Bitcoin Yükseldi: Ancak Bu Göğüs Coin Daha Fazlasını Yaptı!

Bitcoin Yükseldi: Ancak Bu Göğüs Coin Daha Fazlasını Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Yükseldi: Ancak Bu Göğüs Coin Daha Fazlasını Yaptı!

Dogecoin’den ilham alan meme coin projesi Dogelon Mars (ELON), son 24 saat içinde %24,2 artışla 0,000001034 dolar yükseldi ve Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteriyor.

Dogelon Mars, Ethereum ve Bitcoin’i geride bıraktı

Adını Dogecoin ve Tesla CEO’su Elon Musk‘ın birleşimi olan Dogelon Mars, Ethereum ve Polygon üzerinde köpek temalı bir meme coin. Dogelon Mars, Mars’ı betimleyen çizgi romanları aracılığıyla bir fantezi versiyonu geliştirdi. CoinMarketCap’e göre, satın alıp Metamask gibi bir cüzdanda tutmanın ötesinde pek bir faydası olmayan bir meme coin. Ancak, Twitter’da 555.000’den fazla takipçisi olan önemli bir topluluk oluşturmayı başardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Yükseldi: Ancak Bu Göğüs Coin Daha Fazlasını Yaptı! 1

Dogecoin ve diğer meme coin’ler, Pazar akşamı diğer büyük kripto para birimleri yükseldikçe yatırımcılardan yeniden ilgi görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin %5,9 artışla 47,162.09 dolara yükselirken, Ethereum %6.31 artışla 3,336.54 dolara ulaştı.

Meme coin, 2021’de sahip olduğu gücün çoğunu kaybetti

Dogelon Mars’ın şu anda 1 miyar dolarlık bir piyasa değeri var ve kripto listesinde 134. sırada. Mayıs 2021’de 0.000000120 dolardan işlem görmeye başladı ve aynı yılın Ekim ayında 0.000002663 dolara yükseldi. Şu anda 0.00003263 dolar ATH fiyatından %96.93 indirimli işlem görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Yükseldi: Ancak Bu Göğüs Coin Daha Fazlasını Yaptı! 2

Dogelon Mars’ın gerçek bir kullanım durumu yok. Diğer meme coin projeleri gibi, büyümesinin çoğu, köpek meraklıları topluluğunun desteğine dayanıyor. Aslında, SHIB ve DOGE büyümesi, Elon Musk’ın tweet’lerini onaylayan veya Tesla ödeme yöntemlerine entegre eden tweetlerinden büyük ölçüde etkilendi. Adıyla anılan ilişkiye rağmen, Tesla CEO’su ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk henüz bunu onaylamadı.

Dogelon Mars’ın maksimum arzı bir katrilyondur. Token arzının %50’si Uniswap likidite havuzunda kalıcı olarak kilitlenirken, diğer yarısı Vitalik Buterin’e gönderildi. Geçen yıl, Huobi Global ELON’u listeledi. Listeleme haberlerinin piyasaya çıkmasından sonra yaklaşık %30 değer kazandı. Ayrıca, 100 ETH balinası arasında en çok işlem yapılan meme coin’lerden biride oldu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap