Binance Yeni Ortağını Duyurdu: Bu Coin İçin Müjde!

Binance Yeni Ortağını Duyurdu: Bu Coin İçin Müjde!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Yeni Ortağını Duyurdu: Bu Coin İçin Müjde!

ABD’de sıkıntı vakitler geçiren Binance, geçtiğimiz aylarda büsbütün kripto odaklı bir borsa olma yolunda dolar ile ilişkisini kesme kararı aldı. Önder borsa artık bankacılık alternatifi olarak yeni bir platform ile çalışıyor. USDT, ödemelerin merkezinde yer alacak…

Binance.US, yeni bankacılık alternatifini tanıttı

Binance’in ABD kolu Binance.US, bankacılık bağlarını kestikten sonra MoonPay ile yeni bir iştirak başlattı. İşbirliği ABD dolarını yine canlandırmada faal bir rol oynuyor. MoonPay, kullanıcıların USD ile ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin Tether’i satın almasına imkan tanıyacak.

Yeni iştirak, BinanceUS’in bankacılık ortaklarıyla yaşadığı sorun nedeniyle borsadaki fiat mevduatlarının 9 Haziran prestijiyle durdurulmasının akabinde geldi. 22 Ağustos’ta Binance, USDT’nin tüm süreçler için yeni “temel kripto para” olarak benimsendiğini duyurdu. Ayrıyeten, MoonPay ile iştirakinin kullanıcılara ABD doları cinsinden süreç yapma yolu sağladığını bildirdi.

Son iştirak ile birlikte MoonPay, Binance’in Haziran ayında ABD doları mevduatlarını askıya almasının akabinde BinanceUS müşterilerinin doları kriptoya dönüştürmesine müsaade veriyor. USDT, ödemelerin merkezinde yer alacak…

Binance.US müşterileri artık dolarları USDT ile değiştirebilecekler

Bloomberg’in bildirdiği üzere, Binance.US kullanıcıları artık banka kartlarını, kredi kartlarını, Apple Pay’i yahut Google Pay’i kullanarak USDT satın alabilecekler. Akabinde bunu istedikleri kripto para ünitesine çevirme özgürlüğüne sahip olacaklar. MoonPay e-postayla yaptığı açıklamada, şunlara yer verdi:

Binance.US kullanıcılarıyla ilgili olarak, kripto satın almak, kripto paralarını fiat paraya dönüştürmek ve ABD banka hesaplarına yatırmak isteyen kullanıcılara bir hizmet sağlıyoruz.

Binance, ABD’de bankacılık ortaklarını kaybetti

BinanceUS, SEC’in kayıt dışı bir menkul değer borsası işlettiği tezleri üzerine açtığı davanın akabinde çeşitli bankacılık ortaklarıyla bağlarını kaybetti. Bundan çabucak sonra dolar mevduatlarını askıya almak zorunda kaldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Binance o vakitler SEC hakkında sert açıklamalara yer vermişti.

CoinGecko bilgilerine nazaran Binance’in 24 saatlik süreç hacmi şu anda yaklaşık 10,5 milyon dolar. Coinbase’in yaklaşık 1,15 milyar doları ve Kraken’in 500 milyon doları var. Lakin Binance.US sadece ABD’de faaliyet gösterirken başka ikisi dünya çapında ticaret yapıyor.

BinanceUS, süreç hacmi açısından en büyük kripto borsası olan Binance’ten bağımsız olduğunu tez ediyor. Fakat Binance kurucusu Changpeng “CZ” Zhao tıpkı vakitte BinanceUS’un başkanlığını da yapıyor. Zhao, artan düzenleyici inceleme sonrasında ABD şubesini kapatmaya yaklaşmıştı.

BNB hür düşüşte

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, haftalardır Fud haberlerinin merkezinde yer alan Binance ve BNB, önemli ölçüde gerileme yaşadı. Bilhassa, BNB fiyatı kritik 210 dolar dayanağını kırmak üzere. Son tezler, Binance borsasının BNB fiyatını desteklemek için Bitcoin (BTC) sattığını öne sürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap