güçlendiğini ve kullanımın arttığını gösterir. BTC’nin on-chain faaliyetinin sakin fiyatlara karşın genişlediğine dikkat edin, bu da BTC boğa koşusunun yakında devam edebileceğini gösteriyor!”

Vadeli süreçler Bitcoin ve altcoin piyasası hakkında neler söylüyor?

Arkham Intel’e nazaran, son 48 saat içinde kripto piyasası, büyük ölçüde vadeli süreçlere olan yüksek ilgiden kaynaklanan kayda paha bir dalgalanma yaşadı. Binance’in BTC-USDT çiftinde açık konumlar birçok defa 100 milyon dolardan fazla artış göstererek süratli fiyat hareketlerine yol açtı.

Veriler, Binance’in BTC-USDT çiftine yönelik vadeli süreç faizinin yakın vakitte etkileyici bir 97,75 bin BTC’ye (2,66 milyar dolar) ulaştığını ortaya çıkardı. Fakat SEC bir mahkeme evrakı sunduğunda bu durum süratle değişti. Vadeli süreç durumlarında ~5000 BTC (135 milyon dolar) meblağında ani bir düşüşe neden oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap