Binance Resmen Duyurdu: Bu Altcoinler Listeleniyor!

Binance Resmen Duyurdu: Bu Altcoinler Listeleniyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Resmen Duyurdu: Bu Altcoinler Listeleniyor!

ABD’de yolu kesilen Binance, Japonya piyasasına birinci adımını attı. Yakın bir tarihte 34 altcoin Binance üzerinden Japon kullanıcılara sunulacak. Düzenleyici onay iki yıllık soruşturmanın akabinde geldi.

Binance, Japonya’da kripto süreçlerini resmen başlattı

Bir yan kuruluşu olan Binance Japan, Japonya’da yeni başlattığı platformunda kullanıcılarına hizmet vermeye başlıyor. Fakat borsa, iki yıl evvel Japon düzenleyiciler tarafından ülkede müsaadesiz faaliyet gösterdiği konusunda uyarılmıştı. Japonya’daki mevcut müşteriler, 14 Ağustos’tan itibaren Binance Japan üzerinden al/sat süreçleri yapabilecekler.

Kullanıcılar, Binance Japan’da spot ticarete erişebilecek, eserler kazanabilecek ve NFT pazarına da erişim sağlayabilecekler. Ayrıyeten, Binance Smart Chain’in Japonya’da birinci kere kullanıma sunulan mahallî tokeni BNB dahil olmak üzere 34 token ticareti yapma imkanına sahip olacaklar.

İşte Japonya kullanıcılara açılan o 34 altcoin

Binance resmi duyuruda birinci etapta 34 kripto para ünitesi ile süreçlerini başlatacağını bildirdi. BTC ile kelam konusu altcoinler:

 1. BTC – Bitcoin
 2. ETH – Ethereum
 3. BNB – BNB Coin
 4. ADA – Cardano
 5. ALGO – Algorand
 6. ASTR – Astronaut
 7. ATOM – Cosmos
 8. AVAX – Avalanche
 9. AXS – Axie Infinity
 10. BAT – Basic Attention Token
 11. BCH – Bitcoin Cash
 12. CHZ – Chiliz
 13. DAI – Dai
 14. DOGE – Dogecoin
 15. DOT – Polkadot
 16. ENJ – Enjin Coin
 17. ETC – Ethereum Classic
 18. IOST – IoTeX
 19. JASMY – Jasmine Token
 20. LINK – Chainlink
 21. LTC – Litecoin
 22. MATIC – Polygon
 23. MKR – Maker
 24. ONT – Ontology
 25. QTUM – Qtum
 26. SAND – The Sandbox
 27. SHIB – Shiba Inu
 28. SOL – Solana
 29. TRX – TRON
 30. XEM – NEM
 31. XLM – Stellar
 32. XRP – Ripple
 33. XTZ – Tezos
 34. ZIL – Zilliqa

Onay iki yıllık soruşturmanın akabinde geldi

İki yıl evvel Binance, Japon düzenleyiciler tarafından ülkede müsaadesiz faaliyet gösterdiği konusunda uyarılmıştı. Ülkeye girişi geçen yıl başlattığı bir art kapı atılımıyla başladı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Binance atılımı o vakitler bilhassa Japonya ilişkili altcoin fiyatları üzerinde tesirli oldu.

Lider borsa geçen yıl Kasım ayında düzenlemeye tabi kripto borsası Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın aldı. Bu ortada, Coinbase ve Kraken, “piyasa koşulları” gerekçesiyle son aylarda Japonya’daki operasyonlarını durdurmuşlardı. Lakin Japonya’nın siyaset yapıcıları Web3 ile ilgili daha fazla siyaset üzerinde çalıştıklarını bildiriyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Resmen Duyurdu: Bu Altcoinler Listeleniyor! 1

Haziran ayında Binance, ABD’deki SEC ve CFTC davalarının akabinde birden fazla ülkede zorluklarla karşılaştı. Bilhassa Avrupa, XMR üzere kapalılık coin’lerinin satışını durdurmaya zorladı. Borsa şu anda SEC ile yasal uğraş veriyor. En son gelişmelerde, CFTC davasına karşı bir ret dilekçesi sunuldu. Son olarak, Nijerya Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Binance’i ülkesinde yasa dışı etmeye karar verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap