Bitcoin Kâhini “Yüzde 1’den Azı” Dedi ve BTC ve Altcoin Öngörüsünü Paylaştı

Bitcoin Kâhini “Yüzde 1’den Azı” Dedi ve BTC ve Altcoin Öngörüsünü Paylaştı

Paylaş
Bitcoin Kâhini “Yüzde 1’den Azı” Dedi ve BTC ve Altcoin Öngörüsünü Paylaştı

Kriptokoin.com – Kripto analisti Willy Woo, CoinMarketCap’ın listelemiş olduğu 4.987 kripto paranın sadece ilk 40’ının likit olduğunu öne sürerek çok az kripto paranın çok iyi yatırımlar olduğunu söyledi. Kripto topluluğunun bir kısmı, birkaç kripto paranın Bitcoin, Ethereum ve benzerleriyle rekabet edebilecek kadar likit olduğunu söyleyerek analistin görüşlerine şüpheli yaklaştı.

Willy Woo: Coinmarketcap’te listelenen tüm kripto paraların %1’inden azı likit

Güvenli mülk varlıkları olarak düşünülen kripto para birimlerinin kullanımı kolaydır. Piyasadaki genel likidite eksikliği, herhangi bir zamanda en istikrarlı kriptoların fiyatını bile arttırabilen büyük miktarda kripto para tutan balinalara güç veriyor. Piyasada bir varlığın hızlı bir şekilde satın alınamaması ve satılmaması, sektördeki kurumsal ilginin durgun olmasının en büyük nedenlerinden biri oldu. Bu nedenle “hızlı içeri, hızlı dışarı” şeklinde bir program arayan çoğu deneyimli yatırımcının kripto para birimlerine yatırım yapması uygun bir seçenek değil.

Kaynak: Twitter

Tanınmış bir kripto analisti ve Adaptive Capital’in ortağı olan Willy Woo kesinlikle bu görüşe inanıyor. Woo bugün CoinMarketCap’ta listelenen 4.978 tokenin sadece ilk 40’ının likit olduğunu kaydettiği bir tweet paylaştı. Analist ilk 50 kripto para birimini “hacmen” listeleyen bir grafiği paylaştı, burada analist sadece ilk 39’unun likiditeye sahip olduğunu vurguluyor. Bu, Coinmarketcap’ta listelenen tüm kripto paraların risklerinin yalnızca yüzde 0,81’inin likidite sağladığı anlamına gelir:

Yatırımcılar girişte likidite ve çıkışta likidite istiyor. Çok az kripto para, iyi yatırımlar için güvenilir likiditeye sahip.

Bitcoin Kâhini tartışmalı öngörüsünün nedenini açıklıyor

Bu paylaşımını takip eden tweetinde, Woo iki tür yatırım olduğunu açıkladı: varlık tahsisi ve teknoloji yatırımı. Varlıklarının bir kısmını tahsis etmek ve kriptoya yatırım yapmak isteyenler, likit olmayan kripto paralardan uzak durur ve paralarını Bitcoin gibi büyük piyasa değerine sahip kripto paralara koyarlar. Teknoloji şirketlerine yatırım yapmak isteyenler, çok daha yüksek bir risk almayı tercih ediyorlar. Woo, böyle bir yatırımın geri dönmesinin sadece yüzde 5 şansının olduğunu söyledi. Ona göre, Bitcoin sektöre yatırım yapmanın en iyi yolu, geri kalanı ise “başlangıç ​​bahisleri”.

Ancak, Woo’nun görüşleri kripto topluluğu tarafından iyi karşılanmadı. ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees, listelediği projelerin çoğu üç yaşından küçük olduğu için adil bir karşılaştırma olmadığını söyledi. Diğerleri Woo’nun grafiğindeki ilk üç kripto paranın hacminin -USDT, BTC ve ETH– çarpıtılabileceğini, çünkü her üçünün de diğer kripto para birimleri için girdi çifti olarak kabul edildiğini belirtti. Bazıları, likiditenin başlı başına bir kripto projesine yatırım yapıp yapmama konusunda belirleyici bir faktör olmaması gerektiğini söyledi. Bir kullanıcı, ünlü Ponzi programı BitConnect’inde likiditeye sahip olduğunu belirterek likiditenin önemsiz olduğuna işaret etti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap