Binance ve TRON CEO’ları Uyarıyor: Hepsi Yüksek Riskli!

Binance ve TRON CEO’ları Uyarıyor: Hepsi Yüksek Riskli!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve TRON CEO’ları Uyarıyor: Hepsi Yüksek Riskli!

CZ ve Justin Sun, kısa müddet evvel yaptıkları açıklamalarda kripto piyasasındaki yüksek riske dikkat çekti. Binance CEO’su CZ, bilhassa meme coin’lere dikkat edilmesini tavsiye ediyor…

Binance CEO’su, PEPE ve FLOKI listelenirken konuştu

Lider kripto borsası, dün akşam saatlerinde trend meme coin’ler PEPE ve FLOKI’yi listeledi. Binance, Twitter’dan listeleme duyurusunu paylaşırken, CZ bu noktada topluluğa birkaç ihtarda bulundu.

Binance CEO’su, “Meme coin’ler (ve tüm kripto paralar) yüksek risklidir. Unutmayın, kimse sizi onları satın almaya zorlamıyor. Araştırmanızı yapın ve kendi eylemlerinizden sorumlu olun” dedi. Yalnızca iki haftada %4.000 kıymet kazanan Pepe Coin rallisine aldanmamayı ima etti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1654470945808023554

Btcpiyasasi.com olarak Binance listesi sonrası PEPE ve FLOKI fiyatlarının reaksiyonuna bu yazıda yer verdik. Binance ayrıyeten bugün yeni bir duyuruda FLOKI için 20x’e kadar kaldıraçlı süreçlerini başlattığını paylaştı.

CZ’den kısa müddet sonra, Tron ağının kurucusu Justin Sun’da kripto para piyasasındaki risklere yönelik açıklama yaptı. Sun’ın ikazları yeni projelerin yüksek dalgalı ve spekülatif fiyatlandığı tarafındaydı.

“Yeni projeler her vakit yüksek risk taşır”

Justin Sun, kurucusu olduğu TRON ve BitTorrent’in her vakit ekosisteme yeni projeler kazandırmak için çabaladığını söylüyor. Ancak, bu projelerin yüksek risk taşıdığı konusunda uyarıyor. Açıklamalarına nazaran:

TRON ve BitTorrent’in yeni projeler için eforu ve HuobiGlobal’nin artan listeleme duyuruları dikkatimi çekti. Vakit zaman yeni projeleri retweetleyebilsem de, bunun bir onay teşkil etmediğini belirmek istiyorum…

….ve yeni projeler her vakit yüksek risk taşır. Yatırım yapmadan evvel araştırma yapmanız çok kıymetlidir ve retweetlerim finansal tavsiye değildir.

Binance ve Tron kurucuları son açıklamaların kripto para piyasasındaki riskler konusunda uyardı. Öte yandan, bugün ortaya çıkan sıcak gelişmede Binance, Rus yaptırımlarını ihlal ettiği için soruşturma altında.

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’i Rus yaptırımlarını ihlal ettiği için soruşturuyor

Binance, 5 Mayıs’ta Bloomberg’de yayınlanan bir rapora nazaran, Rusların kripto para borsasını ABD yaptırımlarını ihlal ederek kullanmasına müsaade verdiği için Adalet Bakanlığı (DOJ) ulusal güvenlik kısmı tarafından soruşturma altında.

Kaynaklara nazaran, ulusal güvenlik soruşturması bir hata kısmı soruşturmasıyla birlikte yürütülüyor. Binance, ABD’de Kara Para Aklamayı Tedbire (AML) ihlallerine yönelik bir DOJ soruşturması da dahil olmak üzere çeşitli soruşturmaların amacında.

Binance, Nisan 2022’de ülkeye yaptırımlar uygulandıktan sonra hizmetlerini Rusya’ya sınırladı. Bununla birlikte, bir şirket yöneticisine nazaran, Rusya’da faaliyet göstermeye devam etti. Ukrayna’nın sadece artık hükümet denetimi altında olmayan bölgelerini bloke etti ve sırf yaptırım uygulanmamış şahıslara hizmet verdi. Detaylara bu yazıdan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap