Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde!

Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde!

Son ayların onaylanmış takviye düzeylerinde süreç gören 5 altcoin, önümüzdeki günlerde bir ‘boğa patlaması’ için yer hazırlıyor. Tarihi datalara göz atan teknik analistler, bilhassa BNB ve XLM grafiklerine dikkat çekiyor…

Binance listeli bu 5 altcoin fırsat bölgesinde süreç görüyor

BNB Coin (BNB)

BNB Coin fiyatı, birkaç durumda son derece güçlü olduğu kanıtlanan bir alanı test ediyor. Fiyat 225 dolar bölgesini her test ettiğinde, bunu yükseliş fiyat hareketi izledi. Bu nedenle, şu anda benzeri bir fiyat hareketi izlerse, bir sonraki maksat yaklaşık %40 ila %50’lik bir artışla 325 ila 335 doları hedefleyecek. Bu nedenle, long bir konum, aşağıdaki grafikte gösterildiği üzere birinci gaye 258,3 dolar ve akabinde daha yüksek amaçlar olmak üzere 232,5 doları hedefliyor. BNB şu anda 240 dolar bölgesine süreç görüyor.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 1

Chainlink (LINK)

Yıl boyunca LINK, 5.5 ile 9 dolar ortasında çok istikrarlı bir biçimde süreç gördü. Şu anda 8 doların üzerinde güç topluyor. Burada asıl soru, birden fazla başarısız teşebbüsün akabinde fiyatın bu sefer direncin üzerine kalıp kalamayacağıdır. Bu nedenle, 10 doların üzerinde bir günlük kapanış, yükseliş eğilimini netleştirecek. Yaklaşık bir yıldır yatay seyreden LINK fiyatı göz önüne alındığında, patlayıcı hareket beklentileri artıyor.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 2

Stellar Lumens (XLM)

Geçtiğimiz iki ayda XLM, piyasa kıymeti ve fiyat çıkarı açısından öne çıktı. Son sekiz haftalık periyotta tabandan doruğa %110’luk kayda paha bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, son trendler, XLM’nin gerisindeki yükseliş momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

Son trendlere karşın, süreç hacimleri aylık düşük düzeyin değerli ölçüde üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da daima piyasa ilgisine işaret ediyor. Ek olarak, Santiment’in datalarından yüklü hassaslıkta hafif bir artış, yükseliş iyimserliğine işaret ediyor. Son günlerde yükselen toplumsal hakimiyet metriği, Stellar’ın yakın vakitte Changera Uygulamasına yaptığı genişleme nedeniyle büyük ilgi görüyor.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 3

Üstelik Stellar, resmi X hesabında duyurulduğu üzere piyasa hakimiyetini genişletmeye devam ediyor. Stellar tabanlı USD Coin (USDC) stablecoin’e artık 322.000 off-rampa pozisyonundan erişilebilir. Bu erişilebilirlik, sırf 30.180 pozisyonda bulunan Ethereum’daki USDC’ninkinden çok daha fazladır.

Teknik açıdan XLM, 50 günlük EMA altına düşerek 0,14 dolardan yatay dayanak çizgisine yaklaştı. Fakat, boğalar bunu dalmak için çıkarlı bir fırsat olarak gördüler. Devreye girerek düşüşü satın aldılar ve fiyatı 50 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkardılar. XLM fiyatı birden fazla Fib kanalının üzerine çıkarak yükselmeye devam etti. Fiyat, son vakitlerde 0,16 doları aştığı için daima olarak kritik direnç çizgisine yaklaşıyor.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 4

Alıcılar mevcut yükseliş trendini sürdürmeyi başarır ve XLM fiyatını 0,183 dolardaki kritik direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, muhtemelen daha fazla long konum açılacaktır. Bu da üst istikametli kanal modelini 0,21 – 0,22 dolar ortasında test edecek. Yükselen EMA20 trend çizgisi ve olumlu bölgedeki RSI, ileride potansiyel bir kırılma ivmesi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, XLM fiyatı 0,138 dolar dayanak düzeyinin altına düşerse önemli bir düşüş eğilimi oluşacak. Bu da 0,125 dolar civarında bir konsolidasyona yol açıyor.

XRP (XRP)

Geçtiğimiz iki hafta boyunca XRP , bu ayın başlarındaki makro kırılmanın akabinde yeni bir yükseliş basamağı beklentilerine yol açan bir düzeltme devri yaşadı. Bu optimist görünüm, genel likiditesini destekleyen kripto borsalarındaki artan listeleme ve ticaret çiftlerinden kaynaklanmaktadır.

Analist Crypto Tony, XRP boğalarının direnç bölgesini yaklaşık 0,726 dolardan başarılı bir formda dayanağa çevirmesi gerektiğini söylüyor. Bu değişim onaylandıktan sonra, önümüzdeki günlerde ortaya çıkması beklenen bir durum için taban hazırlayacak.

Bu ortada, XRP için görünüm olumlu görünse de, bir dereceye kadar belirsizlik devam ediyor. Bu da yatırımcıların dikkatli olmasını gerektiriyor. Crypto Tony, XRP fiyatı yaklaşık 0,69 dolar takviye düzeyinin altına düşerse, kelam konusu durumun geçersiz olacağını belirtiyor.

Cardano (ADA)

ADA fiyatı, neredeyse iki aydır yükselen bir trend çizgisinde kalmayı başardı. Olumlu görünüm, 13 Temmuz’un Ripple zaferinden uzun mühlet geçmesine karşın geçerliliğini koruyor.

Fiyat açısından ADA, yükseliş trendi çizgisinde konsolide olmaya devam ederken 10 Haziran’dan bu yana %40 artış gösteriyor. Olumlu tarafı, yatırımcılar kısa rallilerden süratle kar elde ederken, fiyat tutunmayı başardı. Örnek olarak, 13 Temmuz’daki %30’luk artıştan elde edilen kazanımların birden fazla aslında rezerve edildi. Alıcılar ve satıcılar trafikle çaba ederken, ADA fiyat hareketi artık bir flama dolduruyor.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 5

Bununla birlikte, Cardano fiyatı için genel görünüm yükselişini sürdürüyor. Santiment bilgileri, ADA’nın geliştirme faaliyetinde üçüncü sırada yer aldığını gösteriyor. Altcoin, piyasa kapitalizasyon metriklerinde en büyük altcoin olan Ethereum’u (ETH) yenerek performans övgüye paha.

Özellikle, Cardano ağının geliştirme faaliyeti, yıl içinde birkaç tepe kaydetti. 14 Nisan’dan bu yana geliştirme faaliyeti %30 arttı. 27 Temmuz prestijiyle 59,01’den 77,21’e yükseldi. Bu metrik, projenin GitHub üzerindeki saf geliştirmeyle ilgili olayların sayısını gösterir.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 6

ADA fiyat tahmini

Günlük grafiğe nazaran, ADA piyasasında yükseliş ivmesi devam ederse Cardano fiyatı teknik formasyondan çıkabilir. 50 günlük EMA’nın 0,30 dolarda başarılı bir formda aşılması, ADA’nın 0,32 dolara ulaşması için önündeki mahzurları temizleyecek. 0,35 dolara ek bir boğa koşusu, mevcut pozisyondan %15’lik bir tırmanış manasına geliyor.

BTC Piyasası: Binance’deki Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Eşiğinde! 7

Öte yandan, ivme azalırsa, Cardano fiyatı aşağı istikametli bir hareketle üçgenin alt sonunu aşabilir. Bu da potansiyel olarak aşağı taraflı hareketleri genişleyerek 7 Temmuz’un tabanlarına 0,27 dolara yol açacak. Bu senaryo mevcut fiyattan %10 düşüş temsil ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap