Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda!

Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda!

Bitcoin ve altcoin dünyasında birçok vakit kripto paraların listelenmesi ve delist edilmesi duyuruları ile karşılaşıyoruz. Binance de dahil olmak üzere kimi kripto para borsalarından duyurular var. Detaylara bakalım.

Binance’den 2 altcoin için duyuru

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance bugün bir duyuru yaptı. Buna nazaran altcoin Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) daima kontratlarını önümüzdeki hafta listeden çıkarma planını duyurdu.

BTC Piyasası: Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda! 1

Borsa, LTCBUSD ve DOGEBUSD daima kontratlarının kaldıraç ve marj katmanlarını bugün ayarlayacak. Ayrıyeten duyuruya nazaran otomatik bir uzlaşmanın akabinde bunları listeden çıkaracak.

OKX 27 kripto para ünitesine dair duyuru yaptı

Önde gelen kripto borsası OKX, 27 altcoine ilişkin birden fazla süreç çiftini listeden çıkarmaya hazırlanıyor. Listeden çıkarma süreci, borsanın tekliflerini kolaylaştırmayı ve nizamlı incelemelerle uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor.

BTC Piyasası: Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda! 2

Kripto para borsası arenasının önde gelen isimlerinden OKX bir duyuru yaptı. Platformunda listelenen 27 altcoin ile bağlantılı değerli sayıda süreç çiftini listeden çıkarmayı planladığını açıkladı. Resmi bir açıklamayla 17 Ağustos’ta duyurulan kararın detayları var. Platform verimliliğini artırmak hedefiyle süreç çiftlerinin kaldırılmasına yönelik sistematik bir yaklaşımın ana sınırlarını çiziyor.

Üç etaplı altcoin çiftlerini listeden çıkarma işlemi

Listeden çıkarma süreci üç basamakta gerçekleşecek. Ayrıyeten  her evre makul süreç çiftlerini hedefleyecek. OKX, 24 Ağustos saat 12:00’den itibaren CVC-BTC, DASH-ETH ve ICP-BTC üzere uygun bilinen çiftler de dahil olmak üzere 9 altcoin ile irtibatlı 8 süreç çiftini listeden çıkaracak.

BTC Piyasası: Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda! 3

İkinci evrede, 28 Ağustos’ta MANA-ETH, NEO-ETH ve ONT-BTC üzere çiftler var. Buna nazaran 7 altcoin içeren 9 süreç çifti listeden çıkarılacak. Ağustos 29’daki son basamak ise REN-BTC, SLP-USDC ve YFI-ETH var. Buna nazaran 9 altcoin ile bağlantılı 9 süreç çiftini ortadan kaldıracak.

Tether’dan kıymetli açıklama

Piyasa bedeli 82 milyar dolar olan önde gelen stablecoin Tether duyuru yaptı. Buna nazaran 17 Ağustos 2023 tarihinden itibaren altcoin Bitcoin Cash SLP, Kusama ve Omni Layer ağlarında USDT token ihracının durdurulduğunu açıkladı. Lakin Tether, mevcut USDT tokenlerini bu ağlarda en azından önümüzdeki yıl boyunca her zamanki üzere kullanmaya devam etmeyi planlıyor. Öteki taraftan bu mühlet zarfında daha fazla değişiklik mümkünlüğü pahalandırılacak.

BTC Piyasası: Binance de Duyurdu: Bu 32 Altcoin Delist Şokunda! 4

Kullanıcılar bu ağlardaki USDT tokenlerini Bitfinex üzere platformlardaki başka uyumlu zincirlerle takas etme seçeneğine sahip olacak. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Tether bahisle ilgili münasebet de açıklıyor. Buna nazaran değerli bir çekiş gücünden mahrum olan blockchain’lere atıf var. Ayrıyeten uzun bir mühlet boyunca kullanım göstergelerinde hiçbir gelişme göstermeyen blockchain’lerin verimsiz takviyeyle sonuçlanabileceğini belirtiyor. Öteki taraftan güvenlik ve nezaret riskleri oluşturabileceğini vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap