Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bu Altcoin Üniteleri Yükseliyor!

Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bu Altcoin Üniteleri Yükseliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bu Altcoin Üniteleri Yükseliyor!

Geçtiğimiz gün açıklanan FED faiz kararının akabinde Bitcoin ve altcoin piyasasında satış hakim. Amerikan Merkez Bankası, FOMC toplantısı sonucunda %5,25-5,50 olan siyaset faizini sabit tutma kararı aldı. Toplantının akabinde basına konuşan FED lideri Powell, faiz artışı için şimdi tepeyi görmediğini açıkladı.

Bu demecin akabinde dolar endeksi 105 puanı aşarken ABD ve Avrupa pay senedi piyasalarında satış geldi. Güçlenen Amerikan doları; Bitcoin, Ethereum ve altcoin fiyatları üzerinde negatif tesir yarattı.

CoinGecko’nun datalarına nazaran son 24 saat içerisinde Bitcoin -1,5% bedel kaybetti. En büyük altcoin ünitesi Ethereum’da ise kayıp daha fazla oldu. ETH, -2,3% düşerek 1.600 doların altına düştü.

Genel piyasada satış devam ederken birtakım altcoin üniteleri ise yükselerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu yazımızda kelam konusu kripto para ünitelerine değineceğiz. Günlük çıkar ve kayıpları incelerken yalnızca en büyük 100 altcoin ünitesini dikkate aldık.

Immutable X (IMX)

Ethereum ağının önde gelen NFT pazaryeri Immutable X’e ilişkin kripto para ünitesi IMX, son 24 saat içerisinde %20,9 yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bu Altcoin Üniteleri Yükseliyor! 1

An itibariyle 0,64$ düzeyinde süreç gören altcoin, sabaha karşı 0,85’e kadar yükselmişti. Kripto para araştırmacıları, Güney Kore merkezli Upbit borsasında büyük IMX alımları olduğunu tespit etti.

Bu husus hakkındaki ayrıntılı habere buradan ulaşabilirsiniz.

Algorand (ALGO)

CoinGecko bilgilerine nazaran son 24 saat içerisinde en çok paha kazanan ikinci altcoin ise ALGO oldu. Algorand an itibariyle 0,097$’dan alıcı buluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bu Altcoin Üniteleri Yükseliyor! 2

ALGO fiyatının yükselmesi için özel bir gelişme şimdi kripto basınında yer almıyor. Proje yetkilileri geçtiğimiz saatlerde 15 Kasım 2023’te bir hackathon aktifliği yapacaklarını duyurdu.

MultiversX (EGLD)

Merkeziyetsiz uygulama ve blockchain projelerine odaklanan MultiversX projesinin altcoin ünitesi EGLD, son 24 saat içerisinde %2,9 kıymet kazandı. Kripto para ünitesinin Bitcoin karşısındaki getiri avantajı ise %4,9 oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Ethereum Düşerken Bu Altcoin Üniteleri Yükseliyor! 3

Algorand’a misal formda EGLD fiyatının da piyasadan ayrışması için özel bir sebep şimdi yok. Kripto para ünitesi an itibairyle 26,16$ etiketiyle alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap