Bitcoin Milyarderi Tasfiyeye Başladı: Bunları Sattı!

Bitcoin Milyarderi Tasfiyeye Başladı: Bunları Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Milyarderi Tasfiyeye Başladı: Bunları Sattı!

Haziran ayının piyasa çöküşünde taban fiyattan satın alım yapan Ark Invest, son vakitlerde kar alımlarını hızlandırıyor. Cathie Wood takviyeli şirket bugün elindeki borsa paylarını tasfiye etmeye başladı. Kurumsal Bitcoin balinası BTC rezervlerini de küçültüyor.

Kurumsal Bitcoin balinası, kritik haber öncesinde satışlara başladı

Cathie Wood takviyeli kurumsal bir Bitcoin balinası olan Ark Invest, Haziran ayında taban fiyattan satın aldığı borsa paylarını son haftalarda nakde çeviriyor. Haziran ayında SEC, piyasanın en büyük iki borsası Binance ve Coinbase’e dava açtı. Bu atılım kripto fiyatları kadar borsaların pay senetlerini de olumsuz etkiledi.

Ark Invest bu devirde kimileri 30 milyon doları aşan birkaç Coinbase payı COIN satın alımı yaptı. En son kar alma hareketi COIN fiyatının 52 haftanın en yüksek düzeyine ulaştığı devirde geliyor. COIN şu anda son satışlarla birlikte 90 dolar bölgesinde hareket ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Milyarderi Tasfiyeye Başladı: Bunları Sattı! 1

31 Temmuz’da Ark Invest fonu ARK Next Generation Internet ETF (ARKW),105 bin dolar kıymetinde 1.055 Coinbase payı sattı. Buna ek olarak şirket Ocak ayından bu yana birinci sefer Robinhood paylarını elden çıkardı. Kar alımları 3 Ağustos’ta ortaya çıkacak ikinci çeyrek mali raporlarının çabucak öncesinde geliyor.

Coinbase ve Robinhood bu hafta finansal durumlarını açıklayacak

Coinbase, 3 Ağustos’ta ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıklayacak. Evvelki çeyrekte, ABD’deki düzenleyici baskılar nedeniyle geliri azalmıştı. Ark Invest, Bitcoin fiyat rallisini hazırlarken, SEC-Coinbase davasının tesirini kıymetlendiriyor.

Ayrıca, Ark Invest şu anda bu yıl birinci kere Robinhood payı satmaya başladı. ARK Fintech Innovation ETF (ARKF), 31 Temmuz’da 4,8 milyon dolar pahasında 373.175 HOOD payını elden çıkardı.

BTC Piyasası: Bitcoin Milyarderi Tasfiyeye Başladı: Bunları Sattı! 2

Robinhood, ikinci çeyrek çıkar raporunu 2 Ağustos’ta açıklayacak. EPS ve gelirin evvelki çeyreğe nazaran daha yüksek olması bekleniyor. Robinhood pay senedi fiyatı Pazartesi günü %1 artışla 12.86 dolardan kapandı. Lakin, fiyat bugün piyasa öncesi saatlerde düşüş yaşıyor. Günlük kapanış öncesinde 12,68 dolara kadar geriledi.

Cathie Wood kriptoda düşüş mü bekliyor?

Ark Invest’in satış atılımı, şirketin kısa vade de meçhullüğü öngördüğünün işareti olabilir. Bu esnada, Yargıç Torres’in Ripple-SEC davasındaki kararı ve Bitcoin ETF müracaatlarının telaşı, Bitcoin boğalarını destekliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Curve Finance hack teşebbüsü, bu hafta ivmeyi bir ölçü soğuttu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap