Binance, “Yanlışlıkla” Bu Altcoin’i Patlattı! Fiyatlar Tavan Yaptı

Binance, “Yanlışlıkla” Bu Altcoin’i Patlattı! Fiyatlar Tavan Yaptı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, “Yanlışlıkla” Bu Altcoin’i Patlattı! Fiyatlar Tavan Yaptı

Binance ile irtibatlı kripto cüzdanlardan yapılan ağır süreçler, Perşembe sabahı Ethereum fiyatlarını fırlattı. Ansız fiyat artışı, gözlemcileri şaşkına çevirdi. Etherscan bilgilerine nazaran uzun müddettir faal olmayan yüzlerce cüzdan, Binance 14 olarak etiketlenen tek bir cüzdana altcoin göndermeye başladı.

Binance, Ethereum gas kullanımını yine yükselişe geçirdi

Perşembe sabahı Binance ile kontaklı kripto cüzdanlarından gelen ağır süreç hareketi Ethereum fiyatlarının tavan yapmasına neden oldu. Türkiye saatiyle 12:30’da, Etherscan bilgilerine nazaran uzun müddet faal olmayan yüzlerce cüzdan, Binance 14 olarak etiketlenmiş tek bir cüzdana ETH göndermeye başladı. Bu transfer dalgası yaklaşık 20 dakika sürdü. Ethereum gas fiyatları bu mühlet zarfında 15 gwei’den 300 gwei’ye fırladı. Kolay Ether süreçlerinin maliyeti 0,40 dolardan 10 dolara çıktı.

Binance yetkilisi, DL News’e yaptığı açıklamalarda süreçlerin cüzdanlarına rutin bir Ether birleştirmesi olduğunu belirtti. Sözcü, “Gas fiyatlarındaki bu tesir istemeden oldu, fakat süratle çözüldü” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance, “Yanlışlıkla” Bu Altcoin’i Patlattı! Fiyatlar Tavan Yaptı 1

Ethereum’da gas fiyatları nasıl çalışır? Binance ne kadar fiyat ödedi?

Ethereum’da “gas”, süreçleri işlemek yahut akıllı kontrat operasyonlarını gerçekleştirmek için gereken hesaplamalı işle ile ilişkilendirilen fiyatı tabir eder. Gas’ın maliyeti, ekseriyetle gwei cinsinden belirtilir. Bir Ether, bir milyar gwei’ye bölünmüştür. Etherscan bilgilerine nazaran Binance, bu süreçler için 844.000 doların üzerinde harcama yaptı.

Aralık ayında, Binance’in Ethereum ağını süreçlerle tıkadığına şahit olmuştuk. Lakin o periyotta Binance, Rezerv Delili kontrolü için hazırlık olarak çeşitli depozito adreslerinden fonları birleştirdiğini belirtmişti.

Neden bu kadar fazla fiyat ödendi?

Binance’in tekrar peş peşe birçok süreç gerçekleştirmesi şaşırtan. Süreçleri aralıklı yaparsa ağ tıkanıklığını önleyebilir ve daha az fiyat ödeyebilirdi. Ethereum gas fiyatları, Blockchain’deki aktivite arttıkça yükselir. Binance, süreçlerini aralıklı yaparak ağı tıkamaktan ve fazladan fiyat ödemekten kaçınabilirdi. Altcoin piyasasındaki bu hareket, yatırımcılar için değerli bir ikaz niteliğinde. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere ETH, bugün yüklü balina satışlarının ortasında kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap