Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar

Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar

Binance tarafından kurulan BNB Chain, değerli bir gelişme olarak, BNB Chain ekosisteminde süreç suratını artırmak gayesinde. Ayrıyeten dapp fiyatlarını hafifletmek için tasarlanmış bir Layer 2 ağı olan opBNB’yi tanıttı.

İşlem suratlarının artırılması ve fiyatların azaltılması

opBNB’nin temel hedefi, süreç sürecini hızlandırmak. Tıpkı vakitte ilgili fiyatları azaltmak. Bu atılım, BNB Chain‘in kapsayıcı misyonu doğrultusunda, gaz fiyatlarını kıymetli ölçüde düşürüyor. Böylelikle blockchain teknolojisini daha geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Binance takviyeli olduğu için de dikkat çekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar 1

OpBNB’nin ana ağının lansmanı, blockchain teknolojisini yine tanımlamaya çalışan BNB Chain ekosistemi için çok değerli bir ana işaret ediyor. Ana ağ, kullanıcı tecrübelerini geliştirme ve blockchain teknolojisinin daha geniş çapta benimsenmesini teşvik etme taahhüdünü yerine getirme kelamıyla 13 Eylül 2023’te yayına girdi.

Binance ve güvenilirlik için titiz testler

opBNB’nin geliştirme evresinde, BNB Chain geliştiricileri 35 milyondan fazla süreci kapsayan titiz testler gerçekleştirdi.. Buna nazaran bu titiz yaklaşım ağın ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini sağlıyor. BNB Chain Kıdemli Mimarı Arno Bauer, opBNB için ölçeklenebilirlik ve güvenliğin çok kıymetli olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten ağın lakin katı kriterler karşılandıktan sonra ana ağa geçtiğini vurguluyor. Gelişmeler Binance için de değerli bir adım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar 2

Binance ve BNB Chain’i anlamak

Binance tarafından kurulan BNB Chain, sağlam ve dinamik bir blockchain ağı. Topluluk odaklı, müsaadesiz ve merkezi olmayan bir blockchain ekosistemi olarak tanımlanıyor. Başlangıçta Binance tarafından oluşturulmuş olsa da, BNB Chain, ademi merkeziyetçilik ve kapsayıcılık prensiplerini somutlaştırıyor. Öteki taraftan topluluk tarafından yönetilen bir teşebbüse dönüşüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar 3

opBNB’nin tanıtımı, BNB Chain’in blockchain teknolojisini tüm kullanıcıların faydasına ilerletme taahhüdünün altını çiziyor. Süreç suratı ve fiyatlarını ele alan opBNB, daha erişilebilir ve verimli bir blockchain tecrübesi sunmayı amaçlıyor. BNB Chain gelişmeye ve yenilikler yapmaya devam ediyor. Öteki taraftan daha geniş Binance ve blockchain topluluğu opBNB’nin merkezi olmayan teknolojilerin geleceğini şekillendirmedeki dönüştürücü potansiyelini merakla bekliyor.

Optimism’e bağlı

Adından da anlaşılacağı üzere, Layer-2 ağı opBNB’nin Optimism’e bağlı olduğunu görüyoruz. Buna nazaran ölçeklendirme problemleri üzerinde çalışan kripto para ağı, Optimism’in OP Stack paketi sayesinde geliştirildi. Projenin hedefi, ETH tabanlı merkezi olmayan uygulamaların (dApps) başka zincirler üzerinde çalışmasını sağlamak. Geliştiriciler, dAapp fiyatlarını azaltıyor. Öbür taraftan süreç suratlarını artırmak için çalışıyor. Binance topluluğu da gelişmeleri merakla bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Takviyeli Bu Atak Dikkat Çekti! İşte Ayrıntılar 4

OpBNB ağı btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Haziran ayında kapalı testlere başladı. Öteki taraftan Ağustos ayında hudutlu iştirakle faaliyet gösterdi. Bugün, Layer-2 teşebbüsü herkese açık durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap