Binance CEO’sundan Bu Altcoinler İçin Son Dakika Açıklaması!

Binance CEO’sundan Bu Altcoinler İçin Son Dakika Açıklaması!

Paylaş
BTC Piyasası: Binance CEO’sundan Bu Altcoinler İçin Son Dakika Açıklaması!

Binance CEO’sundan bugün değerli açıklamalar geldi. Açıklamaların odağında bilhassa stablecoinler var. Ayrıntılara bakalım.

Binance ve yeni listeleme planları

Binance CEO’su Changpeng Zhao platformunda daha fazla stablecoin listeleme planlarını açıkladı. Yeni stablecoin First Digital USD (FDUSD) 26 Temmuz 2023’te borsada listelenmişti. Buna ek olarak, platformun ABD Doları bazlı öbür bir stablecoin eklemeye hazırlandığını söyledi. CZ, en büyük USD stablecoin olan USDT’nin mali kayıtları kelam konusu olduğunda şeffaflık eksikliğini eleştirmişti.

BTC Piyasası: Binance CEO’sundan Bu Altcoinler İçin Son Dakika Açıklaması! 1

Pazartesi günü bir topluluk oturumunda konuşan Binance CEO’su değerli açıklamalar yaptı. USDT stablecoin’in büyük bir piyasa kıymetine sahip olmasına karşın şimdi bir kontrol raporu sunmadığını söyledi. Etrafındaki risk ve belirsizlik nedeniyle bir cins kara kutu üzere olduğunu belirtti. USDT yeniden de açık orta en büyük stablecoin. Binance CEO’su Paxos iştirakinin da tıpkı sorunu çözmeyi amaçladığını açıkladı. Şubat 2023’te New York Finansal Hizmetler Departmanı, Paxos’a dolara sabitlenmiş stablecoin BUSD’den daha fazlasını yaratmayı bırakmasını emretmişti.

Dafa fazla stablecoin desteği

Binance CEO’su bu noktada Paxos paydaşlığıyla ilgili olarak BUSD basımının durdurulduğunu belirtiyor. Ayrıyeten birden fazla stablecoin’i desteklediklerini vurguluyor. Daha fazla merkezsizlik fikrini desteklemek için şu anda farklı bölgelerde birden fazla diğer ortakla çalışıyorlar. CZ, kripto borsasının algoritmik bir stablecoin başlatmak için çalıştığını açıkladı. CZ, stablecoinlerle ilgili yasal riskleri göz önünde bulunduruyor. Buna nazaran stablecoinlerde mümkün olduğunca çok bahis oynamayı planladıklarını açıkladı.

BTC Piyasası: Binance CEO’sundan Bu Altcoinler İçin Son Dakika Açıklaması! 2

CZ, Yapılacak en güzel şeyin, farklı stablecoin tiplerini çeşitlendirmek olduğunu vurguluyor. Ayrıyeten hangilerinin düzenleyici zorluklardan kurtulduğunu görmek olduğunu da kelamlarına ekledi. Binance CEO’su ayrıyeten stablecoinlerin farklı risk özelliklerine sahip olmaya devam ettiği konusunda uyardı. Stablecoin ihraççıları için mali kayıtlar konusunda şeffaf olmak çok kıymetlidir. Bu ortada, Tether son üç aylık raporunda fazla rezervlerde 850 milyon dolarlık bir artış olduğunu gösterdi. Konsolide varlıkların konsolide yükümlülüklerini aştığını da ekledi.

Binance’de stablecoinler için gelecek planları

Binance CEO’su CZ, önder stablecoin olan USDT’nin şeffaflığıyla ilgili tasalara karşın platformdaki stablecoin teklifini genişletme planlarını açıkladı. Binance, birden fazla stablecoin projesiyle paydaşlıklar keşfediyor. Öbür taraftan algoritmik bir stablecoin başlatmayı düşünerek, stabilcoinlerle bağlantılı yasal riskleri azaltmaya çalışıyor.

BTC Piyasası: Binance CEO’sundan Bu Altcoinler İçin Son Dakika Açıklaması! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto piyasası gelişmeye devam ederken Binance, büyüyen stabilcoin piyasasında istikrar ve inanç sağlamak için değişen düzenlemelere ahenk sağlayacak ve yenilikçi tahliller keşfedecek halde kendini konumlandırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap