Binance raporunun akabinde BNB fiyatı arttı

Binance raporunun akabinde BNB fiyatı arttı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance raporunun akabinde BNB fiyatı arttı

BNB fiyatı, DOJ’un Binance soruşturmasını çözmek için 4 milyar dolar istediğini belirten bir raporun akabinde arttı. Analistler, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yatay bir aralıkta süreç görebileceğini belirtti.

ABD Adalet Bakanlığı’nın devam eden soruşturmayı sonlandırmak için bir muahede kesimi olarak Binance’ten 4 milyar dolar talep ettiği bir raporun akabinde BNB’nin fiyatı Pazartesi günü yükseldi.

BNB, son 24 saatte yüzde 5’ten fazla artış gösterdi ve CoinGecko’ya nazaran, 9 Haziran’dan bu yana en yüksek fiyat olan 258,05 dolara kadar yükseldi.

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para borsasının faaliyetlerine ait soruşturmasını sonuçlandırmak için potansiyel bir tahlil olarak Binance Holdings Ltd.’den 4 milyar doların üzerinde para talep etti.

Bloomberg raporuna nazaran, ABD Adalet Bakanlığı, dünyanın en büyük kripto para borsasını argüman edilen kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlalleri nedeniyle soruşturmaya başladı. Müzakereler, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun soruşturmayı çözmek için bir mutabakatın kesimi olarak ABD’de cezai suçlamalarla karşı karşıya kalabileceği ihtimalini de içerdi.

Bloomberg, hususla ilgili şahıslara atıfta bulunarak, soruşturmaya potansiyel bir tahlille ilgili bir duyurunun ay sonuna kadar yapılmasının beklendiğini bildirdi. Rapora nazaran, bir muahede, Binance’ın operasyonlarına devam etmesine ve kripto para piyasasına değerli ziyanlar verebilecek bir çöküşten kaçınmasına müsaade verebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap