Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Milyonlar Yerinden Oynadı! Selloff Mu?

Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Milyonlar Yerinden Oynadı! Selloff Mu?

Paylaş
Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Milyonlar Yerinden Oynadı! Selloff Mu?

Kriptokoin.com – Piyasadaki karma ticaret seanslarına rağmen Bitcoin ve Ethereum’da balinalar hareketlendi. Milyonlarca dolarlık kripto paralar bilinmeyen cüzdanlara taşındı. Ancak devasa balina hareketlerine tanıklık eden kripto paralar  sadece Bitcoin ve Ethereum değil. Ripple’ın sahip olduğu bir milyar XRP, emanetten piyasaya sürüldü. San Francisco merkezli stratup’ın kilidini açtığı XRP’leri kuruluşlara ve kripto borsalarına sattığı biliniyor.

Milyonlarca dolarlık Bitcoin ve Ethereum taşındı! Balinaların amacı nedir?

Piyasa son günlerde her iki yönde de dalgalanıyor. Balinalar son günlerde sessizdi ancak kısa süre önce harekete geçtikleri görülüyor. Son verilere göre, bir kaç Bitcoin ve Ethereum balinası bu hafta sonu bir sıçrama yapıyor. Balina gözlemcileri  58,2 milyon dolar değerindeki 385.904 ETH’nin hareketini izledi. İşlem, bilinmeyen iki cüzdan arasında gönderildi.

Bitcoin balinaları da hareketliydi ve son 24 saat içinde yaklaşık 58,4 milyon dolar değerinde toplam 7.642 BTC gönderdiler. İşlemlerden üçü, bilinmeyen cüzdanlardan borsalara geçiş yapan kripto paraları, diğer üçünü de kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara doğru hareket eden BTC’yi içeriyordu. Uzmanlara göre, balinalar tarafından borsalara taşınan kripto paraların satış için transfer edildiği söylenebilir. Yazım sırasında Bitcoin yüzde 2 oranında düşüşle 7.377 dolardan ticaret yaparken Ethereum ise yüzde 1 oranında kayıpla 150 dolarda oturuyor. İşte kısa süre önce gerçekleşen en büyük BTC işlemlerine genel bir bakış:

Bilinmeyen cüzdandan Binance’ye 7,4 milyon dolar değerinde 1.000 BTC transfer edildi.Bilinmeyen cüzdandan Binance’ye 7,5 milyon dolar değerinde 1.000 BTC transfer edildi.Bitfinex’ten bilinmeyen cüzdanlara 11,6 milyon dolar değerinde 1.512 BTC transfer edildi.Bilinmeyen cüzdandan Bitfinex’e 17 milyon dolar değerinde 2.200 BTC transfer edildiBitfinex’ten bilinmeyen cüzdanlara 7,2 milyon dolar değerinde 930 BTC transfer edildiBinance’ten bilinmeyen cüzdanlara 7,7 milyon dolar değerinde 1.000 BTC transfer edildi.

Ripple 1 milyar XRP’nin daha kilidini açtı! Fiyat etkilenecek mi?

Ripple her ay 1 milyar XRP’nin kilidini açıp emanetten çıkarıyor ve Ripple’ın satmadığı miktar 30 gün sonra emanete geri konuyor. Bu süreç, yatırımcılara Ripple’ın tüm varlıklarını hiçbir zaman açık piyasada satmayacağını garanti etmek için tasarlandı. Şirkete göre, XRP arzına ek öngörülebilirlik sağlamak için, Ripple 55 milyar XRP’yi (toplam arzın %55’i) bir dizi emanete kilitledi.  XRP’nin 2019’da Bitcoin’in çok gerisinde kalmasıyla birlikte Ripple, XRP’nin satışlarının üçüncü en büyük kripto para biriminin fiyatının yükselmesini engellediğine dair artan eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Ripple, emanetten çıktığı XRP’leri kripto para borsalarına satıyor. Ayrıca, kripto varlığını büyük miktarlarda satın almak isteyen kurumlara tezgah üstü (OTC) satışlar yapıyor. Ancak şirket, satışlarının piyasa üzerinde herhangi bir etkisi olduğu görüşünü şiddetle reddediyor. Yatırımcılar ise emanetten çıkan XRP’lerin fiyat üzerinde baskı oluşturacağını düşünüyor. Basın zamanında XRP, yüzde 1 oranında düşüşle 0,222 dolardan işlem görüyor. Güncel kripto para tahminleri için “İşte 16 Ünlü Analistten “Nokta Atışı” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap