Bitcoin Düşüş Yolunda! İzlenecek Düzeyler Çıktı!

Bitcoin Düşüş Yolunda! İzlenecek Düzeyler Çıktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüş Yolunda! İzlenecek Düzeyler Çıktı!

Bitcoin (BTC), daha yüksek seviyeleri test ederken, 23 Mart’ta bir gecede önemli bir geri çekilme tehdidinde bulundu. TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının kısa bir toparlanmanın ardından 43,337 dolardan 41.779 dolara kadar düştüğünü gösteriyor

Bitcoin’de izlenecek kritik seviyeler

Blockchain protokolü Terra’nın 3 milyar dolarlık BTC alımına dayanan sayesinde coşku, Salı günü boğaların gücü açıkça görülüyordu. Kurucu ortak Do Kwon’a göre, Terra’nın yeni TerraUSD (UST) stablecoin’i desteklemek için kullanılacak olan fonların çoğu henüz satın alınmadı. Bununla birlikte, piyasalarda ruh hali bir gecede soğudu ve Bitcoin’in günlük yaklaşık 200 dolar civarında “çok yükseliş” olabilecek bir kapanışı kaçırdı.

Analist Matthew Hyland, Bitcoin için “gelgitin döndüğünden” emin, ancak diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin’in günlük göreceli güç endeksi (RSI) için devam eden bir kırılma girişimine işaret ediyor. Düşüş trendinin, Kasım ayının ATH seviyesinden önce bile yürürlükte olduğunu kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüş Yolunda! İzlenecek Düzeyler Çıktı! 1

Bitcoin, günlük “boğa” kapanışını kaçırıyor

Bu arada, kripto analisti Credible Crypto, desteğe çevirmek için önemli olan 42.500 dolar ile benzer bir seviyeyi vurguladı. Yakın tarihli bir tweet’in de şunları yazdı:

42.500 dolar kırıldı, şimdi bu seviyenin gerçek bir kırılma ise destek olarak kurulduğunu görmek istiyorum. Anlamı, yukarı hareket devam etmeli ve devam etmek için bu seviyenin üzerinde bir miktar konsolidasyon görmek istiyor. Bakalım bir iki gün sonra neler göreceğiz.

Avrupa Merkez Bankası yeni bilanço rekoru kırdı

Makroda, Tayland’ın ödemeler için kripto para birimini yasaklamaya karar verdiği haberi Asya’da olumsuz bir hava yaratırken, Avrupa’da Avrupa Merkez Bankası (ECB) bilançosu rekor seviyelere yükseldi. Şu anda 8,7 trilyon avronun (9,59 trilyon dolar) üzerinde olan piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, ECB varlık alımları için “sınır gökyüzünün” olup olmadığını sorgulamaya başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüş Yolunda! İzlenecek Düzeyler Çıktı! 2

Son olarak, Fed varlık alımlarını durdurmayı ve ileriye dönük olarak bilançosunu küçültmeye başlamayı planlıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap