Binance ve Borsalar Listeliyor: İşte SUI Coin Hakkında Her Şey!

Binance ve Borsalar Listeliyor: İşte SUI Coin Hakkında Her Şey!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve Borsalar Listeliyor: İşte SUI Coin Hakkında Her Şey!

SUI Coin bugün Binance, OKX ve Bybit’de süreçlere başladı. Bu yazıda, yeni borsa listelerinden airdrop aktifliğine, Sui Network hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

SUI Coin nedir?

Sui Network, 3 Mayıs’ta mainnet’te geçen yeni bir Katman-1 Blockchain. Son vakitlerde ağ, kripto topluluğu ortasında büyük bir ilgi gördü. Proje, Move programlama lisanının değiştirilmiş bir sürümüyle yetkilendirilmiş bir pay ispatı (dPoS) düzeneği kullanıyor. Ek olarak, ağın lokal kriptosu SUI Coin, 10 milyarlık sonlu bir arza sahip.

Sui Foundation’a nazaran, Mainnet başladığında tüm token arzının sadece bir kısmı likit hale gelecek. Kalan token’ler ya önümüzdeki birkaç yıl içinde erişilebilir hale getirilecek ya da stake mükafatları olarak verilecek.

SUI Coin, süreç maliyetlerini karşılamak, staking ve ağ yönetişimi için kullanılacaktır. Sui Foundation tarafından yönetilen Community Reserve, arzın %50’sini alacak. Ayrıyeten, tokenlerin çoğunluğu projeye katkıda bulunanlara ve %14’ü yatırımcılara gidecek. Topluluk üyeleri, mainnet’in birinci etaplarında SUI satın alabilecekler.

SUI Coin hangi borsalarda satışı sunuluyor?

Binance, OKX, KuCoin ve ByBit, SUI Coin’i listeleyen esas borsalar ortasında. Geçen hafta Binance, kullanıcıların lansman sırasında Launchpool platformu aracılığıyla SUI’yi toplayabileceklerini açıkladı. Proje, Binance’in Launchpool platformundaki bu tipten 33. projeydi.

Ayrıca KuCoin, kullanıcılarının mainnet yayına girdiğinde SUI Coin satın alabileceklerini de duyurdu. Geçen ay, Bybit, sırf az sayıda topluluk üyesinin SUI satın alabileceği bir “ilk satışla” mesken sahipliği yaptı.

SUI Coin, Güney Koreli yatırımcılar ortasında büyük ilgi görüyor

3 Mayıs’ta yapılan resmi bir duyuruda Upbit, SUI Coin’i listelediğini bildirdi. Borsa, SUI’yi Kore wonu (KRW) ve Bitcoin (BTC) çiftine karşı listeliyor.

Bu ortada, SUI Coin’in kısa müddet evvel Binance ve Tron CEO’ları ortasında gerileme yol açtığını belirtelim. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

SUI fiyatı ne durumda?

Sui Network, mainnet’te geçtiği ve büyük merkezi borsalarda listelendiği 3 Mayıs’ta %2.000 üzerinde yükseldi. Bu ralli, ön satışı fiyatı 0.03 ila 0.1 dolardan satın alan yatırımcılar için geçerliydi. SUI şu anda 4 haneli rallinin akabinde çift haneli düzeltme görüyor.

Coingecko tarafından sağlanan bilgilere nazaran SUI fiyatı şu anda %70’in üzerinde düşüşte. Altcoin, başlangıçta kısa müddette 2,0 doları geride bıraktı. Yazım sırasında, 1.29 dolar bölgesine süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance ve Borsalar Listeliyor: İşte SUI Coin Hakkında Her Şey! 1

Sui Network airdrop yapacak mı?

Aptos ve Arbitrum’dan sonra sıradaki büyük airdrop için tüm gözler Sui Network’e kitlendi. Bunun hakkında detaylı bir araştırmada yayınlandı. Ama, projenin büyük bir airdrop yapmayacağı konusunda söylentilerde mevcut.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap