Binance CEO’sundan O Altcoin İçin İtiraf: Fırsatı Kaçırdım!

Binance CEO’sundan O Altcoin İçin İtiraf: Fırsatı Kaçırdım!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’sundan O Altcoin İçin İtiraf: Fırsatı Kaçırdım!

Lider altcoin Ethereum, Blockchain dünyasındaki muvaffakiyetinin 8 yılını kutluyor. Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance CEO’su yatırım fırsatını kaçırdığı için bin pişman.

Ethereum 8. yıldönümünü kutlarken tebrikler yağdı!

30 Temmuz’da, dünyanın en değerli kripto para ünitelerinden biri olan Ethereum, resmi lansmanından bu yana 8. yıldönümünü kutladı. Bu vesileyle, Twitter üzere toplumsal medya platformlarında kripto para topluluğuna akın eden meraklılardan ve bölümün önde gelen figürlerinden tebrik bildirileri yağdı.

Dikkate kıymet kutlama bildirilerinden biri, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance borsasnın CEO’su Changpeng Zhao’dan (CZ) geldi. CZ, yıllar evvel çekilmiş ve kaçırılmış bir fırsatı anımsatan bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta CZ, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Ethereum’un resmi doğumundan çabucak evvel, 2 Mayıs 2015’te Tokyo’daki başka kripto uzmanlarıyla birlikte görülüyor.

Binance CEO’sundan Ethereum için pişmanlık mesajı!

CZ, o devirde Ethereum satın almadığı için duyduğu pişmanlığı lisana getirdi. Böylelikle, latife yollu bir formda ETH’ye yatırım yapmış olsaydı Binance’i kurmasına gerek kalmayabileceğini belirtti. Tweet, kripto para alanındaki pek çok kişinin paylaştığı duyguyu yansıtıyordu. Bu da oyunun kurallarını değiştirebilecekken kaçırılan fırsatlara duyulan hasret.

CZ şakacı bir formda geçmişini anlatırken, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin yıldönümü kutlamaları sırasında Twitter’ında özel bir şey paylaşmamayı tercih etti. Lakin, bir öbür Blockchain projesi olan Polygon’un kurucusu Sandeep Nilewal, Ethereum’un Hindistan’daki 8. yıldönümünün ehemmiyetini bilhassa vurguladı. Bu bağlamda, hem Vitalik’e hem de kendisine tebriklerini iletme fırsatı buldu.

Lider altcoin, dalda emin adımlarla ilerliyor

Ethereum’un mevcut durumuna bakıldığında, Bankless kurucu ortağı Ryan Sean Adams, Ethereum’un holding kıymetinin yıllık 3,6 milyar dolar gelir ve toplam 17,8 milyon varlık bloğu ile 400 milyar dolara ulaştığını belirterek kimi ilgi cazibeli datalar sağladı. Nostaljik kanılar ve tebrikler bir yana bırakalım. Bunun ötesinde, Ethereum topluluğu bu yılın sonunda gerçekleşecek “Cancun Yükseltmesi”ni heyecanla bekliyor. Bu yükseltmenin değerli bir tarafı, halk ortasında ‘proto-danksharding’ olarak bilinen EIP-4844. Başarılı bir formda uygulanması halinde, Katman-2 suratını evvelki güncellemelere kıyasla 100 kata kadar artıracak. Birebir vakitte gaz maliyetlerini değerli ölçüde azaltacak. Böylelikle, ağda bir ihtilal yaratma potansiyeline sahip. Bu gelişme hem yatırımcılar hem de meraklılar ortasında heyecan ve beklenti yarattı.

BTC Piyasası: Binance CEO’sundan O Altcoin İçin İtiraf: Fırsatı Kaçırdım! 1

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum geçen yıl 15 Eylül’de çığır açan bir geçiş yaptı. Bu doğrultuda, güç ağır Proof-of-Work (POW) sisteminden daha etraf dostu Proof-of-Stake (PoS) mutabakat sistemine geçti. Bu atılım çevrecilerin alkışlarını aldı. Ayrıyeten, Ethereum’un sürdürülebilirlik ve inovasyona olan bağlılığını gösterdi. 31 Temmuz itibariyle önder altcoin, CoinMarketCap bilgilerine nazaran şu anda 1.869 dolardan süreç görüyor. Bu fiyat, kripto para ünitesinin sekiz yıllık varlığından sonra bile dayanıklılığını ve kalıcı popülerliğini yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap