Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor?

Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor?

Metaverse’ü çevreleyen düşüş rüzgarları yeterlice arttı. Tanınan metaverse coin’i Sandbox (SAND) fiyatı da 13 Eylül’de tüm vakitlerin en düşük düzeyine geriledi. Bu ortada, dev kripto borsası Binance Sandbox NFT Staking’i durdurma kararı aldı. Bu gelişmelerin ortasında on-chain bilgi trendleri, SAND fiyatının nasıl hareket edebileceğini ortaya koyuyor. Kripto analisti Ibrahim Ajibade, altcoin projesinin sonraki ataklarını kestirim ediyor.

SAND balinaları 5 günde 2 milyon dolar kıymetinde token sattı

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan Binance listeden çıkarma duyurusu, Sandbox balina yatırımcıları ortasında düşüş eğilimini tetiklemiş görünüyor. On-chain datalar, haberin akabinde balinaların bir hafta süren alım eğilimlerini durdurduğunu ve satışa başladığını gösteriyor. Santiment’in datalarına nazaran, 1 milyon ila 10 milyon SAND bakiyesine sahip balinalar 7 Eylül itibariyle toplam 281,7 milyon SAND tutuyordu. Lakin aşağıdaki grafik 13 Eylül itibariyle bu sayının yalnızca 277,4 milyon SAND’a düştüğünü gösteriyor. Bu da Binance duyurusundan bu yana balinaların 7,3 milyon SAND sattığı manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor? 1SAND Balina Cüzdan Bakiyeleri. Kaynak: Santiment

Mevcut fiyat olan 0,29 dolar üzerinden değerlendirildiğinde, Sandbox balinaları tarafından yakın vakitte satılan 7,2 milyon SAND yaklaşık 2,2 milyon dolar bedelinde. Tarihî olarak, balinaların alım satım faaliyetleri çoklukla SAND piyasalarını kıymetli ölçüde hareketlendirdi. Hasebiyle, devam eden satış eğilimleri sürerse, altcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda daha fazla düşmesi mümkün.

Düşük fiyatlara karşın altcoin için yeni talep yok!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Sandbox fiyatı şu anda 0,29 dolarla tüm vakitlerin en düşük düzeyinde. Lakin ağır indirimli fiyatlara karşın, SAND yeni talepte değerli bir artış sağlayamadı. Aslında, aşağıdaki günlük Ağ Büyüme grafiği Sandbox’ın bu ay 200 yeni cüzdan adresi kaydetmediğini gösteriyor. Sandbox ağında 13 Eylül kapanışında sırf 146 yeni cüzdan adresi oluşturuldu. Bu da altcoin fiyatının 0,35 dolara kısa müddetliğine tekrar test ettiği 29 Ağustos’ta kaydedilen 231 adrese kıyasla %37’lik bir düşüş manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor? 2Sandbox Ağ Büyümesi. Kaynak: Santiment

Ağ büyümesindeki bir düşüş tipik olarak temel tokenın yeni talep çekmekte zorlandığı manasına gelir. Bilhassa de SAND NFT Staking programı, birçok SAND sahibinin varlıklarından yarar ve pasif gelir elde etmesine imkan tanıyor. Binance NFT Marketplace, 26 Eylül’de bu pencereyi SAND’e kapatacak. Bu yüzden, SAND Ağı’nın yeni yatırımcılar için artık daha da az cazip hale gelmesi muhtemel. Özetle, balinalar azalan ağ büyümesinin ortasında satış baskısı oluşturmaya devam ediyor. Bu nedenle altcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda sıfıra yaklaşması mümkün.

SAND fiyat varsayımı: Altcoin 0.10 dolara kayabilir!

Zayıf piyasa talebi nedeniyle birden fazla SAND token sahibi su altında kaldı. Bu nedenle Sandbox fiyatının önümüzdeki haftalarda sıfıra yaklaşması mümkün. On-chain perspektiften baktığımızda, 0,27 doları kaybederse SAND’ın 0,10 dolara hakikat uzun periyodik bir düşüş görmesi mümkün. Mevcut SAND sahiplerinin giriş fiyatı dağılımını gösteren In/Out of the Money Around Price (IOMAP) bilgileri de bu tezi doğruluyor. Bu bilgiler, 0,27 dolar düzeyinden sonra SAND fiyatının 0,10 dolara ulaşana kadar kıymetli bir dayanağa sahip olmadığını gösteriyor.

Aşağıda gördüğünüz üzere, 513 adres en az 0,27 dolardan 17,2 milyon SAND satın almış durumda. HODL’un mevcut zayıf ağ talebinin ortasında bir toparlanmayı tetiklemesi zayıf bir mümkünlük. Hasebiyle, dayanak duvarı çökerse, altcoin fiyatı muhtemelen 0,10 dolara gerçek düşecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Durduruyor! Balinalar Satıyor! Bu Altcoin Sıfıra mı Gidiyor? 3The Sandbox GIOM dataları. Kaynak: IntoTheBlock

Yine de Sandbox boğaları, SAND fiyatının 0,50 dolar düzeyinin üzerine çıkması halinde beklenmedik bir geri dönüş gerçekleştirebilir. Bununla birlikte, 17.380 adres asgarî 0,45 dolardan 602,7 milyon token satın almış durumda. Binance’ın listeden çıkarmasının ve zayıflayan piyasa talebinin onları konumlarını erken kapatmaya itmesi mümkün. Bu durumda SAND fiyatının geri çekilmesi mümkün. Lakin bu direnç düzeyi tutmazsa, SAND fiyatının tekrar 0,50 doların üzerine çıkması da beklenen.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap