Binance’den 31 Altcoin İçin Delist Kararı: Bu Tarih Son!

Binance’den 31 Altcoin İçin Delist Kararı: Bu Tarih Son!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’den 31 Altcoin İçin Delist Kararı: Bu Tarih Son!

Binance, içlerinde APT, AXS ve FLOKI üzere isimlerinde yer aldığı 31 süreç çiftini Liquid Swap platformundan delist edeceğini duyurdu.

Bu 31 süreç çifti Binance Liquid Swap’tan kaldırılıyor

28 Temmuz tarihli duyuruya nazaran Binance, bilhassa BTC, USDT ve BNB karşısında bir dizi süreç çiftini delist ediyor. Kelam konusu delist, Liquid Swap platformunun en kıymetli süreç çiftlerini içeriyor. 4 Ağustos saat 07.00‘den itibaren platformdan delist edilecek süreç çiftleri:

 1. GMX/USDT
 2. ELF/BTC
 3. SYN/USDT
 4. GMX/BTC
 5. MKR/USDT
 6. STX/USDT
 7. ILV/USDT
 8. FLOKI/USDT
 9. LQTY/USDT
 10. ID/USDT
 11. BAKE/BTC
 12. LOKA/BNB
 13. PERP/USDT
 14. SUI/USDT
 15. MULTI/BTC
 16. GLMR/USDT
 17. ILV/BTC
 18. ELF/USDT
 19. MULTI/USDT
 20. TLM/BTC
 21. AXS/USDT
 22. SNX/USDT
 23. NEAR/BUSD
 24. LOKA/USDT
 25. DAR/BNB
 26. APT/BUSD
 27. FTM/BNB
 28. KSM/USDT
 29. GNS/USDT
 30. BAKE/BNB
 31. ATA/BTC
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’den 31 Altcoin İçin Delist Kararı: Bu Tarih Son! 1

Binance, delist kararını bu yetersizliklere bağladı

Resmi duyuruya nazaran, “Binance Liquid Swap’ta, kullanıcılarımız için likiditeyi ağırlaştırmak ve optimize edilmiş alım satım tecrübesi, fiyat ve kayma sağlamak için listelenen likidite havuzlarını periyodik olarak inceliyoruz. En son incelemelerimize nazaran Binance Liquid Swap, 4 Ağustos’ta seçili likidite havuzlarını kapatacak.” Binance, vakit zaman kripto paraların listelemesini yahut likidite havuzlarını gözden geçirir ve kapatma kararı alır. Bu tıp kararlar, birkaç nedenle alınabilir:

 1. Likidite: Belli bir kripto paranın likidite seviyesi düşükse ve kâfi süreç hacmi sağlayamıyorsa, kullanıcılar için optimize bir süreç tecrübesi sıkıntıları ortaya çıkar. Borsa, bu çeşit durumlarda likiditeyi artırmak için ilgili kripto parayı delist eder.
 2. Güvenlik ve uyumluluk: Bilhassa birtakım kripto paraların güvenlik açıkları olabilir yahut düzenleyici uyumluluk problemleri yaşanabilir. Binance, güvenlik ve düzenleyici standartlara uymayan kripto paraları delist ederek kullanıcıları müdafaa altına almak ve platformun güvenliğini sağlamak gayesiyle bu türlü bir karar alır.
 3. Proje başarısızlığı: Kripto para projeleri bazen maksatlarına ulaşamayabilir yahut gelişim açısından beklenen ilerlemeyi kaydedemeyebilir. Bu türlü durumlarda, projenin başarısız olması nedeniyle kripto para, kullanıcılar için artık uygun bir yatırım yahut süreç aracı olmaktan çıkar.

Lider borsa CFTC davasında karşı adım attı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, bugün CFTC davasında aykırı somut adım attı. Borsa, ABD’li düzenleyicinin bilhassa kripto şirketleri üzerinde yetkisini aştığını tez ediyor. Mart ayında başlayan yasal sürecin akabinde Binance, CFTC’nin yargı yetkisi dışında hareket ettiğini argüman etti. Ayrıyeten, hem borsanın hem de kurucu CZ’nin ABD’de bulunmadığını, bu nedenle maddelere tabi olmaması gerektiğini öne sürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’den 31 Altcoin İçin Delist Kararı: Bu Tarih Son! 2

Bu ortada, Mart ayının başlarında CFTC, şirketin ABD’de kripto para ünitesi ticaret hizmetleri, vadeli süreçler ve opsiyon eserleri üzere kayıt dışı türev eserler sağladığını tez ederek Binance’e dava açtı. Düzenleyici ayrıyeten Binance’i uygun kontrolden, sağlam bir müşterini teşhis yahut kara para aklamayı tedbire programından mahrum olmakla suçladı. Ayrıyeten, bir vadeli süreç borsası, mukavele piyasası yahut takas yürütme şirketi olarak kaydolmadığını öne sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap