Binance Dayanaklı Altcoin Liderliğe Oynuyor! Rekor Kırdı

Binance Dayanaklı Altcoin Liderliğe Oynuyor! Rekor Kırdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Dayanaklı Altcoin Liderliğe Oynuyor! Rekor Kırdı

BUSD’den uzaklaşan Binance, yeni stablecoin mutabakatı ile kesime çok dalgaları göndermeye başladı. Şimdi çıkış yapan yeni stablecoin, kısa müddette tüm kilometre taşlarını bedelde bıraktı.

Altcoin piyasası Binance dayanaklı yeni bir stablecoin’e hazırlanıyor

Binance, BUSD’den sonra Hong Kong merkezli tröst şirketi First Digital USD (FDUSD) ile çalışmaya başladı. Yeni stablecoin, son 30 gün içinde %51 artarak 394 milyon dolarlık piyasa pahasına yaklaştı. Bu yükselişle birlikte FDUSD, CoinGecko bilgilerine nazaran dolar bazlı stabilcoin’ler ortasında on birinci sıraya yükseldi.

Hong Kong merkezli First Digital Group, FDUSD’yi bu yılın Haziran ayında piyasaya sürdü. Stablecoin, çıkışının çabucak akabinde dünyanın en büyük merkezi borsası olan Binance listesinde yer buldu. Binance’in takviyesi, FDUSD’nin benimsenmesinde değerli bir rol oynadı. Önder borsa, FDUSD’yi 26 Temmuz’da listeledi. Bu esnada öteki stabilcoin’ler olan USDT ve TUSD ile yapılan dönüşümlerde süreç fiyatlarını kaldırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Dayanaklı Altcoin Liderliğe Oynuyor! Rekor Kırdı 1

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, platformunda yaygın olarak kullanılan BUSD‘ye olan takviyesini sonlandırma kararı aldı. Bunun yerine FDUSD’yi tercih edeceğini açıkladı. Binance, 15 Eylül’den itibaren BUSD’yi “Auto Invest” üzere yatırım eserlerinde kullanmayı bırakacak. Ayrıyeten, otomatik olarak FDUSD’yi tercih edecek. Bu ortada, Binance, 15 Eylül’e kadar sürecek iki haftalık bir promosyon devri boyunca Simple Earn eseri aracılığıyla FDUSD mevduatlarına yıllık yüzde 6 getiri sunuyor.

FDUSD’nin artışı bilhassa Binance takviyelidir. Bu nedenle, kripto ve DeFi bölümlerinde benimsenmesi hala hudutlu. Nansen’den alınan datalar, FDUSD varlıklarının birçoklarının Binance platformunda ağırlaştığını gösteriyor. Rapora nazaran DeFi alanında neredeyse hiç varlık bulunmuyor. Nansen analisti Martin Lee, “FDUSD şu an için çoğunlukla Binance’te bulunuyor. DeFi yahut öteki bir Blockchain uygulamasında çok sonlu bir varlığı yok” diyerek, FDUSD’nin şimdi hakikaten heyecan verici bir evrede olmadığını belirtiyor.

FDUSD, yeni süreç çiftlerine açılıyor

Daha sonra Binance, First Digital USD (FDUSD) stabilcoin süreç çiftlerine takviye eklediğini açıkladı. Bu hareket, tanınan kripto paraların alım satımını daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor. FDUSD, Haziran 2023’e kadar beklenen bir kripto merkezi haline gelme yolunda ilerliyor. Ayrıyeten, FDUSD ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olarak vazife alıyor ve Binance’da süreç fiyatı alınmıyor.

Binance, FDUSD süreç çiftlerini 7 Eylül 2023’ten itibaren platformunda kullanıcı süreçlerine açtı. Bu çiftler ortasında DOGE/FDUSD, SOL/FDUSD, TOMO/TRY, UNFI/TRY ve XRP/FDUSD yer alıyor. Kullanıcılar, yeni eklenen FDUSD süreç çiftlerinde sıfır maker fiyatı ile süreç yapmaya devam edebilecekler. Bu da kullanıcıların ticaret yaparken daha düşük maliyetlerle süreç yapmalarına imkan tanıyacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Binance Dayanaklı Altcoin Liderliğe Oynuyor! Rekor Kırdı 2

FDUSD’nin büyüme potansiyeli göz önüne alındığında, Binance’ın bu atağı epeyce manalı. FDUSD, şu an için 382 milyon dolarlık bir piyasa bedeline sahip. Öte yandan, Tether USDt’nin (USDT) 83 milyar dolarlık piyasa pahası ile karşılaştırıldığında hala büyüme potansiyeline sahip.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap