Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir!

Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir!

Bitcoin (BTC) tarafında yaşanacak toparlanmada, birtakım altcoin’lerde yükseliş senaryoları ortaya çıkabilir.

Uzun müddettir düşüş eğiliminde olan Bitcoin (BTC), altcoin’leri de peşinden sürüklüyor. Altcoin’ler, bilhassa 11 Eylül tarihini keskin düşüşler ile geçiriyor. FTX’in 3,4 milyar dolarlık varlığını satmaya hazırlanması, altcoin’lerdeki düşüşü derinleştirdi.

Cointelegraph, BTC tarafında gerçekleşecek olumlu havanın, kimi altcoin’lerin yükselişine taban hazırlayabileceğini belirtti. TON, XLM, XMR ve MKR alıcıları iştahlandırabilir.

Bitcoin (BTC) düşüşü biterse, birtakım altcoin’lerde alım artabilir

Bitcoin (BTC), kripto para piyasasını olumsuz manada tesiri altına aldı. Lakin TON, XLM, XMR ve MKR yükseliş momentumunu başlatma potansiyeli taşıyor.

Cointelegraph’ın ele aldığı bir haberde, BTC tarafında yaşanabilecek muhtemel toparlanmada birtakım altcoin’lere iştahın yansıyabileceği belirtildi.

Mevcut ayı piyasası, en düşük düzeylerin test edilmesine yol açtı. Ayı pençesi, bilhassa altcoin’leri güçlü düşüşlere sürükledi. Tüm bu süreçlere karşın, uzun vadeli yatırımcıların alım iştahının arttığı da göze çarpan bir gerçek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 1

Amberdata’nın hazırladığı bir rapora nazaran, şirketlerin yüzde 24’ü dijital stratejilerini geliştirmek emeliyle üst seviye yöneticileri devreye sokuyor. Kurumsalların iştahlanması ve kripto fiyatlarında oluşmaya başlayan taban fiyatlar, yakın vakitte alım iştahının gelebileceğini gösteriyor.

Peki BTC toparlanırsa, TON, XLM, XMR ve MKR tarafında neler olabilir?

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin (BTC), son haftalarda 26 bin dolar düzeyinin etrafında geziniyor. 26.000 dolar bölgesini direnç haline getiren ve bu bölgeyi aşamayan BTC, geçtiğimiz gün yine düşüş eğilimi gösterdi. Altcoin’leri de peşinden sürükleyen bu durum, boğalar ve ayıların çatışmasını ortaya çıkardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 2

Düşen hareketli ortalama, ayıların avantajlı pozisyonda olduğunu belirtiyor. Fakat, nispi güç endeksinde yaşanan müspet ayrışma, boğaların hala daha dirençli olduğunu gün yüzüne çıkarıyor. Bu göstergeler, boğaların ve ayıların şimdi avantaj elde edemediğini işaret ediyor.

Boğalar, 26.000 doların üzerinde bir BTC fiyatı oluşturmayı başarırlarsa, 28.143 dolar direnci epeyce yakın bir hale gelecek. Öteki taraftan ayıların gayretiyle gerçekleşen 24.800 dolara düşüş, 20.000 doların kısa müddette ortaya çıkmasına yol açabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 3

26.000 doların aşılması, toparlanma sürecinin başlayabileceğini ve böylece iştahın artabileceğini gösteriyor. İştah artarsa, kimi altcoin’lerde üst taraflı patlamaların görülmesi beklenen.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON), 20 günlük üstsel hareketli ortalama (EMA) bölgesine geri çekildi. 1,69 dolar düzeyine tekabül eden bu durum, girişlerin yapılabileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 4

TON tarafında, 20 günlük EMA’nın dayanak misyonu görmesi ve alıcıların iştahını artırması beklenen görünüyor. TON, 1,89 dolara yükseliş yaşayabilir. Bu yükselişin akabinde sıradaki durağı ise 2,07 dolar olabilir. Lakin TON tarafında fiyat düşüşü devam ederse, bu durum boğaların şimdi tanınan kripto paraya yaklaşmadığını gösterecek. Boğaların çekilmesi ve düşüşün sürmesi, 1,53 dolara mümkün bir düşüşü hızlandırabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 5

TON tarafındaki dört saatlik grafik, ayıların fiyatı 1,72 doların altına düşürmeye çalıştığını gösteriyor. Bu bölge, en yakın takviye olarak çalışıyor. Fakat, boğaların yerlerini koruduğu ve fiyatı tuttuğu görülüyor. Her ne kadar kararsızlık ortamı sürse de düşen 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, aşağı istikametli kırılma riskini artırıyor. 1,72 dolar bölgesindeki dayanak kırılırsa, TON paritesi 1,66 dolara çakılabilir. Daha sonra fiyat, 1,53 dolardaki güçlü dayanağa temas edebilir.

Stellar (XLM) fiyat analizi

XLM/USDT paritesi, 4 Eylül tarihinde 20 günlük EMA’nın (0,12dolar) üzerine çıktı. Boğalar, ayıların 5 ve 6 Eylül’de fiyatı tekrar düşürmeye çalışma uğraşlarını engelledi. Bu durum, boğaların 20 günlük EMA’yı dayanağa çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Fiyat, bir barikat üzere davranan 50 günlük SMA’ya (0,13 dolar) ulaştı. Alıcılar lehine olumlu hava, şimdi vazgeçmemiş olmalarıdır. Boğaların şimdi bu pariteden çıkış için çabuk etmediği görülüyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 0,15 dolara ve daha sonra 0,17 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 6

XLM fiyatı, genel direncin üzerinde kalırsa parite 0,15 dolara yükseliş yaşayabilir. Ayılar fiyatın yükselişini engellemek istiyorsa, süratli bir formda 20 günlük EMA’nın altında kalıcılık sağlamak zorunda kalabilir.

Monero (XMR) fiyat analizi

Monero (XMR), son günlerde yükseliş trend çizgisi dayanağında kaldı. Bu durum, XMR tarafında alımların şimdi cılız bir düzeyde olduğunu gösteriyor. Fiyat, 20 günlük EMA’ya (143 dolar) ulaşmış durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 7

XMR boğaları fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ileriye dönük toparlanma meydana gelebilir. XMR/USDT paritesi, daha sonra ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (151 dolar) ulaşabilir. Bu noktadaki ayı direncinin kırılması halinde, parite 160 doları test edebilir.

Maker (MKR) fiyat analizi

Maker (MKR), hareketli ortalamaların ortasında hareketlilik sergiliyor. Sıkışık ilerleyen fiyat hareketliliği, boğa ve ayılar ortasındaki çatışmayı ortaya çıkarıyor. Kararsızlık, MKR için ön planda. Lakin, boğaları öne çıkaran küçük bir müspetlik olarak, fiyatın düşüş trendi üzerinde süreç görmesi dikkat çekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) yükselirse bu altcoin’ler canlanabilir! 8

MKR tarafında olumlu hava şartlarının sağlanması için, alıcıların, 1.227 dolara hakikat bir kıvılcım yakması gerekiyor. Bu noktada alıcılar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.157 doların) üzerine çıkarmalı ve bu bölgede kalıcılık sağlanmalı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap