Bitcoin Fiyatı Düştü! Gerisinden Binance Balinaları Çıktı!

Bitcoin Fiyatı Düştü! Gerisinden Binance Balinaları Çıktı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Düştü! Gerisinden Binance Balinaları Çıktı!

Lider kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde süratle kıymet kaybederek 26 bin dolar düzeylerine kadar geriledi. Uzmanlar gerisindeki neden için Binance balinalarına işaret ediyor! Pekala, Bitcoin fiyatı nitekim neden geriliyor? İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı 24 saat içerisinde süratle çakıldı! Pekala, neden?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik süreç içerisinde fiyatında büyük gerilemelerle karşı karşıya kaldı. Her ne kadar keskin piyasa dalgalanmaları ve ani satışlar görmek son derece olağan bir durum olsa da, Glassnode dataları yatırımcıları endişelendiriyor. Blockchain tahlil platformu Glassnode, son 24 saat içerisinde 120 milyon dolar pahasında Bitcoin’in piyasaya sürüldüğünü aktardı. Bitcoin’in toplam piyasa pahasına kıyasla bu çok büyük bir ölçü üzere görünmese de, satış baskısı temel olarak Binance balinalarından geldi ve bunun genel piyasa üzerinde değerli tesirleri olabilir.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Düştü! Gerisinden Binance Balinaları Çıktı! 1

Uzmanlar son satış süreçlerini yorumlarken, Binance balinalarının Bitcoin’i terk etmeye başladığında, piyasanın geri kalanı üzerinde dalgalanma tesiri yaratabileceğini aktarıyor. Glassnode’a nazaran, Bitcoin’in fiyatında dünkü düşüşe yol açan satış baskısının birçok Binance balinalarından geldi. Bu haberin ortaya çıkardığı en önemli kaygılardan biri Bitcoin piyasasının likit olmaması. Büyük ölçekte 120 milyon dolar çok büyük bir sayı olmasa da, Bitcoin piyasası pay senedi ve tahvil üzere klasik varlıklara kıyasla nispeten küçük düzeylerde. Sonuç olarak uzmanlara nazaran, nispeten küçük bir satış bile Bitcoin’in fiyatında agresif hareketlere yol açabiliyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Düştü! Gerisinden Binance Balinaları Çıktı! 2

Bir öteki yandan hafta başında yaşanan yüzde 8’lik düşüşe işaret eden analistler, bunun bir likidasyon dalgasına neden olduğunu aktardı. Bu birçok yatırımcı için kaldıraçlı durumda kıymetli fiyat dalgalanmalarına neden olarak domino tesiri yarattı. Satış baskısı ve Binance balinalarının son süreçleri, gün içerisinde yaşanan düşüşe yol açtı. Bir öbür yandan uzmanlar, satış baskısının birçoklarının Binance balinalarından gelmesi, piyasanın geri kalanının o kadar etkilenmeyebileceği manasına gelebileceğini de aktarıyor. Lakin uzmanlar buna karşın Bitcoin fiyatı için yakından takip edilmesini öneriyor.

Piyasa büyük çıkışlarla karşı karşıya kaldı

Son 24 saat içerisinde kripto para piyasasının toplam pahası 30 milyar dolarlık net çıkış gördü ve anlık olarak 1.13 trilyon dolar düzeylerden düşerek 1.10 trilyon dolar düzeylerine geriledi. Bitcoin piyasa kıymeti anlık olarak 511 milyar dolar düzeylerine gerilerken, ETH piyasa bedeline bakıldığında 214 milyar dolarlık bir paha görülüyor. Birinci 10 kripto para ünitesinin hepsi 24 saat içerisinde düşüş ile karşı karşıya kalırken, azamî çıkar sağlayan XRP, Cardano ve DOGE hariç, BTC ve ETH, çıkışlara öncülük eden birinci 10 kripto para ünitesi ortasında yer alıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Düştü! Gerisinden Binance Balinaları Çıktı! 3

Bununla bir arada Tether (USDT) piyasa pahası 82.77 milyar dolar düzeylerine çıkarken, USDC ve BUSD sırasıyla 29.98 milyar dolar ve 5.70 milyar dolar düzeylerine geriledi.

Başarılı Bitcoin analisti Peter Brandt’in varsayımlarının akabinde fiyat düşüşe geçti

Bir öbür yandan kripto para piyasasının tanınan isimlerinden Peter Brandt’in geçtiğimiz gün yaptığı tahlillerde Bitcoin grafiğinde bir Baş ve Omuz formasyonu tespit ettiğini tweetlemişti. Uzman isim bu formasyonun tamamlanması durumunda Bitcoin fiyatı için düşüş öngörerek bir kestirimde daha başarılı oldu. Bununla bir arada 10 Mayıs’tan bu yana Bitcoin fiyatı yüzde 7 bedel kaybı yaşadı.

Anlık olarak önder kripto para ünitesi Bitcoin fiyatı, 26.448,75 dolardan süreç görüyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 4’ün üzerinde paha kaybeden Bitcoin’in piyasa pahası ise 511 milyar dolar düzeylerinde yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap