Bitcoin Değil! Para Bu Altcoin’e Akıyor

Bitcoin Değil! Para Bu Altcoin’e Akıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Değil! Para Bu Altcoin’e Akıyor

Dinamik bir kripto ortamının ortasında, altcoin Stellar’ın XLM fiyatında kıymetli gelişmeler yaşanıyor. Buna nazaran, 17 Ağustos’ta piyasa çapında bir satış sırasında meydana gelen son kayıpları telafi etti. XLM’ye yönelik ilginin tekrar canlanması, kelam konusu. SEC’in Ripple’a karşı SEC davasının birinci kararına itiraz etmekle tehdit eden son hareketini takip ediyor. Şartların olumlu istikamette değişmesi halinde XLM, pahasını potansiyel olarak iki katına çıkaracak. Buna nazaran epey yükselişli bir yörüngeye girebilir.

Altcoin XRP ve XLM üzerinde dava etkisi

SEC ve Ripple davası 13 Temmuz’da süreksiz bir sonuca ulaştı. Buna nazaran altcoin XRP için %100’lük bir ralli kelam konusu oldu. Öbür taraftan, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) karara itiraz edecek olması, XRP’nin geleceği üzerinde belirsizlik yarattı. Bu kaos şimdiden grafiklere yansıyarak altcoin XLM’yi spot ışıklarının altına itti.

BTC Piyasası: Bitcoin Değil! Para Bu Altcoin’e Akıyor 1

13 Temmuz’da SEC ile Ripple ortasındaki davada verilen kararın akabinde XLM’nin fiyatı %107 üzere etkileyici bir artış gösterdi. Fakat, 13 Temmuz ile 17 Ağustos ortasında XLM %46’lık bir düşüş yaşadı. Ayrıyeten nihayetinde 0,120 dolara geriledi. 17 Ağustos’taki satış %17’lik bir darbe indirmiş durumda. Lakin bilgili yatırımcılar sonraki toparlanmadan faydalanarak yaklaşık %17’lik bir çıkar elde etti. Yani para bu altcoin’e aktı.

XLM’nin %100’lük potansiyel rallisi

Şu anda, altcoin XLM fiyatı 0,121 dolar civarında seyrediyor. Buna nazaran 17 Ağustos’taki düşük düzeyi olan 0,105 dolardan %15 daha yüksek düzeyde. İzlenmesi gereken kıymetli bir eşik 0,127 dolar. Bu eşiğin aşılması yükselişin tekrar canlanmasına işaret ediyor. Başka taraftan potansiyel olarak Stellar’ı %37 artırarak bir sonraki kıymetli düzey olan 0,166 dolara ulaştırıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Değil! Para Bu Altcoin’e Akıyor 2

Daha da yükseliş senaryosunda, altcoin XLM fiyatı 0,239 dolar bariyerini tekrar ziyaret edecek. Öbür taraftan bunun üzerinde kıymetli ölçüde alım tarafı likiditesi bulunuyor. Bu görünüm, her ikisi de muhtemel bir geri dönüşe işaret eden İzafî Güç Endeksi (RSI) ve Dalga Eğilimi göstergesi ile uyumludur. RSI çok satım bölgesinden toparlanırken, Dalga Eğilimi göstergesi bir yükseliş geçişi öngörüyor. Bu türlü bir olayın daha evvelki bir örneğinde, XLM fiyatı yaklaşık üç hafta içinde %55 oranında yükselmişti. Dahası, SEC’in temyiz başvurusunu sürdürmesi ve başarılı olması halinde, XLM’nin avantajına ek bir ivme sağlayacak.

Hacim ve dayanak hususları

Chain of Demand’den alınan bilgilere btcpiyasasi.com olarak baktığımızda, 19 Ağustos itibariyle altcoin XLM’nin 734.000 dolarlık bir süreç hacmi kaydettiğini ve XRP’nin yaklaşık 597.000 dolarlık hacmini aştığını görüyoruz. Alım satım faaliyetlerindeki bu ani artış, XLM’nin toparlanma beklentilerini destekliyor. Ayrıyeten Stellar için yükseliş görünümüne güvenilirlik katıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Değil! Para Bu Altcoin’e Akıyor 3

Tersine, altcoin XLM’nin 0,104 dolar dayanak düzeyini aşması yükseliş tezini geçersiz kılacak. Potansiyel olarak bir sonraki istikrarlı dayanak düzeyi olan 0,0949 dolara gerçek %15’lik bir düşüşü tetikleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap