Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek!

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek!

Piyasada düşüş ihtarlarıyla dikkatleri çeken Crypto Capo takma isimli analist, bir müddettir yorum paylaşmıyordu. Analisti çoğunluğun boğa koşusu beklediği sıralarda Bitcoin (BTC)’deki ayı duruşundan tanıyoruz. Capo geri döndü ve bir altcoin için çöküşü işaret etti. Bir diğer analist ise çöküş olmasa da BNB’de düşüş riski olduğunu söylüyor.

Bitcoin ayısı BNB için çöküş öngörüyor!

Crypto Capo, sahneye yine çıktı ve Bitcoin ve altcoin’lerdeki ayı konumunu koruduğunu söyledi. Analist bilhassa, Binance’ın mahallî tokeni BNB için sert düşüş öngörüyor. Capo, BNB’de büyük bir çöküş bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek! 1

Bu ortada Capo’nun Binance’a karşı bir alerjisi olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira analist, birçok temel metrikte Binance ile FTX‘i misal görüyor. Bu yüzden, BNB’nin 200 dolar takviyesini kaybetmesini dört gözle beklediğini söylüyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha evvelki iddialarında BNB’nin birinci olarak 125-135 dolara düşeceğini öngördü. Dahası Capo’nun asıl maksadı 40-45 dolar seviyeleriydi. BNB, basın vaktinde 237 dolardan süreç görüyor. Bu da altcoin için %80’in üzerinde bir çöküş manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek! 2

BNB fiyatı risk altında

Kripto analisti Valdrin Tahiri, Capo üzere çöküş olmasa da BNB’de bir düşüş riski görüyor. BNB fiyatı Mayıs 2022’den bu yana 225 dolar ile 350 dolar ortasında bir aralıkta süreç gördü. Bu müddet zarfında aralığın üst ve alt kısımlarına birçok sefer dokundu. Bu dokunuşlar, aralığın geçerliliğini doğrulamaya hizmet etti.

En son ret Nisan 2023’te gerçekleşti (kırmızı simge). Bu, düşük aralığa yanlışsız devam eden düşüşe yol açtı. BNB Haziran 2023’te aralığın en düşük düzeyine ulaştı. Fiyat daha sonra yavaşça sıçradı lakin şimdi kıymetli bir üst istikametli hareket başlatmadı. Dayanak alanı 875 gündür yerinde olduğundan, bunun altındaki bir kırılma keskin bir düşüşü tetikleyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek! 3BNB Haftalık Grafik. Kaynak TradingView

Haftalık RSI düşüş eğilimi göstererek bir kırılma ve aşağı taraflı hareketin takip edebileceğine işaret ediyor. RSI, şu anki 35 bedelini gösteriyor. Bu da, düşüş eğiliminin bir işareti olan 50 çizgisinin altında.

Günlük vakit dilimindeki teknik tahlil, düşüş tarafında bir fiyat kestirimi veriyor. Bunun ana nedeni fiyat hareketi. Lakin RSI da düşüş mümkünlüğünü destekliyor. 10 Haziran’daki taban düzeyden bu yana, BNB fiyatı yükselen bir paralel kanal içinde süreç gördü. Bu bir düşüş formasyonu olarak kabul edilir. Yani birden fazla vakit bozulmalara yol açar. Fiyatın kanalın alt kısmında süreç görmesi bu mümkünlüğü daha da destekliyor.

Ardından, günlük RSI 50’nin altında ve yükselen dayanak çizgisinden aşağı hakikat kırıldı. Bu birebir vakitte düşüş eğilimleriyle bağlı bir işarettir. Hasebiyle, mevcut formasyondan bir fiyat kırılması en muhtemel gelecek senaryosudur. Bu gerçekleşirse, BNB fiyatını 220 dolara düşmesi mümkün. Bununla birlikte, bunun uzun vadeli 225 dolar alanından bir bozulmaya neden olmayacağını belirtmek gerekiyor. Zira arızayı doğrulamak için değerli ölçüde altında bir haftalık kapanış gerekecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: Bu Altcoin Çökecek! 4BNB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, BNB fiyatı kanalın dayanak sınırında sıçrar ve orta çizginin üzerine çıkarsa, kanalın direnç çizgisine 270 dolarlık bir artış beklenecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap