Bitcoin’de Fırsatı Kaçıranların Yeni Gözdesi BTC20

Bitcoin’de Fırsatı Kaçıranların Yeni Gözdesi BTC20

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de Fırsatı Kaçıranların Yeni Gözdesi BTC20

Şu sıralar tüm vakitlerin en yüksek pahasının yaklaşık yüzde 56 altında olsa da Bitcoin hâlâ bir numaralı kripto para olmaya devam ediyor. Erken yatırımcılarının büyük kârlar kazanmaya devam ettiği gerçeği de değişmiyor. Bitcoin’e yatırım yapma fırsatını kaçıran birçok kripto para tutkunu da bir sonra beğenilen olacak kripto parayı araştırıyor.

Son günlerde öne çıkan bir kripto para projesi olan BTC20 ön satışıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Meraklı yatırımcılar BTC20 token satın almak için araştırmalar yapıyor. Bu makalede BTC20 tokeni için kapsamlı bir bakış açısı sunuluyor.

BTC20 Token Nedir?

BTC20, kripto topluluğunu bir ölçü nostaljiye götürüyor. Proje, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş Bitcoin’in bir ERC-20 versiyonu olarak konumlandırılıyor. Web sitesinde de BTC20 için “Ethereum üzerindeki Bitcoin” deniliyor. BTC20’nin özünde, Bitcoin’in avantajlarını alarak daha fazla fonksiyonellik için bunları Ethereum’a yerleştirdiği görülüyor.

BTC20 öncelikle kullanıcılarına, teknolojik olarak gelişmiş Ethereum blok zincirine dayanan Bitcoin’e yatırım faaliyetlerinde bulunma fırsatı sunmaya odaklanıyor. Bitcoin’in 2011 yılında 1 dolar pahasında süreç gördüğünü hatırlatmakta yarar var. Proje, onaylanmış bir stake mukavelesi uygulayarak Bitcoin’in hayat döngüsündeki makul bir kademeyi kopyalamayı amaçlıyor. Proje, Bitcoin bloklarının mükafatlarını takip eden bir vakit çizelgesinde BTC20 tokenlerini dağıtmak için onaylanmış bir stake kontratı kullanarak Bitcoin’in tarihindeki o anı tekrar yaratıyor.

Bitcoin’i 1 Dolardan Alma Bahtını Kaçıranlar İçin BTC20 Token

BTC20, Bitcoin’e yasal bir alternatif olmayı hedeflerken BTC’yi 1 dolardan alma bahtını kaçıranlara hitap ediyor. Buna ek olarak, BTC20 grubu Bitcoin’in bıraktığı yerden inşa etmeye devam etmeyi amaçlıyor.

Birçok kripto analisti de bu yüzden yeni projede büyük getiriler öngörüyor. Fakat sonlu token arzı ve ” “Stake-to-Earn” yani “Stake Et ve Kazan” özelliği göz önünde bulundurulduğunda getirilerin çok daha dikkat alımlı ölçüde olacağı da söyleniyor.

Yani, BTC20 satın alan yatırımcılar BTC20’yi stake edebiliyor ve bir PoS (Hisse Kanıtı) sistemi aracılığıyla bu mükafatların bir yüzdesini alabiliyor. Bu da BTC20’yi yakından takip edilmesi gereken öbür bir yeşil kripto haline getiriyor. BTC20, 2011 yılında sırf 6,05 milyon olan BTC blok zinciri ve token arzının durumunu tekrar yaratarak ihtilal niteliğinde bir adım atıyor.

Proje, yepyeni Bitcoin blok ödül programına uygun olarak BTC20 tokenlerini sirkülasyona sokan doğrulanmış bir stake mukavelesine sahip. Bu sebeple, ön satışta sunulmamış olan 14,95 milyon adet tokenin, BTC20 stake edenleri ödüllendirmek için bir staking kontratında kilitleneceği de bildiriliyor.

Başka bir deyişle, yeni bir BTC bloğu onaylandığında, bir dizi BTC20 token özgür bırakılıp stake edenlere dağıtılıyor. Ne kadar çok BTC20 stake edilirse, kullanıcılar o kadar yüksek mükafatlar kazanıyor.

Staking süreci BTC20’yi piyasadan çekerken kullanıcıları burada kalmaya teşvik ediyor ve projenin topluluk odaklı tabiatını destekliyor. Tüm bunlar onu âlâ bir uzun vadeli yatırım seçeneği haline getiriyor.

BTC20’nin Adil Lansmanı ve Tokenomik İpucu

Bitcoin üzere, BTC20’nin de 21 milyonluk sabit bir arzı bulunuyor. Ek olarak, BTC20 evvelce belirlenmiş bir kilit açma programına bağlı kalacak.

Ön satış, 3 milyon tokenlik bir birinci tahsisat ile başladı. Birinci satışın tamamlanmasının akabinde, ek üç milyon daha erişilebilir hale getirilecek.

Ayrıca, kalan tokenler 120 yıllık bir hak ediş programı boyunca stake mükafatları olarak açılacak.

Ön satış devrinde, yatırımcılar her biri 1 dolar üzere bir fiyattan BTC20 token satın alma fırsatına sahip. Buna ek olarak alım satım platformlarına girişinin akabinde fiyat, mevcut ünitelerin ölçüsü ile piyasa ilgi seviyesi ortasındaki etkileşime bağlı olacak.

BTC20’nin tokenomikleri Bitcoin unsurlarına uygun olarak tasarlanmış olup, yüzde 100’e tekabül eden tüm token tahsisinin topluluk ortasında dağıtılmasını sağlayacak. BTC20, ön satış evresinin tamamlanmasının akabinde kıymetli fiyat dalgalanmalarına yol açma potansiyeline sahip adil bir lansman projesi olarak bedellendiriliyor.

Ayrıca, topluluk üyelerinin BTC20’lerini stake etme ve stake mükafatları kazanma fırsatına sahip oldukları göz önüne alındığında, yeni yatırımcılar için mevcut BTC20 arzının hudutlu olması bekleniyor.

BTC20, Bitcoin Alternatifi Olsa Da Ethereum’un Tüm Avantajlarına Sahip

Ön satış alıcıları, 2011’deki Bitcoin üzere BTC20’yi 1 dolara satın alabiliyor lakin projenin Ethereum blok zincirini kullanması, topluluğa daha da fazla yarar sağlıyor.

Pasif olarak Bitcoin kazanmak, karmaşık ve değerli olan bir Bitcoin madencilik node’u çalıştırmayı gerektiriyor. Lakin BTC20’nin Stake to Earn özelliği, kullanıcıların parmaklarını bile kıpırdatmadan pasif mükafatlar kazanması manasına geliyor.

Ek olarak, Ethereum çok daha kullanıcı dostu bir zincir ve kripto topluluğunun birçok buna daha aşina. BTC20, Ethereum zincirinde yer aldığından, kullanıcılar Metamask yahut Trust Wallet üzere olağan Ethereum cüzdanlarından satın alabilecek.

Son olarak, BTC20 Ethereum ağının bir native tokeni. Bu da güvenliğini, çoklukla köprü istismarlarının kurbanı olan wrapped Bitcoin Bitcoin tokenlerine kıyasla daha sağlam hale getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap