Binance’in ticaret hacim raporu yayımlandı: Türkiye üçüncü sırada!

Binance’in ticaret hacim raporu yayımlandı: Türkiye üçüncü sırada!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’in ticaret hacim raporu yayımlandı: Türkiye üçüncü sırada!

Wall Street Journal’in yayımladığı dokümanlara nazaran Binance’in en büyük ticaret hacmi Çin, Güney Kore ve Türkiye’den geliyor.

Wall Street Journal (WSJ), Mission Control isimli bir platformdaki dataları de kullanarak Binance‘in ticaret hacmiyle ilgili bir rapoy yayımladı. Kriptoyla ilgili yasakalra karşın Çin şubesinde 90 milyar doların üzerinde ticaret hacmi olduğunu açıklayan WSJ, büyük bir ilgi topladı. Çoğunluğu vadeli süreçlerden gelen bu hacim, Binance’teki en büyük ticaret pazarının Çin olduğunu gösteriyor. Ek olarak, Türkiye bu listenin üçüncü sırasında yer alıyor.

BTC Piyasası: Binance’in ticaret hacim raporu yayımlandı: Türkiye üçüncü sırada! 1

Türkiye listenin üçüncü sırasına yer alıyor!

The Block’s Veri Dashboard’a göre Binance’in toplam spot ve vadeli süreç hacmi 670 milyar doları aştı. WSJ raporuna nazaran Binance’in Çin’den sonra en büyük pazarları Güney Kore, Türkiye ve Vietnam. Kripto paraların şu an boğa sürecinde olmadığını ele alırsak, Türkiye’nin hala Binance pazarında aktif olması, kripto yatırımcılarının bağlığını ortaya koyuyor.

Ülkeler bazında baktığımızda ise, Çin’in kripto yasaklarına karşın tepede olması, birçok kanıyı de beraberinde getiriyor. Ülkedeki kripto faaliyetlerinin yasal olmamasına karşın en çok ticari hacmine sahip olan Çin, yasakların kalkmasıyla birlikte tüm ülkelere büyük bir fark atabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap