Binance Yeni Token Piyasaya Sürüyor: İşte Detaylar!

Binance Yeni Token Piyasaya Sürüyor: İşte Detaylar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yeni Token Piyasaya Sürüyor: İşte Detaylar!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni bir tokenle atak yapıyor. Kripto borsası, Ethereum’un son güncellemesinin akabinde büyüyen pazara iştirak etti. Bu kapsamda Binance, yeni likit staking token’ını piyasaya sürdü.

Binance, ETH staking’de yeni bir likit staking tokenı başlattı.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, staking para çekme süreçleri Ethereum’un Shapella yükseltmesinin akabinde etkin oldu. Bundan evvel likit staking tokenları staking’e erişmenin ve tokenlara erişim sağlamanın en âlâ yoluydu. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Ethereum staking eserini tekrar markalaştırıyor. Bu doğrultuda, Ethereum’un Shapella yükseltmesinin staking para çekme süreçlerini etkinleştirmesinden iki haftadan kısa bir müddet sonra likit bir staking tokenini piyasaya sürüyor.

Binance’nin yeni tokeni Wrapped Beacon ETH (WBETH) olacak. Token, Binance kullanıcılarının borsa dışında merkezi olmayan finans protokollerine katılmasına imkan tanıyacak. Bu ortada, kullanıcılar bunu yaparken Ethereum staking mükafatları kazanmaya devam edecek. Perşembe gününden itibaren kullanıcılar, borsanın Ethereum stake sayfasında Beacon ETH (BETH) tokenlarını WBETH’e sarabilir ve WBETH’i BETH tokenlarına açabilir. Bu tokenlerin sarılması ve açılması için sıfır fiyat alınacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yeni Token Piyasaya Sürüyor: İşte Detaylar! 1

Duyuruda, birinci dönüşümün teğe bir olduğu, lakin WBETH’in pahasının Ethereum Staking’deki günlük APR ile vakit içinde artacağı için bunun değişebileceği belirtildi. Likit stake tokenleri, sahiplerinin ETH stake etmelerine imkan veriyor. Ayrıyeten, kilitli kripto para ünitesini temsil eden bir türev token almalarına imkan tanıyor. İşte bu türevi, daha sonra çeşitli kripto piyasalarında kullanma imkanı var. Böylelikle, kilitli coinleri tesirli bir biçimde likit hale getiriyor.

Likit staking’e Lido Finance hükmediyor!

Dragonfly Capital’de data bilimcisi olarak çalışan Hildebert Moulie tarafından toplanan bilgilere nazaran, stake piyasası büyük ölçüde pazar hissesinin yaklaşık %31’ini elinde bulunduran Lido’nun hakimiyetinde. Lido Finance’in kilitli toplam bedeli (TVL), Ethereum’daki Shapella yükseltmesinden günler sonra 12 milyar doların üzerinde bir kıymete denk gelen 6 milyon Ether’i (ETH) aştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yeni Token Piyasaya Sürüyor: İşte Detaylar! 2

Bybit’in Crypto Insights Lideri Charmyn Ho, geçen hafta bir açıklama yaptı. Ho, likit stake etmenin “Ethereum Shapella yükseltmesinden en fazla yarar sağlamaya hazır olduğunu” söyledi. Ayrıyeten Ho, şu açıklamayı yaptı:

Likit stake tokenlar, stake tokenlara kıyasla daha fazla sermaye verimliliği ve esneklik sunar. Zira yatırımcılar fonlarını serbestçe hareket ettirme yeteneğini korurken stake mükafatları kazanabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap