Binance’de Altcoin Balinaları Harekette! Milyon Dolarlar Akıyor

Binance’de Altcoin Balinaları Harekette! Milyon Dolarlar Akıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Binance’de Altcoin Balinaları Harekette! Milyon Dolarlar Akıyor

Bitcoin ve altcoin dünyası, başkan kripto para ünitesi BTC’nin 69.000 dolardan 15.000 dolara düşmesiyle son iki yılda çalkantılı bir seyahat geçirdi. Bu düşüş altcoinler üzerinde basamaklı bir tesir yaratıyor. Öteki taraftan kıymetli ölçüde bedel kaybetmelerine neden oldu. Bir evvelki boğa döngüsü sırasında ETH 4.900 dolar üzere yüksek bir düzeye ulaştı. Fakat mevcut ayı döneminde 1.000 doların altına düştü.

Bitcoin’in dirilişinin ortasında altcoin toparlanması

Altcoin Ethereum (ETH) bu zorlukların ortasında dayanıklılık göstererek şu anda 1.700 dolardan süreç görüyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum son günlerde toparlanma belirtileri göstermeye başlıyor. Böylece piyasa hassaslığı değişiyor. Ayrıyeten potansiyel olarak öbür altcoinlerin de kıymet kazanmasını sağlıyor. Başka taraftan balina aktivitesi spekülasyonlara yol açıyor. Kripto alanında saygın bir data sağlayıcısı olan Look On-Chain gündemde. Kripto para topluluğunun dikkatini çeken ilgi cazip bilgiler paylaşıyor.

BTC Piyasası: Binance’de Altcoin Balinaları Harekette! Milyon Dolarlar Akıyor 1

Look On-Chain’in verdiği bilgilere nazaran, bir balina harekete geçmiş durumda. Buna nazaran değerli ölçüde altcoin Ethereum tutan büyük bir yatırımcıdan atılım var. Üstelik uzun bir ortadan sonra değerli bir karar verdi. İki yıl boyunca faal olmayan bu balina, Binance borsasına 6.087 ETH (10,4 milyon dolara eşdeğer) yatırarak bir süreç başlattı. Bu hareket hem kripto para meraklıları hem de yatırımcılar ortasında soru işaretleri ve spekülasyonlara yol açıyor.

Altcoin Ethereum’un geleceğine etkileri

Daha evvel uykuda olan bu balinanın faaliyetlerinin birdenbire canlanması dikkat çekiyor. Buna nazaran, altcoin Ethereum’un fiyat yörüngesi için potansiyel sonuçlar hakkında tartışmaları ateşliyor. Piyasaya bu kadar büyük ölçüde ETH’nin girmesi, satış baskısının artacağına dair telaşları artırıyor.

BTC Piyasası: Binance’de Altcoin Balinaları Harekette! Milyon Dolarlar Akıyor 2

Bu balina üzere büyük yatırımcılar potansiyel olarak varlıklarını sattıkça piyasada kaygılar artıyor.. Buan nazaran Ethereum’un fiyatı üzerinde müteakip bir tesir olabilir. Kripto para piyasası hala dalgalanma ve belirsizlik belirtileri gösteriyor. Bu nedenle balinalar üzere önde gelen oyuncuların aksiyonları piyasa hassaslığını etkiliyor. Ayrıyeten altcoinlerin tarafını çiziyor.

Balinaların hücumları devam ediyor

Lookonchain’den alınan son bilgiler, önde gelen iki merkezi olmayan finans platformunda (Compound ve Aave) Wrapped Bitcoin’de ($WBTC) değerli bir konum alan kimliği bilinmeyen bir balinanın kıymetli bir atılımını ortaya koyuyor. Bu stratejik atılım, yüksek net pahalı yatırımcıların merkezi olmayan finansa olan artan inancını ve bunun kripto piyasası üzerindeki potansiyel tesirini vurguluyor.

BTC Piyasası: Binance’de Altcoin Balinaları Harekette! Milyon Dolarlar Akıyor 3

Adı açıklanmayan bir yatırımcı, DeFi kesiminin değerli oyuncularından Compound ve Aave aracılığıyla atak yapıyor. Buna nazaran kayda paha bir Wrapped Bitcoin (WBTC) birikimi organize ediyor. Önde gelen borsalar Binance ve Bitfinex’ten toplamda yaklaşık 92,2 milyon dolara denk gelen 3.107 WBTC fiyatında şaşırtan para çekme süreçleri gerçekleştirildi. Bu süreçler 6 Temmuz’dan bu yana gerçekleşti. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda ortalama alım fiyatı WBTC başına 29.672 dolar oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap