Bitci, Altın Stablecoin’i Tether Gold’u (XAUT) Listeledi

Bitci, Altın Stablecoin’i Tether Gold’u (XAUT) Listeledi

Paylaş
BTC Piyasası: Bitci, Altın Stablecoin’i Tether Gold’u (XAUT) Listeledi

Kripto para borsası Bitci, 2023 yılına yönelik planlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda birçok listeleme atağını tamamlayan Bitci, artık de Tether Gold’u (XAUT) listeledi. Listeleme atağının akabinde yeni bir kampanya da başlatan borsa, XAUT stake edenler için yüzde 6’ya varan getiri imkânı sunuyor.

Kripto para ekosistemindeki çalışmaları doğrultusunda kullanıcıların yeni eserlere ulaşmasını kolaylaştıran Bitci, Türkiye’deki kullanıcıların ilgisini çekebilecek kıymetli bir listeleme gerçekleştirdi. Borsa, yaptığı resmî açıklamada, altının sahipliğini temsil etmesiyle bilinen bir stablecoin olan Tether Gold’u listeledi.

Son periyotta yaptığı listeleme ataklarıyla kullanıcılarına daha kapsamlı bir trading ortamı sunan Bitci, Türkiye’deki kullanıcılarına lokal paraları üzerinden altının dijital haline erişmelerini sağlıyor. Böylece London Good Delivery külçe altın ölçüsünde 1 ons altının sahipliğini temsil eden 1 Tether Gold token’ı kullanıcılara alternatif bir altın biriktirme usulü sunuluyor.

“Tether Gold, Türkiye’deki klâsik altın yatırımcılarını çekebilir”

Tether Gold listelemesinin kullanıcılar açısından kıymetine değinen Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Kripto para piyasalarında süreç yapan kullanıcıların risklerini azaltmalarında stablecoinler etkin rol oynayabiliyor. Altın fiyatına endeksli olan Tether Gold, Türkiye’de altınla süreç yapmak isteyen kullanıcıların ilgisini çekebilecek bir dijital süreç aracı. Bununla birlikte, kripto paralar aracılığıyla altınla süreç yapma imkânı finansal teknolojilerin geleceği için umut verici. 2023 planlamalarımız ortasında yer alan bu listelemenin, Bitci kullanıcılarına yeni alternatifler sunması bakımından önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz.” dedi.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci, Tether Gold listelemesinin akabinde stake kampanyasını da başlattı. Borsanın yaptığı duyuruya nazaran 90 gün XAUT stake eden yatırımcılar yüzde 4, 180 gün stake edenler yüzde 5 ve 360 gün stake edenler ise yüzde 6 oranında standart yıllık getiri elde edebilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap