Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir!

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir!

Daha evvel yaptığı Bitcoin fiyat iddialarıyla dikkat çeken ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği tanınan analistlerden olan Bluntz, son tahlillerinde bu 3 altcoin projesi için tehlikenin yaklaştığını öne sürdü! İşte detaylar…

Ünlü Bitcoin analisti Polygon (MATIC) için düşüş varsayımlarında bulundu!

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel aktardığımız üzere Bitcoin çöküşlerini yanlışsız kestirime eden kripto para analisti Bluntz, Twitter üzerinden 222.800 takipçisine kripto paraların mevcut piyasa düzeltmesi sırasında daha fazla aksilikle karşılaşabileceği konusunda ihtarda bulundu. Uzman isim birinci olarak Polygon’a yönelik tahlillerini Twitter üzerinden aktardı.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir! 1

Analist, altcoinlerin büyük tabloda düşüş taraflı eğilim gösterdiğini öne sürdü ve anlık fiyat düzeylerinden çok daha fazla düşebileceklerini aktardı. Yaptığı tahlillerde tanınan altcoin projesi Polygon’a (MATIC) değinen Bitcoin analisti, Ethereum Layer-2 ölçeklendirme tahlilinin yükselen bir kanalın altına düştüğünü ve düşüş istikametli eğilime sahip olduğunu aktarıyor. Uzman ismin kelamları ise şu halde:

Pek çok altcoin şu anda sahiden Büyük Vakit Dilimi (HFT) yapısını kaybediyor. Örneğin MATIC, 12 aylık bir ayı bayrağından aşağı iniyor ve bir yıllık kanalın altında sağlam bir kapanış yaptı. Şahsen, işlerin pek çok kişinin beklediğinden biraz daha berbata gittiğini düşünmeye başlıyorum.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir! 2

Analiste nazaran MATIC mevcut düzeylerden yüzde 54’e kadar düşebilir ve yaptığı açıklamalarda MATIC için, “0,40 – 0,50 dolara kadar bir düşüşün daha makul olduğunu düşünüyorum.” kelamlarında bulundu. Anlık olarak MATIC fiyat düzeyi ise 0.869 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Uzman isim Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) için kritik düzeyleri açıkladı

Bir öteki yandan önder altcoin Ethereum (ETH) hakkında da kritik yorumlarda bulunan Bitcoin analisti Bluntz, önder altcoin projesinin haftalar süren yükselen kanalın altında kapandıktan kısa bir mühlet sonra düşeceğini öne sürüyor. Uzmanın grafiğine bakıldığında Bluntz’un ETH için 1.700 dolarlık düzeyin altını hedeflediği görülüyor. Anlık olarak ETH 1.842 dolar düzeyinden süreç görüyor.

ETH’nin alt tarafındaki ayı bayrağının yine test edilmesi tamamlanmış görünüyor, tabanın çok yakında düşeceğini düşünüyorum.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir! 3

Öte yandan analist Binance Coin (BNB) için de kritik yorumlarda bulundu. Bluntz’a nazaran BNB’nin BTC ile kıyaslandığında önemli bir satış baskısı altında kaldığı görülüyor. Uzman isim, geçtiğimiz yılın sonlarından bu yana BNB’nin yüzde 35’in üzerinde düştüğünü aktarıyor ve şu kelamları kullanıyor:

Tüm büyük kriptolar ortasında BNB, BTC çiftindeki en yırtıcı düşüş trendlerinden birine sahip olmalı ve sözün tam manasıyla yalnızca aşağı düşebilir. ETH/BTC üzere yatay bile değil.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Çakılabilir! 4

Bir başka yandan önde gelen analist Bluntz, daha evvel Bitcoin ve kripto paralara yönelik varsayımlarıyla dikkat çeken bir isim. Hatırlayacağınız üzere Şubat 2021’de bir altcoin çöküşünü gerçek bir halde kestirim etmişti. Tıpkı yıl Mart ayında ETH için yaklaşık 1.600 dolarlık düzeylere işaret ederek iddialarında başarılı olmuştu. Bununla bir arada Eylül 2021’de BTC ve ETH için yaptığı kestirimlerde bir geri çekilme öngörmüş ve bu başarılı varsayımlar sayesinde birçok yatırımcı tarafından takip ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap