Bitcoin, Dogecoin Düşerken Bu Altcoin Uçuyor! Sırada Ne Var?

Bitcoin, Dogecoin Düşerken Bu Altcoin Uçuyor! Sırada Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Dogecoin Düşerken Bu Altcoin Uçuyor! Sırada Ne Var?

Kripto piyasası dünkü yükselişin akabinde bugün tarafını güneye çevirdi. Bununla birlikte XDC fiyatı, haftanın en yüksek düzeyine ulaştı. Analist Kelvin Munene’ye nazaran, altcoin için göstergeler muhtemel bir geri çekilmeye işaret ediyor.

Piyasa kırmızı sularda yüzerken bu altcoin uçuşa devam ediyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Grayscale’in SEC karşısındaki zaferi piyasaya moral verdi. Önder kripto para Bitcoin 28 bin doların üzerine bir bakış attı. Tanınan meme coin’i Dogecoin yeni bir ivme yakaladı. Bununla birlikte genel piyasa bugün tarafını güneye çevirdi ve düşüşe geçti. Öten yandan düşüşe meydan okuyan bir altcoin dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tradeteq’in tokenize ABD Hazinesi teklifi Salı günkü Katman-1 Blockchain XDC Network’da piyasaya sürüldü. Altcoin fiyatında o vakitten beri müspet momentum baskın oldu. Sonuç olarak, XDC fiyatı evvelki 24 saat içinde gün içi en düşük düzeyi olan 0,05929 dolardan dirençle müsabakadan evvel 7 günün en yüksek düzeyi olan 0,06659 dolara yükseldi.

Bunlar yükseliş eğilimini destekliyor

Bu fiyat artışını, artan ilgiye, tokenize ABD Hazine tekliflerine olan talebe ve piyasanın olumlu görünümüne bağlamak mümkün. 0,06659 dolar direnç düzeyi kırılırsa, XDC fiyatı için bir sonraki direnç düzeyi 0,07000 dolar civarında olacak. Fakat, fiyat üst istikametli rallisine devam etmeden evvel bir geri çekilme yahut konsolidasyon devri yaşanabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Dogecoin Düşerken Bu Altcoin Uçuyor! Sırada Ne Var? 1XDC 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko

Boğa koşusu sırasında, XDC’nin piyasa pahası ve 24 saatlik süreç hacmi sırasıyla %8,48 ve %30,47 artarak 895.110.754 dolar ve 14.775.539 dolara yükseldi. Bu artış, XDC’de değerli bir yatırımcı akını ve alım satım faaliyeti olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten, yükseliş eğilimini daha da destekliyor.

Altcoin için teknik tahlil ne gösteriyor?

XDC’nin 4 saatlik fiyat grafiğindeki Bollinger bantları genişliyor ve yükseliyor. Bu da altcoin fiyatında daha fazla dalgalanma ve üst taraflı hareket muhtemelliğine işaret ediyor. Üst ve alt Bollinger bantlarının sırasıyla 0,06850202 dolar ve 0,04627758 dolarda kesişmesi yükseliş eğilimini kanıtlıyor. Üst bandın yakınındaki fiyat hareketi ile XDC şu anda nispeten yüksek bir düzeyde süreç görüyor. Ayrıyeten, potansiyel olarak yükseliş eğilimine devam etmeden evvel süreksiz bir geri çekilme yahut konsolidasyon yaşayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Dogecoin Düşerken Bu Altcoin Uçuyor! Sırada Ne Var? 2Kaynak: TradingView

Ayrıca, 57,22 kıymetiyle stokastik RSI sinyal çizgisinin altında hareket ediyor ve güneye kayıyor. Bu da satın alma baskısında muhtemel bir düşüşe işaret ediyor. Bu formasyon altcoin için mümkün bir fiyat düşüşü gösteriyor. Çünkü yatırımcıların karlarını alıp daha âlâ bir giriş vakti beklemeleri mümkün.

Ek olarak, 68,14 düzeyindeki İzafi Güç Endeksi, XDC’nin çok alım bölgesine yaklaştığını, mevcut yükseliş trendinin sürat kaybettiğini ve bir düzeltmenin gelebileceğini gösteriyor. RSI 70’in üzerinde kalırsa, çok alım durumunu güçlendirecek ve piyasanın bilakis dönme mümkünlüğünü artıracaktır. XDC’nin müspet ivmesi bariz olsa da, göstergeler kar alımları ve çok alım sinyalleri nedeniyle potansiyel bir geri çekilmeye işaret ettiğinden dikkatli olmakta yarar var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap